Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány perces fájásokkal kell...

Hány perces fájásokkal kell kórházba menni ? Illetve ha elfolyik a magzatviz akkor feltétlen ?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hányadik baba, bár nekem azt mondta a dokim tavaly, hogy 5 percesekkel már el lehet indulni (nyilván annak függvényében, mennyire van a kórház, nekünk kb.fél óra autóút), de elfolyt a magzatvizem, nem csak szivárgott, rendesen elfolyt, így azonnal elindultunk. Nekem sajnos nem indultak el a fájások, így kaptam oxitocint, másnap született meg a baba természetes úton.
2023. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülés reggelén voltam NST-n, aznap hajnalban jóslóim voltak. Akkor mondta az ügyeletes orvos, hogy akkor délután találkozunk 3 perces fájásokkal. Nem lőtt nagyon mellé, délután kezdődött, este mentünk be 3 perces fájásokkal.

22 óra után pár perccel indultunk, kb.10 perc az út, 23:02-kor kint volt a baba. Szóval kimaxoltam az otthon vajúdást. 🙈🤣

2023. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

3-5 perces fájásokkal, vagy ha 20-nál kevesebbet mozog a baba, el folyik a magzatvíz (ha zöldes sárgás, akkor feltétlen, mert akkor oxigénhiányos is lehet a baba), ha valami szokatlan váladék jön, esetleg erős vérzés, akkor sürgősen kórház.

(Ezeket a nőgyógyászom mondta)

2023. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

En tiz percesekkel mentem,kozben verezni kezdtem,es szivargott a vizem is.

Messze van tolunk a korhaz,harom elott indultunk,fel negy utan beertunk,ötkor mar megvolt a fiam.

2023. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfolyik a magzatvíz, de tiszta, akkor nem sürgősen (lehet várni 2-3 órát), de belátható időn belül menni kell. Ahogy előttem írták: ha nem tiszta a magzatvíz, akkor egyből irány a kórház.

Fájásoknál érdemes megérdeklődni, hogy adott kórháznál mi a szokás, az egyik ismerősömet háromszor is hazaküldték, hogy várjon még (igaz, közel lakott). Viszont ha messzebb van a kórház, akkor nem érdemes kicentizni. Igaz, nekünk közel van, a szomszéd a második gyereknél így is éppen hogy beért, pedig csak hajat akart még mosni.

2023. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem azt mondták, hogy ha magzatvíz folyik, bámennyi es bármilyen, akkor menjek be, mert nagyon magas lesz a fertőzésveszély. Ha meg az összes magzatvíz egyszerre megy el, akkor azonnal fekvés és mentő, mert előreeshet a köldökzsinór.
2023. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zuhatagszerűen folyt el éjfélkor a víz. Úgy képzeljétek el, hogy elázott a franciaágy,a szőnyeg,minden...úszott a szoba kb.Első és egyetlen terhességem és gyermekemről volt szó,úgyhogy szépen felhívtuk a mentőket, hogy mi legyen.

Azt mondták,hogy ne csináljak semmit,jönnek értem.


Jókedélyűek,vidámak voltak,örültek,hogy nem rosszulléthez hívták őket.


A férjem meg külön jött utánunk az autóval.

2023. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Huh, első baba azért érdeklődők mert nem tudom mi miután hogy következik stb.:)

És esetleg ami könnyíti a szülést/ vajúdást? Kinek mi vált be?:)

Rém sztorik nem érdekelnek 😂 így is félek kicsit mert nem tudom mi vár rám😅

2023. febr. 28. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem vajudni azon a fitt labdan(nem magyarorszagon elek,nem tudom ott igy-e hivjak)volt a legjobb.mikor jott a fajas,tok jo volt rugozni rajta..9 eve a lanyommal is es most is a fiamnal..fekve egyaltalan nem volt jo.
2023. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. febr. 28. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!