Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hete szültem. Ki hogy végzi...

3 hete szültem. Ki hogy végzi el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes voltam az utolsó hónapokban, feküdnöm kellett. Szülők egyik oldalról sincsenek, testvérei (2 nővére) is csak a páromnak. Mivel a terhesség végén sem csinálhattam semmit, vastagon állt a kosz mindenhol a lakásban. Ahogy hazajöttem, elkezdtem takarítani, de azóta is folyamatos fájdalmaim vannak, mivel nem tudok pihenni. Úgy érzem, kiszakad a méhem a hüvelyemen át, ég mindenem odalent, sokszor szédülök. Más hogy oldotta meg szülés után a dolgokat?
2023. ápr. 18. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Van egy férjed is nem? Ő nem tud takarítani? Hogy tud vastagon állni a kosz?
2023. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Férjem segített.

Anyukám meg anyósom is egy pár alkalommal, de az inkább zavart.

Szerintem amit lehet hagyj. Rendeljetek ételt. Vegyetek mosogatógépet ha elfér. Mosás, felmosás, porszívó és ennyi. A fontosabb takarítás legyen meg. Nekem még az segített valamennyit hogy napokra leosztottam egy-egy feladatot. Nem ilyenkor kell ablakot pucolni meg hasonlók.

Ne várj el annyit magadtól. Semmi baj nem lesz ha kicsit felgyűlik a por. Kitartás, lesz jobb!

2023. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Férjed vagy takarítónő.


Vigyázz magadra mert nagyon komoly és hosszútávú következménye lehet, ha nem hagyod a tested regenerálódni.

2023. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
A férjem takarított már akkor is mikor terhes voltam, és utána is sokszor.
2023. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Most sokkal fontosabb, hogy regenerálódj a szülés után. A takarítás ráér. Akkora kosz nem lehet.
2023. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Férjed takarít.
2023. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem pihensz pár hetet, megkockáztatod, hogy egész életedben bepisilsz majd. Szerintem 3 hetet még kibírsz az egetverő mocsokban is, ha a férjed akkora farok, hogy magától nem csinálja.


Én semmit sem csináltam, férjem intézett mindent, de ha nagyon fáradtak voltunk, hagytunk mindent, ahogy volt pár napig.

2023. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, de nagyon felelőtlen amit csinálsz!


A 6 hét gyermekágyas időszakban pihenni kell, mert méhsüllyedést csinálsz magadnak meg életre szóló problémákat, csak hogy megmutasd mekkora szuperhős vagy. Ülj le/ feküdj le, regenerálódj, és majd a férjed megcsinálja, ha annyira zavarja. Mondjuk ha eddig nehezére esett csinálni míg terhesen feküdnöd kellett, sok jóra nem számítanék.


És tudom miröl beszélek, nekem szülés után műtét kellett, csak várólistán voltam. Reggel elment a férjem, én csak azért keltem fel hogy megetessem a babánk, aztán hazajött, hozott kaját, elmosogatott, átvette a picit, rendet tett, este megfürdette mert én nem tudtam emelni se szinte, sőt amíg kórházban voltam éjjel kelt a gyerekhez, majd elment dolgozni, addig tesóm vigyázott a fiamra, majd hazajött és folytatta. Mert jóban rosszban, egészségben betegségben. Csak hogy tudd mihez mérd a férjed.


Szóval ne mártírkodj mert egy életre tönkreteszed magad.

2023. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 1 héttel szülés után nem volt már semmi bajom, nem fájt, úgy. Simán csináltam, amit akartam.


De a férjem is segített, és szülés előtt is, ergo alapból nem volt ilyen dzsuva, amit leírsz. Te komolyan együtt élsz egy olyan emberrel, akit nem zavar, ha vastag kosz van mindenen?

2023. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

Én szülés után simán csináltam. Ahogy terhesen is.

Szinten tartottam a rendet, ennyi volt a titkom

2023. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!