Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet valakinek ilyen...

Hogy lehet valakinek ilyen mentalitása?

Figyelt kérdés

Most nem szeretnék vitát kezdeni, de feldühített egy régi kérdésnél egy komment.

A kérdésben ketten nem akarják a babát, védekeztek is de valószínűleg lyukas volt szóval nem kívánt. Mindketten egyféle döntést hoztak,feltehetően még fiatalok is voltak és valakinek van pofája ilyemit írni:


nagyon kérlek Titeket, hogy ne vetessétek el! ha nem is akarjátok, akkor is szülje meg és adjátok örökbe! annyian várunk arra, hogy örökbe fogadhassunk egy kisbabát. www.golyahiregyesulet.hu Itt segítenek nektek!


Most komolyan, aki ilyet ír az nem gondol abba bele miken kell egy anyának eleve keresztül mennie, először a gyerek növekedése, terhességi fájdalmak, maga a szülés ami lehet kockázatos is, eleve nem kívánt lenne de csak azért is szüllje meg aztán adja örökbe sőt itt nem is biztos hogy jó helyre kerül. Ez szerintem csak nagyon öznő mentalitás? értem én azokat is akik szerint bűn az abortusz, de ez konkétan érzelmi zsarolás és önzőség mert ő nagyon szeretne és olyat kér meg erre aki alapból nem akar szülni de csak azért szüllje meg mert ő szeretne és nem gondol abba bele miken menne keresztül...eleve ez másra nem tartozik sőt nem is ez volt a kérdés lényege. Mindkét fél nézeteit megértem de ez kicsapta nálam a biztosítékot. Sőt még oldalt is ajánl. Nagyon régi kérdés és a válasz is, de az ilyenek mit éreznek mikor ilyesmit írnak? Kicsit se gondolnak bele más helyzetébe? "Akkor is szülje meg" mintha valami babagyártóhoz beszélne és nem egy emberhez...Arról a pár pont nem tehet, hogy sokan várnak örökbefogadásra de ehhez semmi hatásköre nincs szerintem. Én látom rosszul? Bármi véleményt meghallgatok..



2021. aug. 16. 00:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem pont anynira nincs közöd ehhez, mint az eredeti kérdező életéhez.

Ha az egyik szituációba bele tudod élni magad, akkor boldogulsz azzal is, hogy a másikat megértsd, csak akarnod kell. EQ kérdése. Ha évek óta vársz gyerekre és nem kapsz, vagy sokakat segítesz hozzá, és látod, hogy várakoznak, akkor igen, felmerül, hogy ezt mondod egy párnak, fájdalomból, tehetetlenségből, vagy akár vallási meggyőződésből. Teljesen mindegy. Ha igazán fejlett az érzelmi intelligenciád, akkor menni fog a nézőpontváltás, csak erőltesd meg magad egy kicsit, mert semmivel sem intelligensebb az egyik oldal felett ítélkezni, mint a másik felett. Ezen gondolkodj el ma este!

2021. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
1.Nem én voltam a válaszoló sőt csak láttam egy kérdést és érdeklne hogy ki mit gondol erről. és jeleneleg nem tervezek gyereket, hozzám a kérdés nem reveláns. És a kérdéssel sincs bajom egyyedül a komment aggaszt...gondolom ez nem esett le.
2021. aug. 16. 00:19
 3/44 anonim ***** válasza:
70%

Nem, neked nem ment át, amit én mondtam.


A párt megérted, mert szerinted elfogadható és átérzed, hogy milyen lehet véletlenül abba a helyezetbe belekerülni, ezért empátiával állsz melléjük.


Mi akadályoz meg abban, hogy ezt a kommentelőt megértsd? Miért ment ez neked olyan mélyre, hogy ide írsz kérdést és nem próbálod megérteni, hogy ő min ment keresztül, hogy ez az írása megszületett?


Mivel érdemel több megértést egy kétségbeesett páros, mint egy másik kétségbeesett ember?


Mi alapján választottad ki, ki érdemel megértést és ki felett ítélkezel?

2021. aug. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

3.te komolynan ilyet mondanál valakinek most őszintén?

helyesnek tartod?

2021. aug. 16. 00:25
 5/44 A kérdező kommentje:

rákényszeríteni valakit a szülésre? olyat aki épp nem akar?

csak mert ő szeretne...csak azért is szülljön! Csináljon babát mert neki kell!!

2021. aug. 16. 00:27
 6/44 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek veled kérdező, de felesleges ebből vitát szítani, mivel az ilyen kőkemény abortusz ellenes nem látnak a dolgok mögé, ennyi. Úgysem tudod meggyőzni őket, ahogy ők sem tudnának téged.
2021. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Azért jól le lettél pontozva!
2021. aug. 16. 00:28
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem mondom, hogy soha. Nem tettem még ilyet, de el tudom képzelni azt, hogy valaha valaki kerül olyan helyzetbe, hogy ilyet, vagy még ennél durvább dolgokat írnom másnak egy névtelen fórumon, igen.

Hajléktalan kéregető sem voltam még soha, de el tudom képzelni azt, hogy történhetnek olyan események, aminek hatására odakerülhetek.


El tudom képzelni azt a fájdalmat, ami ilyet irat ki valakivel.


És elgondolkodtat az is, hogy veled mi történt (vagy nem történt) és milyen gombokat nyomtak meg ezek a sorok, ami miatt ilyen indulatot váltott ki belőled. Esetleg nyomja a környezeted a gyerek témát, de kikéred magadnak, hogy te dönthesd ezt el, és ezek a sorok ezt idézik? De ez csak egy tipp, te tudod, mi az igazság.

2021. aug. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
6.nem akarok vitát indítani mint írtam csak vélemények érdekelnek hogy ki mint gondol erről. És igaz hogy nincs semmi beleszólásom de attól még érdekelhet valamiről a véleményem ha nem helyén való. de legalább más is így látja a dolgokat.
2021. aug. 16. 00:29
 10/44 anonim ***** válasza:
57%

A lepontozás nem érdekel, nincs jelentősége. Attól függ, kinek-mi szimpatikus. Nem szimpatikus akarok lenni, hanem őszinte. Nagy különbség.


Neked önigazolás, hogy le vagyok pontozva? Hogy neked legyen igazad az fontos?

2021. aug. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!