Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajon mi az oka a szülészeti...

Vajon mi az oka a szülészeti erőszaknak?

Figyelt kérdés
Elborzasztó szüléstörténeteket olvastam itt és sajnos a környezetemben is van sok negatív példa. Döbbenetes, hogy miért az alja hulladék dolgozik kórházban, emberek között? Mi baja van ezeknek?

2023. ápr. 22. 14:13
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
49-es! Köszönöm szépen, ez nagyon tanulságos. Jobban belegondolva, tényleg így van. Ez is egy a szocializmus bűnei közül, ami miatt sajnálok, hogy nincsen pokol. 50-es! Nem, nem lesz felelős az orvos. Pont erről beszélünk oldalak óta, hogy azért ekkora trógerek, mert nincs felelősségre vonás, számonkérés. A végén mindig takarják egymás szarát a bíróságon. De ha véletlenül el is marasztalják valamelyiket, hol segít az már a testileg-lelkileg megnyomorított nőkön, a fogyatékos gyerekeken, a tönkretett életeken? És amúgy mégis ki más lenne a felelős? A te munkádért mégis ki a felelős? Az enyémért meg a többi emberéért, aki nem egy fehér köpenyes proli?
2023. ápr. 23. 19:11
 52/60 anonim ***** válasza:
84%

50!

Egyetértek, mi is sokszor beszéljük a kollégákkal, hogy ha szabad orvosválasztás lenne, akkor mindenki motivált lenne jól dolgozni.

Én fogorvos vagyok, a belefásultságra szeretnék reflektálni, saját tapasztalat alapján. 5 éve praktizálok, egy kis faluban és egy mezővárosban kezdtem dolgozni. Remegő kezű kezdőként kiváló tanulóhely volt mind a kettő, különösen a falu, ahol pont a szakma alapjai jöttek nap, mint nap. Csak most már eltelt pár év, vágyom ennél többre, jogosítványom is van hozzá. Csakhogy nincs kinek. Ha véletlenül be is jön olyan száj, akkor pénze nincs rá, mivel hiába tb alapú - körzetes - rendelő, a pótlások fizetősek (most nem mennék bele a részletekbe). Ha kimondom azt, hogy erre a fogra korona kell, 45000 forint, többen leesnek a székről, hogy annyi pénz a világon nincs. Az én betegeim nagy része perifériára szorult, Romániából áttelepült cigány, többen közülük a szó klasszikus értelmében analfabéta. Nem ritkán mi segítünk kiválogatni az iratait a betegnek, mert nem tudja, mi az a TAJ kártya, vagy a saját nevét nem tudja leolvasni. Komoly percek mennek el, míg a demens néninek vadásszuk a gyógyszerét, mert magától megtippelni sem tudja (reggel a kis kerek fehér, este a szögletes sárga - ennyit tud mondani), de én meg nem húzhatok neki úgy fogat, ha nem tudom biztosan, milyen terápiát kap és egyáltalán mire. Ez hosszútávon iszonyatosan idegőrlő. Veszem a fáradságot és elmagyarázom mindenkinek a helyes fogmosást, annak a technikáját és eszközeit, csak éppen sokszor olyan embereknek teszem ezt, aki a jobb és bal kezét nem tudja megkülönböztetni. Komoly mentális teher számomra elfogadnom azt a tényt, hogy az a 15 éves gyerek, aki most bejött hozzám akut panasszal, akkor is teljesen fogatlan lesz 18 éves korára, ha én a fejemen pörgök, mint a büdösbogár, mert a szüleit nem érdekli a folytatás, nem veszik meg a megfelelő eszközöket, nem adnak neki olyan táplálékot, amúgy az egész család halmozottan hátrányos helyzetű. Csak éppen én vagyok az, aki a teljes fogatlanságba "átsegíti", mert nekem jut osztályrészül a feladat, hogy kihuzigáljam a fogait. Mintha a szülő mondaná az ítéletet és én lennék a hóhérja. Ez a betegem most tart ott, hogy a felső állcsontján 8 fogát már csak húzni lehet mindenképpen (aki nem tudná, most 14 foga van felül, meg várunk valamikor még 2 bölcsességet), a mondjuk menthető fogai meg csak több lépcsős kezeléssel, pótlással (pénz) tarthatóak meg. Nem erre esküdtem fel. Gyakran látok 3-4 éves kisgyerekeket is, akiknek szó szerint ki van rohadva a szájuk, altatásban kellene az összeset eltávolítani, nehogy komolyabb baj legyen (kórház, halál), de ezek az emberek még a legközelebbi mezővárosig is problémásan tudnak eljutni, altatásos gyerekfogászat meg nyilván nincs minden tanyán. Én egy alapellátó vagyok, nem tudok 3 éves, nehezen kooperáló, néma gyerekekkel foglalkozni, mert nem erre van a rendelő berendezve, különösen nem úgy, hogy közben a 20 éves anyuka hozza a 2 másik purdét, pocakban a 4. Több 14-16 éves kismamám is volt már egyébként. Az olyan apróságokról nem is beszélve, hogy vannak elképesztően bűzös, koszos emberek, volt olyan, akitől rendesen öklendeztem, olyan undorító volt, előfordult, hogy át kell öltöznöm, mert beszennyezi a ruhám. És ennek a szájába kell nyúlnom, el lehet képzelni, hogy ott is milyen feladataim vannak, hát nem fogfehérítés, meg implantálás.

Múlt évben többször sírva jöttem haza. Egyszerűen én nem ezért tanultam, ezért kár volt csontsoványra fogynom adott vizsgaidőszakban, ami itt zajlik, ahhoz kár volt orvosi egyetemet végezni, mert nem orvosi kompetenciáknak megfelelő feladatokat látok el. Szerencsére én ezt felismertem. Itt hívom fel a figyelmet, hogy az orvosi eskü alapja a nil nocere, vagyis ne árts. Ember vagyok én is, és lehetnek rossz gondolataim másokkal szemben. Lettek is. Ezt ismertem fel, és tudtam ,hogy ha nem váltok rövidesen, részint meggyűlölöm úgy a munkám ,hogy nekem ebben még kb 30 évig biztosan kéne dolgoznom (fogorvosiról azért nehezen vált az ember), ráadásul akkor már benne lesz az a faktor, hogy a gyűlölet talaján esetleg ártok is. Időben kapcsoltam, jött is pont egy jó lehetőség, váltottam. Ég és föld, újra beleszerettem a munkámba. Csakhogy sokaknak nincs meg ez a lehetősége. Nekem is mázlim volt, de egy általános orvos, aki kórházban praktizál, az maximum másik kórházba tud átmenni, és tudjuk, mindenhol ugyanaz a sz@r van. Nálunk egyszerűbb a váltás (bizonyos pontig), hiszen egy fogorvosi diplomával számos kompetencia lefedhető és az általad berendezett rendelőben azt csinálsz, amit jól esik. De egy szülést nem fogsz levezetni az utca végi magánrendelődben, és számos orvosi szakvizsga sorolható ide, ami mindenképpen kórházi körülményeket kíván.

Még egyszer leírom, 5 éve dolgozom. Ennyi idő is elegendő volt, hogy belefásuljak, pedig sem rasszista nem vagyok, sem embergyűlölő, kifejezetten híres vagyok az empátiámról, hiszen én is nehezebb sorsú családból származom. És mégis itt tartok. Sok mindent megmagyaráz ez is.

2023. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
24%

Ezt én értem, bár továbbra sem kaptam semmilyen tényt ezzel kapcsolatban, csak a "szöveget". Ha van egy kórházban egy nap 100 szülés, akkor valóban ebből 90 nő úgy érzi, hogy szörnyűség történt vele? Ekkora ez az arány, hogy tényleg minden orvos barbár, aki megnyomorítja a nőket meg a gyerekeket? Ez valóban így van, vagy most csak kitört valamiért belőled ez a panaszhalmaz?

De ha senki sem bízik az orvosban meg a kórházban, akkor miért nem akarnak a nők tucatjával otthon szülni? Hiszen akkor dönthet, egy barbár sem szól bele, hogy mi lesz, úgy csinálja, ahogy akarja. (tudom, hogy vannak feltételek, de akkor sem látom a tömegeket, akik ezt igénybe akarják venni). Hiszen itt többször ki lett fejtve, hogy a legtöbb szülés simán lemegy és nem igényel közbeavatkozást. Tehát ezek szerint sok szülés beleférne a feltételekbe.


Volt itt fentebb egy történet, hogy vajúdott valaki, de nem tágult. Ilyenkor mit kellett volna tenni? (ismétlem, nem vagyok szakember, nem értek hozzá). Mi lett volna a megoldás? Valahogy én azt nem tudom elhinni, hogy elmegy az összes magzatvíz és ez az egész kórházban senki sem érdekel, hagyják kínlódni a sarokban. Tényleg ez történt? Akkor miért nem perli őket? Nincs egy rokona sem, aki látogatta volna és látja, mi történik? Nekem ez nem áll össze.

Miért csak a szülészeten van ez? Más osztályokon is ennyi az úgynevezett erőszak?

2023. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:
Igen, ennyi. Igen, senkit sem érdekel. Leírta az eset elszenvedője, hogy konkrétan röhögtek rajta a másik szobában. Igen, minden más területen is ez van. Szerintem a szülészeten azért még ordenárébb módon jelenik ez meg, mert ott az "ellátás" csak nőket érint és ebben az országban azok nem számítanak embernek. Azért nem szülnek otthon tömegek, mert nem engedélyezett.
2023. ápr. 23. 19:48
 55/60 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként hányszor szültál már, hogy biztosra állítod, hogy a nők 90%-ával ez történik?

Jó, hogy minden egyes szólést egy kalap alá veszel lassan, de azért erősen kétlem, hogy mindenhol kizárólag bunkó parasztok dolgoznak.

Az otthonszülés egyébként legális itthon is.

2023. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Sok válasz érkezett, ami a téma aktualitását is alátámasztja. Hasznos megismerni az egyéni történeteket. Ugyanakkor az eredeti kérdésre, hogy mi lehet az OK a szülészeti erőszak mögött, viszonylag kevés válasz érkezett és a kérdésre adott válaszok kezdenek fórumba átmenni, ami nem felel meg az oldal funkciójának, sem a szándéknak, hogy választ kapjak a kérdésre. Szeretném, ha a továbbiakban a kérdésre adott érdemi válaszok érkeznének, aki pedig fórumozni szeretne, tegye meg egy fórumon.
2023. ápr. 23. 20:32
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Nézd #53, esetleg ilyenre gondolsz? Ezt pár napja találtam egy otthonszülős csoportban.

[link]

2023. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
87%
#53 Így történt de nem muszáj nekem hinni. De nyugodtan süljön le a pofádról a bőr. Tudod hétvégen voltam bent, az ügyeletes orvos pedig szart rám. Teszem hozzá AZ OSZTÁLYVEZETŐ már nem szart rá hétfőn amikor megvizsgált és toltak műtétre. És a férjem minden nap ott ült reggel 8 tól estig a kórhában amíg el nem zavarták, együtt élte át velem, sőt anyám is ott ült. Ők is próbáltak beszélni az orvosokkal amikor már írni se írtam vissza úgy szenvedtem de információt sem adtak ki. De nem tartozok neked magyarázattal, csak nem értem miért kell kételkedni. Nagyon sok orvos egy állat... A másik meg az hogy szerinted egy újszülöttel ügyvédhez rohangálok, hogy pereljem őket úgy hogy ugyse lesz eredménye? Mégis hogyan bizonyítsam?! Az én szavam az övék ellen... Amikor hazajöttem meg se kaptam minden papírt, pl az nst papírokat (mivel folyamatosan gépen voltam) amik bizonyítanák hogy 2 percenkénti 180as fájásokkal feküdtem egész nap, vagy azt hogy eldurrant a víz hogyan kéne bizonyítanom? Nem videóztam le ahogy folyt mint egy patak és az egész ágy olyan lett, illetve nem egy pelust átáztatott. Azt se tudom bizonyítani, hogy amikor kérdeztem hogy ez nem e baj mert védelmi rendszer, száraz szülés veszélyes, sírtam hogy a gyermekemnek nem e lesz baja akkor a növérke annyit mondott jahj ugyan nem lesz baja, az orvos meg orákig szart a képembe szombat este... Órákkal később pedig csak annyit mondott "nem tágulok" és ennyivel lezárta a történetet hiába kérdeztem, hogy akkor mi lesz nem tudott rá válaszolni mondván mar kaptam zselét (szart se ért tágulás sze.pontjából mint írtam is ugyanis a GYEREK FEJE NEM ÁLLT LYUKRA). Ha annyira foglalkoztak volna velem, illetve a gyermekemmel nem lett volna deformálódva a koponyája, nem lett volna fertőzése, nem kellett volna agyon szúrni a kis fejét, nem lettem volna lila a karomon!! (Fényképes bizonyítékom van róla de hogyan bizonyítsam hol szereztem), nem fájna még egy hónappal később is a fenekem ahova nyugtatót adott a nővér mimt egy állat, nem lenne belilulva. Ennyit erről.
2023. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
87%
Ja és egészen az sos császárig nem látogathatott rokon ugyanis a vajúdóba nem jöhetett senki, én meg nem tudtam kimenni olyan fájásokkal és a többivel.
2023. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
0%
55# Rengeteg hasonló traumatikus szülésélményről lehet olvasni,esetleg hallani. Ténylegesen vannak,viszont nem 90%-ban azért,elég csak körbekérdezned a saját környezetedben. Nekem a terhességemig amíg dolgoztam konkrétan rengeteg kollégám szült,volt aki a másodikat is,mellette szinte az összes barátnőm,rokonom,majd én. Nyilván ebből nem lehet statisztikát levonni,csak max. számomra iránymutató,mivel az én környezetem. Nos,ebből a sok emberből 1 db brutális szülésélményt tudok és ő is most szült mégpedig Angliában,nem sok kellett,hogy ott maradjon az ottani okostojások miatt,sajnos és olyan szövődménye lett,hogy nem tudom mikor áll talpra. Én azt gondolom,hogy van olyan város olyan kórháza ahol igen,biztosan a 98%-a barbár és aki ott szül mindenki megviseli,sajnos,ezen kéne változtatni,de azért ez nem mindenhol van így,mert azért a kérdező ahogy nézem minden orvost,eü.-st egy kalap alá vesz,picit provokatív is,gondolom ő soha nem fogja igénybe venni az eü-t és a "fehér köpenyes prolikat",otthon megoldja a problémáit,mivel szerinte mindenki,tehát 100%-ban minden kórház minden orvosa ilyen barbár undorító ember(gondolom járt minden kórházban már szülni,ezért tudja). Kérdező,azt írtad egy poszthoz,hogy még is ki vállalja a felelősséget. Ha én megrendelek egy süteményt,de közbe beleokoskodok,hogy ezt márpedig így kell csinálni,a marcipánt nem úgy kell felrakni,a krémet se jól csinálod majd én tudom(holott közöm nincs hozzá,nem én tanultam),akkor igen a cukrász fogja vállalni,de jobb esetben elküld a fenébe is,hogy akkor oldjam meg én,mert itt most erről van szó,nem arról,hogy elrontja a süteményt én meg megjegyzem,hogy nem olyan lett amilyet kértem,akkor nyilván vállalja is. Rengeteg osztályon dolgoztam,beleértve a covid alatt is covid osztályon(szülészeten szerencsére nem!),és van olyan orvos akire egy 1 db burgonyát se bíznék,viszont rengeteg olyan van aki kezébe az életemet is tenném vagy a lányomét. Nekem szerencsém volt,mert bár nagyon rossz szülésélményem volt,de szerencsére a sürgősségi császárom a saját orvosom csinálta,ő ügyelt,nem is tudom mi lett volna nélküle,az életünk is neki köszönhetem. Azt kellene megengedni,hogy a saját orvosodnál,akiben megbízol,nála szülhess. Rengeteg olyan orvos is van,aki az életét beleteszi a hivatásába és bárkidet,magadat rábíznád bármikor és rengeteg olyan is,aki bunkó,barbár,ennyi. Ja,egyébként én hallottam már olyan kórházról,ahol igen megnyerték a pert a kórházzal szemben.
2023. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!