Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ragadós a magzatvíz?

Lehet ragadós a magzatvíz?

Figyelt kérdés

37+1 hetes vagyok, első babával.

Három hete már távozott a nyákdugó és egy hete megállapította az orvos, hogy egy ujjnyira nyitva vagyok.

Most vizes folyásra lettem figyelmes, cserélhetek fehérneműt mert egy tenyérnyi folt van rajta. Lassan folydogál, csak néha érzem. Eddig a folyásom mindíg fehéres volt, ez most teljesen átlátszó, vizes állagú, viszont picit ragad.

Azért gyanakszom magzatvízre, mert édeskés illata van, csak nem tudom, hogy ragadhat-e vagy teljesen olyan kell legyen, mint a víz. Fájásaim még nincsenek.

Tapasztaltabbak, mit gondoltok?



2023. jún. 5. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
A megoldásban a 112-es számon tudnak segíteni. Való színű itt az idő a szülésnek. Ez nem játék. Pár perc és megszülsz. Ha gyorsan hívod a 112-es számot és ott is elmondod, akkor már ma kismama lehetsz.
2023. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem ragadt de egyértelműen folyt.
2023. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Ügyelet..egyértelmű

A magzatvíz édesillatú

2023. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem volt időm megállapîtani, mert nekem szinte egyben loccsant és vérzés miatt volt alattam betét, de a magzatviznek édeskés az illata és gyakran rózsaszínes lehet a színe. Szerintem mindenképpen nézesd meg menjetek be korházba, biztonság kedvéért vigyél magaddal szülési cuccokat mert előfordul hogy bent is fognak ha magzatvíz.

Viszont lehet folyás is. Nekem is vizes volt és 2 doki is nézett mert nem tudták eldönteni magzatvíz e, de nem az volt, és kb utána rögtön kezdődött ez a tágulásos vérzés, ami kitartott 2 napig még a szülés beindulásáig.

2023. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Édeskés, tehát magzatvíz lesz.Irány a kórház, fertőzés veszély miatt.Szivárgástól számítva 24 órán belül meg kell születnie.
2023. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Én előbb egy magzatvíz kimutatós tesztet csinálnék. Vagy kórház, ha nem bánod kivárni. A WHO ajánlása szerint amúgy 72 órán belül kell megszületnie a babának, az otthonszüléseknél is ez a szabály. De mivel ilyenkor előreeshet a köldökzsinór innentől kezdve érdemes monitorozni a babát, ha tényleg a magzatviz folyik.
2023. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Ne rèmisztgessètek màr a kérdezőt a fertőzèsveszèllyel. Minimális az esèlye, amìg nem turkàlnak bele. Ez az x óra alatt meg kell születnie a gyereknek màr annyira lejàrt...

Nekem egyszerre ment el a magzatvizem, nem emlèkszem, hogy ragacsos lett volna.

Lehet hogy maradt a nyàkdugóbòl, vagy ùjratermelődött?

Van magzatvìzszivàrgàst kimutató betèt, azzal èrdemes tesztelni, hogy az-e.

2023. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Köldökzsinór csak akkor eshet előre, ha a baba feje még nem èkelődött be. Ezt meg mondaina kène minden vizsgàlatnàl az orvosnak vagy szülèsznőnek, hogy milyen magasan van a pici feje.
2023. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Mi a helyzet veletek?Voltál végül valahol?

Magzatvíz-tesztet én a Rossmannban vettem, viszont akkor még negatív volt. Mikor tényleg szivárgott, akkor nem is az tűnt fel, hanem a vér, szóval tisztán nem találkoztam vele...

Egyébként egy pénteki napon repedt meg a burok (36. hét vége), és végül kedd hajnalra, azaz picivel éjfél után született meg a teljesen egészséges babám :)

2023. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Abbamaradt, azóta nem folyt semmi és fájásaim sincsenek. Valószínüleg csak folyás volt. Köszönöm a válaszokat!
2023. jún. 5. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!