Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki szeret...

Van itt olyan, aki szeret anya lenni? Aki nem azt érzi, hogy a nehézségek ellenére szeret, hanem csak úgy szeret?

Figyelt kérdés

Ömlik a médiából a panaszkodás, hogy a gyerek teher, hogy "az életben nincs már több móka". Tudom, hogy jó, hogy végre ki lehet mondani, hogy a gyerekvállalás nem édes vattacukorfelhő, de engem ez frusztrál.


A cikkekben az anyák olyanokat írnak, hogy akinek nem változott meg gyökeresek az élete, annak soha nem is volt. És akinek nincs bezárkózós időszaka, az nem is törődik a gyerekével. Az egészből olyan szintű depresszió árad, ami - úgy érzem - elveszi az életkedvemet is. Pedig szeretek ilyen témákról olvasni, csak ez már túl dark nekem.


Olyan az egész, mintha az anyaság valami természetellenes teher lenne, ami majdhogynem kibírhatatlan, míg pl. a terhességről úgy beszélnek, hogy az méznyalás.:)



2016. aug. 1. 07:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy érzem. És nem azért mert nem változott meg az életem, mert persze hogy megváltozott, hanem mert ezt nem tudom úgy venni hogy akkor most én vagyok a világ legnagyobb mártírja, hanem ez a változás egy természetes dolog és kész. A szőr feláll a hátamon attól a jelenségtől amit leírsz.
2016. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Én is szeretek. Csak nem kell a gyereket elkényeztetni, a rabszolgája lenni, és akkor nem teher az anyaság. Nem kell magadhoz láncolni, rá lehet bízni a mamákra is, nem kell éjjel-nappal etetni, felvenni, ha megnyikkan. Hagyni kell, hogy néha egyedül is ellegyen.
2016. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Anonymus0123456789 válasza:
38%

Figyelj, én majd csak ezután leszek anya, de én nagyon várom, hogy azt a gyermeket, azt az életet, aki a már 8.hónapja a szívem alatt él. Leírhatatlan érzés, és az aki nem szereti a gyermekét, nem foglalkozik vele, és nehézségnek tartja azt, hogy a gyermekével foglalkozzon, az nem is anya. Igen, megváltozik az életed, hisz, már nem csak a pároddal/férjeddel fogsz otthon lakni, hanem egy aprósággal is.

De ez nem teher, ha őszintén szereted. "Az életben nincs több móka", DE igen is van! Mert az a leírhatatlan élmény, amikor a gyermekedet, járni, beszélni tanulni látod, látod őt nevetni, játszani. És aki gyermeket vállal, az ne is akarjon diszkóba járni, hányásig berúgni. Különben ne vállaljon gyermeket. A gyerekkel FELELŐSSÉG JÁR!!

2016. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg nem gond az, hogy leírják a másik oldalt is. A cukorhabos, rózsaszín vattafelhős anyaság-érzés sem őszinte. A terhességről is elég sok hátoldalt lehet most olvasni, és ezt sem tartom rossznak, ideje volt, hogy a valóságot is lássuk.


Két gyerekem van, októberben érkezik a harmadik, tudatosan vállaltuk őket (4, 4,5 év van köztük), és engem az frusztrál, amikor azt mondják, minden milyen happy, csupa öröm, boldogság.

Mert vannak ilyen korszakok, ez tuti, de azért aki már alaposan benne van (én még csak az elején járok, hiszen a nagyobbik is csak 9 éves lesz, hol van még az első tanulási probléma, az első feketepont, az első egyes, a kamaszkor, az első igazi szerelmi csalódás, stb.), az tudja, hogy mindennek két oldala van. Imádok anyának lenni, imádom a gyerekeimet, de nekem ne mondja senki, hogy mennyire vidám dolog minden nap munkába menni, a két gyereket koordinálni (ovi, iskola, edzés, különórák, barátok, család), a háztartásban jeleskedni, a házastársra időt szakítani, kikapcsolódni, pihenni.


Messze nem arról van szó, hogy elmennék bulizni, és részegre innám maga, mint ahogy az egyik válaszoló írta. De elmenni egy kézműves foglalkozásra is komoly szervezést igényel (hacsak nincs komoly családi segítség vagy nagyvárosbeli megőrző játszóház), nemhogy ha a férjemmel szeretnék kettesben lenni.


Nem természetellenes teher ez, de miért baj, ha a dolog "mellékhatásait" is ismerjük? Ha nem csak úgy nyakunkba zúdul az egész?

2016. aug. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

3-as. "...nem foglalkozik vele, és nehézségnek tartja azt, hogy a gyermekével foglalkozzon, az nem is anya."


Vannak, akik depressziósok és kiütik őket gyógyszerekkel, ezért nem tudják élvezni az első időszakot és foglalkozni a gyerekkel, vagy több gyerek van és foglalkozik velük, de csak annyit, amennyi az ideje engedi, nem pedig annyit, amennyit a gyerekek igényelnének, mert ugye mindenkinek a nap 24 órából áll, dolgozik, háztartást vezet, netán tanul még valamit, tehát ne ítélkezz, mert nem olyan fekete-fehér az egész.

Nincs olyan, hogy non-stop örülsz és a úszol a boldogságban. Van, hogy összeesel a fáradságtól, idegileg kimerültél, ezért nincs türelmed, közben meg az okosok szerintük jobban tudják, mint te, hogy milyen a gyereked stb. és eleged van az egészből. Nem a gyerekből, mert őt szereted, de az aktuális helyzet tehetetlenségéből, ami változik, de abban a pillanatban kilátástalannak látod az életed.

Ilyenkor kellene kikapcsolódni. Igen is kell egy kis pihenés egy anyának, hogy feltöltődjön fizikálisan-szellemileg, pl. kozmetikus, sport, vagy a beülni barátnőkkel 1-2 órára egy kávéházba beszélgetni. Ennyi jár.

2016. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4: mert te az isről beszélsz, nem arról, amiről én írok. De ők nem azt írják, hogy néha ilyen, néha olyan. Hanem hogy az egész borzalom. Nem ellensúlyoznak.
2016. aug. 1. 08:11
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek. Nincs tobb móka? :D nem tudom nekem több a móka, mint gyerek előtt.
2016. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Anonymus0123456789 válasza:
0%

08.10-es...

Ezzel tisztában vagyok. És tudom, hogy fárasztó lesz, az ha dolgozol gyerek mellett, és mégis jeleskedj mindenben.

De ezt nem úgy kell kipihenni, hogy, a gyereket magára hagyja és elmegy valahova és nem foglalkozik a gyerekkel.Na ezt nem! Ettől kiráz a hideg! Akár hány éves a gyerek szüksége van legalább az anyára! Legyen 8, 16, vagy akár 32 éves.

2016. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Baromira nagyon durván le leszek pontozva emiatt, de egye fene :D Szerintem a ma divatos kötődő nevelés az oka, hogy sokan ennyire ki vannak bukva. Az ömlik mindenhonnan, hogy kösd magadra a gyereket, aludj vele, egyél vele, szarjál vele (bocsánat!), egész nap szoptasd, minden nyekkenésre (neeem, nem baj, ha 3 hónbaposan majd 10 kiló, ismerek ilyet... azért scak tedd cicire ha böffent egyet akkoris) Pihenőszék, játszószőnyeg, babakocsi fúj, egész nap legyen ölben, rádkötve, mert azt igényi! Testközelsééég!! Most az, hogy a babánbak ez jó vagy nem, váltózó, van amelyik megszokja és igényli utána, van amelyiknek nem jó, ő sem élvezi, sír egész nap, fáj a hasa a folytonos etetéstől, de az anyuka nem veszi észre, hogy baj van... És ezek az anyukák fognak kikészülni, mert nincs hogy ne készülj ki, ha nonsztop a ciciden vagy rádkötve csüng egy gyerek, főleg ha nem is első, és el kell látni a nagyobbat is, háztartást is. Én nem mártírkodtam, azt is néztem, hogy nekem mi a jó. És nem is keseredtem bele, imádok anya lenni, imádok a babámmal lenni, de azt si imádom, mikor szépen egyedül alszik vagy játszik és addig én megiszom egy kávét és írok a gyakorin egy választ. És nem érzem ettől rossz anyának magam.
2016. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
8: Akkor, az a jó hírem van, hogy nem is kell jeleskedned mindenben. Nem kell egyedül ellátnod a háztartást, csak mert te vagy többet otthon, nem kell egyedül ellátnod a gyereket, csak mert a férjed nem nő, munka után vállalhatja a kicsit, amíg te hajat mosol.:) Az egésznek a titka, hogy találni kell egy megfelelő partnert.
2016. aug. 1. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!