Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igent mondanátok programozott...

Igent mondanátok programozott császárra csak azért, mert az orvos úgy látja, hogy nagy baba lesz és túl vékonyak vagytok hozzá?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok, 53 kg-ról indultam, jelenleg 64 kg-nál tartok és 32 hetes vagyok.

Meg szerettem volna próbálni a hüvelyi szülést, viszont az orvos az utóbbi két ultrahangon kérdezte, hogy biztos nem gondoltam meg magam? Mert úgy látja, hogy nagy baba lesz, én meg kis sovány vagyok (szerintem amúgy annyira nem vagyok sovány, inkább olyan átlagos, ráadásul eddig már több, mint 10 kg-ot felszedtem és a végéig még van néhány hét).

Lehet, hogy tényleg nagy baba lesz egyébként, mert a férjem is majdnem 5 kg-al született. A családból mindenki azt mondja, hogy hallgassak az orvosra, mert ért a dolgához, és vállaljam be a császárt, anélkül, hogy megpróbálnám hüvelyi úton megszülni.

Szeretném azt hinni, hogy képes lennék rá, de elbizonytalanodtam. Nem tudom, hogyan kéne döntenem. A programozott császár néhány szempontból előnyösebb lenne, bár annak is megvannak a maga nehézségei, mégiscsak egy nagy hasi műtétről van szó. A családban mindenki hüvelyi úton szült eddig, szóval talán nekem is menne, kíváncsi vagyok, de a sok riogatás miatt már félek megpróbálni.


Ti hogyan döntenétek, ha a vékony testalkat lenne az egyetlen indok a császárra?



2023. ápr. 30. 23:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
68%
Nem, semmiképp. A testalkatnak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy tudsz-e természetesen szülni. Ez nem indok a császárra, és én ezután a hamis állítás után más orvost keresnék.
2023. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
88%

A kolléganőm kb 155 cm és max 45kg (de lehet annyisem)

3 x szült hüvelyin 3.6 kg os is volt közte.

A 4.csak azér lett császár mert esett a baba szívhangja.

2023. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
55%
Én igent mondtam.
2023. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
10%
Inkább kinyomnám a végbélnyílásomon, én nem hallgatok kóklerekre.
2023. ápr. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Ultrahang alapján is kb. csak tippelni lehet a súlyt . Pláne ennyire előre nem lehet megmondani, még hozzávetőlegesen sem.
2023. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
68%
Medence kimenet és a koponya egymáshoz viszonyított arányán múlik. Ha beszorul a szülőcsatornába és utána kell császár, akkor lehet akár oxigénhiányos agykárosodása is.
2023. máj. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
73%

Simmán megpróbálnám. Az is egy tévhit, hogy a nagyobb babát törvényszerűen nehezebb megszülni.


Azt nem értem miért jó riogatni a kismamákat ilyen ósdi rég cáfolt hülyeségekkel?

2023. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
47%
#1 a testalkatnak nagyon is van köze hozzá, hogy tudsz-e hüvelyi úton szülni. Keskeny csípő kifejezetten hátrány ilyen esetben.
2023. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
72%
#8 a vékony testalkat nem egyenlő a keskeny csípővel.
2023. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
72%
#9 szerintem se. 8 voltam.
2023. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!