Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex fokozza az étvágyat?...

Cipralex fokozza az étvágyat? Álmosságot vagy elalvási nehézséget okoz? Kezdésnél milyen mellékhatások várhatóak? Tapasztatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én hasonló hatóanyagút szedek (Citalopram), nem fokozta étvágyat, 9 éve szedem nem híztam. Fáradékonyabbá tesz. Akár 15 órát is tudok aludni, ha hagynak. Bár most jöttem épp rá, ahogy nézem a vérképem, hogy magnéziumhiányom van, és azt ezek a típusú gyógyszerek bizony okozhatnak. Hosszabb távon átalakítja a személyiséget, közömbösebb leszel tőle. Viszont nem szorongsz.
2021. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Depresszióra szedném. Citalopram annyira fokozta a szorongásom, hogy inkább leállította az orvos. Ez már sok éve volt.
2021. nov. 17. 13:56
 3/14 A kérdező kommentje:

Fáradékonyság, erőtlenség a fő gond. Alig tudok 1-2 órára felkelni. Télen szokott mélyülni. Ilyenkor járni is alig tudok. Lépcsőn felelfele menet meg kell állnom pihenni. Nem annyira hangulati, inkább energetikai probléma nálam a depresszió. Súlyos depinél már komoly hangulati gondok is vannak.

Nyáron hipománban futás is megy, nem vagyok fáradékony.

2021. nov. 17. 14:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy leállította doki, a Citaloprám hatóanyaga a citaloprám, a Cipralexé meg az escitaloprám, ami ugyanaz, csak a tiedből 10 mg kell csak, az enyémből dupla azaz 20 mg, mert felerészben nem hatásos izomert tartalmaz.

Meg kéne nézni szervi oka nem lehet e, alacsony vérnyomás, vas, magnézium, vagy más.


Ajánlom olvasmánynak Elizabeth Wurtzel: Prozac országot, ő is depressziós volt, neki csak lítium segített, és a könyvből derült ki számomra, hogy ez genetikai is lehet.


Erőltesd magadra a rendszeres mozgást akár sétát vagy futást vagy otthoni tornát.


Ha a kilátástalanság, értelem nélküliség érzés a gond, akkor szellemi témájú könyvek olvasása segíthet!

2021. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
.. kell várni egy hónapot míg beáll a gyógyszer nem kell megijedni ha fokozódik a szorongás, vagy valami testi tünet van ez idő alatt.
2021. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem vitaminhiány.


Bipoláris depresszió. Télen súlyos depresszió, tavasszal hipomán fázis.

2021. nov. 17. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Hú, már nem emlékszem az írónőnek, akinek ajánlottam a könyvét bipoláris volt e.

Van egy szomorú könyv is, bipolárisról, Danielle Steel Hullócsillagom, a fiáról írta, öngyilkos lett. Tehát erre mindenképp gyógyszert kell szedni. És ami nagyon hasznos, ha olyan világképed van, ami megóv a mélybe zuhanástól, öngyilkosságtól. Nekem a keresztény hit az, ami segít. Zsoltárok könyvét ajánlom olvasásra. Nekem az változtatta meg 180 fokkal az életem, hogy felismertem, létezik gondviselés, nem a vak véletlen irányítja az életed, ha Istenhez fordulsz. Azelőtt feladtam dolgokat, a legrosszabb forgatókönyvet vettem figyelembe mindig. Utána pedig kitartóvá váltam, nem adom fel, nehézségek esetén se.

2021. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A Citalopramot azért állította,le mert előtte nem volt pánikrohamom, azzal igen. Azóta sem.

2 hétig szabin voltam, azzal nem tudtam volna dolgozni, táppénzre nem akart küldeni. Így inkább elvette.

Utána évekig nem adott gyógyszert. A bipolt sokáig nem vette észre.

2021. nov. 17. 15:21
 9/14 anonim ***** válasza:
A citalopram és az escitalopram is modern gyógyszerek, nem számítanak durvának, ne ijedj meg tőlük. Escitalopramnak még kevesebb mellékhatása van.
2021. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már kb 6-7 félét szedtem. Egyedül a Citalopramot kellett leállítani rövid időn belül. A többi nem hatott, vagy csak 2 antidepi együtt, azok viszont kevertbe toltak, és emiatt el kellett hagyni.
2021. nov. 17. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!