Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésnél mire számíts...

Második szülésnél mire számítsak, ha az első nagyon hosszú és lassú volt?

Figyelt kérdés
Az első szülésem az első fájástól számítva 24 óráig tartott, iszonyú lassan haladt minden. Viszont a fájásaim nem voltak rendszeresek, tehát ilyen 3-8-1-5-8-9-2 percenként jöttek, semmiféle rendszer nélkül, ami főleg nehézzé tette, hogy kiszámíthassam, meddig fog még tartani. Akkor viszonylag hamar bementünk a kórházba, mert nem tudtam mit csináljak, de most nem szeretnék olyan sokat bent lenni feleslegesen, viszont azt se szeretném, hogy ne érjünk be. Aki hasonlóan járt (tehát nem voltak rendszeres időközönként fájásai), az második szülésnél is így volt?
2023. máj. 9. 05:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A második szülésemnél olyan rendszeres fájásaim voltak, mint a nagykönyvben.

Szépen sűrűsödtek, erősödtek. 3 perceseknél indultunk a kórházba, majdnem nem értünk be. Rohamszülés volt a vége, pikk-pakk kint volt a kisfiam. Pislogtam is, hogy jééé, ezt így is lehet? 😁

2023. máj. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
26 orat vajudtam a kezdetetol, bar igazabol csak a rendszeresektol szamit annak, igy magzatvizszivargastol szamitva volt 12 ora. Sokaknal feleannyi ido a masodik, ez nalam is igy volt, 6 ora volt a rendszerezodo fajasoktol szamitva. Aznap napkozben mar volt par osszehuzodas, ami megkovetelte a teljes figyelmem (ertsd a baratnom beszelt hozzam, es nem tudtam kozben rafigyelni), de azt meg nemszamolom hozza. En is vartam sokaig, 1 oraval elotte mentunk be, es meg kicsit azt is korainak erzem utolag.
2023. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíts, hogy bármi lehet. Senkinek nincs itt varázsgömbje. Az előző szülésre alapozni felelőtlenség volna, minden szülés más.
2023. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban bármi lehet. Az első szülésből nem lehet meghatározni, milyen lesz a következő.
2023. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő 10 órás vajúdás volt de ez kiszámíthatatlan. Én még örülnék is neki ha nem siettetik.
2023. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Első szülésem nekem is hasonló volt. Rendszeres később sem lett, hol 3 hol 5 percre jöttek mikor bementünk de előtte már eltelt kb 12 óra otthon.

2. szülésem rögtön 10 percesekkel indult de itt is az a "rendszeres" 5-7 majd 3-5 perces volt. Csak 3-5 perceseknél megrepedt a magzatburok és nagyon erős fájásaim lettek, nem is vajúdtam sokáig a kórházban.

Egyébként első 10 perces fájás fél 11-kor jött, 5.50-kor született meg a kislányom és olyan 3 után kezdett folyni a magzatvíz. Szóval sokkal gyorsabban haladt minden.

2023. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 24 óra volt az első és pont ilyen rendszertelen fájásaim voltak kitolásig. A második babát szeptemberre várom csak, de az a tervem, hogy akkor ülök autóba, amikor már annyira fáj, hogy kb térden kúszva tudok kijutni a házból. :D Mert a fájdalom az nekem szépen erősösött, úgyhogy azalapján talán meg fogom tudni tippelni, hogy na ez már az aktív vajúdás szakasz. Te mikor szülsz?
2023. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tankönyv szerint gyorsabb lesz. Kivéve ha nem ismeri a tested a tankönyveket :-)


Van ismerős, aki az elsőt 24 óra alatt szülte, a másodikat meg a kórház előtt három utcával a kocsiban, annyira gyorsan ment. De olyan is volt, aki az elsőt 12, a másodikat 7 óra alatt szülte meg, aztán a harmadikat meg 29 óra alatt...


Én az elsőt 14 óra alatt, abból 6-7 óra volt igen aktív és nehéz, pár hét és jön a következő, akkor majd beszámolok:-) én is azt tervezem hogy kicsit többet vajúdom otthon, korán mentünk be.

2023. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Csak decemberben szülök, de először nem voltam túl felkészült, és bár igazán rossz emlékeim nincsenek, szeretnék kicsit tudatosabban készülni a második szülésre. Tudom, hogy minden szülés más, engem tapasztalatok érdekelnek, hogy nagy általánosságban azért remélhetem, hogy gyorsabb lesz az egész. Nyilván nem garancia, de azért kemény volt a 24 óra. Ha a durva részt veszem, akkor is 18 óra volt, ami nagyon kemény volt, és a végén világomról nem tudtam.

A fájások nekem is erősödtek, de nem folyamatosan, csak volt gyenge, közepes, durva, meg "aztabüdöskvaélet". Szóval remélem a testem ismeri a nagy könyvet. 😀

2023. máj. 9. 17:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Na ezt megírom majd neked, mert legkésőbb jövőhéten szülök egy hasonlóan hosszú és fájdalmas első szülés után :D


De pl. már most az más, hogy 2111 volt a méhszájértékem a 38.heti vizsgálaton, szerintem az első szülésemnél órák telhettek el, mire ide eljutottam :D Szóval remélem, hogy gyorsabb lesz az egész 😄

2023. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!