Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültetek a szülésre...

Hogyan készültetek a szülésre testileg/lelkileg az utolsó hetekben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 28. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Húha :)első gyereknél itthon pakoltam rendezgettem mindent,végül befektettek és császár lett :)

Most program császár lesz most is megvan afészekrakó ösztön..Azt érzem nem izgulok mert tudom mi lesz de á :D Nem igaz én félek izgulok próbálom elterelni a figyelmem más dolgokkal :)

Tudod bennt ugyse marad :)

1 hetem van még

2023. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagyon sehogy. Szőrtelenítettem rendszeresen, mert nem akartam 2 hetes szőrrel odamenni, na :D


De egyébként annyira nem lehet erre készülni szerintem, első gyerekkel még csak-csak, de most pl. a másodikkal már azt se tudom elhinni, hogy 2-3 héten belül szülök, annyi dolgom van, a veteményest csinálom, a gyereket ellátom, itt a háztartás, néha meglepődök, hogy eltelt a 9 hónap 🤣🤣🤣

2023. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően is olyan személyiség vagyok, hogy a stresszes helyzetekre nem készülök. Lesz, ami lesz, majd akkor, ott feltalálom magam - sosem volt ebből gond, legalább előre nem izgultam, és nyugodtabb voltam alatta. Szóval úgy kb sehogy. Vártam már, hogy végre megszülessen. (40+5re született...)

Még a terhesség felénél végignéztem egy csomó szülős, vajúdós, újszülöttkori videót a neten, annyival letudtam a felkészülést.

2023. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Költöztünk és lakásfelújítottunk, a szobáját rendezgettem, mostam, vasaltam, intéztem a közműveket.
2023. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Végignéztem Hadas Kriszta Jön a baba című műsorait. Részemről ennyi volt a "felkészülés". :D Az utolsó hetekben már nem dolgoztam, itthon voltam, pihentem, sorozatot néztem. Magára a szülésre nem készültem sehogy.
2023. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En jartam szules felkeszitore, neztem videokat a temaval kapcsolatban plusz olvastam rola. Probaltam fejben ezeket az infokat osszerakni. Nem mondom hogy semmit nem ert, de szerintem erre nem lehet felkeszulni, legalabbis elso gyereknel amikor még fogalmad sincs mire szamits nem igazan lehet. Vegul 2 nap utan surgossegi csaszarmetszes lett mert leesett a babam szivhangja es mekoniumos volt a magzatviz. Na erre pont nem keszultem.
2023. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy!
2023. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, mint a 3. válaszoló, próbáltam nem gondolni rá, hogy ne parázzak :D Ráadásul lakásfelújításban voltam, volt, ami elterelje a gondolataimat :)

Egyébként a 37+1 napon szültem végül, mert idő előtt megrepedt a burok és szivárgott a magzatvíz, szóval nem tudom, hogy meg tudtam volna-e állni a célegyenesben, hogy ne merüljek el a témában, ha van rá időm, de szerintem jobb volt ez így :)

2023. ápr. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bár férfi vagyok, de szerintem a lényeg, hogy amennyire lehet maradj nyugodt és felkészült, mi a feleségemmel lenyomtunk közösen egy ilyen szülés felkészítő tanfolyamot, és többször átbeszéltük a bemenetelt, meg hogy Ő mit és hogyan szeretne. Tudtuk jól, hogy abban a helyzetben nem biztos, hogy tudja érvényesíteni ezeket a dolgokat ezért neki is megnyugtató volt, hogy én tisztában vagyok vele mi az amire azt gondolja, hogy jó neki. Ha megfelelően fel vagy készülve az alapból ad egy nyugalmat, aztán persze úgyis történhetnek váratlan dolgok, de ha tisztában vagy a jelentésükkel stb. akkor kevésbé fogsz stresszelni rajta mintha először hallod hogy mi fog történni. Sok sikert és kitartást, ne aggódj a neheze csak a szülés után jön : )
2023. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!