Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Születési problémával hogy...

Születési problémával hogy éljek együtt továbbra is depresszió nélkül? Koordinaciós probléma és ügyetlenség, tanulási nehézségek.

Figyelt kérdés

Mivel se szülői se más segítség nem volt, egyedül szenvedek a problémával.

Nehezen tanulok meg dolgokat, se fizikailag se agyilag mem vagyok ügyes. Most éppen külföldön dolgozom, jelenleg takarítok. Előző helyen jóval lassabb voltam ,mint bárki más. Itt nem lóverseny a munka, de folyton beütöm magam valahová. Próbálok óvatosan mozogni, akkor is nagyon megütöm magam valahol mindig. Fájdalmat nehezen viselem. Ha sietve megyek, a végén szédülök. Nem tudok rohanva dolgozni. Vezetés közben is azt lesem, hogy maradjak középen az úton. Egyensúly zavar gondjaim is vannak. Ügyetlen, szerencsétlen vagyok. Mivel felfogási nehézségek is vannak, segítség nélkül (pl. szülői segítség, hogy tovább tanulhattam volna), hogy viseljem el magam hosszú távon? 34 éves vagyok és 15 éve depressziós a csökkentett képesség miatt. Ha eszem lenne, tanultam volna egyetemen akár, de olyat, amihez nincs szükség a fizikai ügyességre. Munka mellett albérletben élve, nem egyszerű saját erőből, minimálbérből suliba járni, főleg ilyen aggyal. Érettségit is igy csináltam, csoda, hogy éppen sikerült.


2021. jan. 10. 07:19
1 2
 1/12 nylonx ***** válasza:
SZia. Rendesen papírod van valami születési betegségről? Fiú vagy lány vagy? Nekem is voltak, vannak problémáim. 2,6 voltam 8.-ban. Dekoncentrált vagyok, és egy mondatot sem tudok betanulni, megjegyezni. Rossz nagyon az arcmemóriám is.Depresszióra is hajlamos vagyok, most is alvászavaraim vannak,szorongok. Viszont tehetséges vagyok fantáziailag, és értelmesnek tartanak,kreatívnak,fizikálisan eleven vagyok pont a lassú felfogásom ellensúlyozása miattt alakulhatott ki. rengeteg baleset ért már. Most is van egy vas a kulcscsontomban :) Szobákat festek, magam ura vagyok, mert mindenhonnaan kirúgtak volna munkahelyről amiatt hogy mindig elkések vagy el sem megyek dolgozni.
2021. jan. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nylonx ***** válasza:
az előző vagyok. Férfi vagyok 41 éves és egyedül élek sokéve albérletekben segítség nélkül , úgy hogy páréve pánikbetegség miatt sokszor a házból sem tudtam kimenni másfél évig, emiatt öngyilkos is akartam már lenni akkoriban.
2021. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én sajnos tehetségtelen vagyok.

Nincs semmi ehhez kapcsolódó papírom. Úgy kellene élnem, mint egy átlagnak.

Gerinc problémáról van papírom. Ettől nem leszek előrébb.

2021. jan. 10. 08:00
 4/12 nylonx ***** válasza:

Ez lelkiprobléma. Olyan nincs hogy valaki ilyen értelmes és semmit nem lehetne rábízni.Nem próbáltál még elég dolgot hogy megtaláltad volna azt, ami sikerélményt tud adni. Én nem lettem képes érettségire sem. Nem megy a szellemi munka, és örökké a fizikai dolgokból kell megélnem úgy hogy a derekamban is sérv van és mindig becsípődik. Mindig kitudok találni valamit hogy megkönnyítsem a munkám,ne kelljen például hajolgatni.

Mikor közepesszintű szorongásos depresszióm, volt nekem sem jöttek át csak a rossz dolgok, nem is tudtam nevetni félévig.És csak agyaltam, félelmek gyötörtek, nem volt memóriám, szédültem, örökké fáradt voltam, és majd elsírtam magam mert minden munkám ronda lett, egyszerűen nem ment semmi precízebben. lehet hogy kisebbségi érzésed van mert azt látod mások milyen önállóak, te pedig lehet hogy úgy érzed nem lettél felkészítve az élet tudására, szélestudással problémák megoldására.Sokan ebben a kisebbségi érzésben vergődnek, de amióta fészbuk van látom hogy sokkal ostobábbak az emberek, és tehetségtelenebbek mint ahogy én azelőtt felnéztem rájuk.Semmivel sem többek, jobbak mint én.

Párkapcsolatod sem szokott lenni? Amikor van akkor is minden sikertelen az életedben?

2021. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nem megy a szellemi munka, és örökké a fizikai dolgokból kell megélnem úgy hogy a derekamban is sérv van és mindig becsípődik."

Nekem fejlődési rendellenességem van, így a hajolás vagy az egy helyben ülés is gondot okoz. Fejem, derekam fáj.

Szellemi munka lenne jó nekem, de ahhoz meg hülye vagyok..

Dyspraxia valószínűleg a bajom, ami nrm gyógyítható. Másodlagos tünete a depresszió, pont a sok sikertelenség miatt.

2021. jan. 10. 08:47
 6/12 nylonx ***** válasza:
Így már értem.Hát ez bizony nem egyszerű dolog így.A beszédeden is érezhető ez? Sokan videóznak otthon ,főleg otthonülő anyukák megtudnak élni úgy hogy nem kell csak a szobából bemutatni dolgokat.Amivel kereskedni akarnak, vagy jósolnak, vagy meztelenkednek, vagy smink titkokat mutatnak.
2021. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nylonx ***** válasza:
könnyűnek tűnik amit mondok, de én sem tudom hogy kezdenék bele, hogy tudnék ebból megélni , hogy kell elkezdeni, felépíteni , mire van hiány :)
2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Beszédem se normális, előadásokra alkalmatlan. Orrhangom van,volt torok plasztikám.
2021. jan. 10. 10:42
 9/12 nylonx ***** válasza:
..és gondolom nem vonzódik utánad a másik nem .Nehéz magány ez.Külföldre egyedül mentél?
2021. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem,de párkapcsolatilag se jó semmi.
2021. jan. 10. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!