Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a baj a programozott...

Mi a baj a programozott császárral? Miért kövezik meg azt, aki így akar szülni?

Figyelt kérdés

Ha nincs komplikáció és meg tudná szülni hüvelyi úton, de a császárt választja, bár nem tudom, ez legális e.


Miért akkora baj ez? Nem értek hozzá nem szültem még a közelében sem vagyok :D


2023. jún. 22. 06:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
87%

Mert imádunk belepofázni a másik életébe, és megmondani hogy mi a jó.


Nekem két hüvelyim volt, az első hosszú és egy borzasztó nagy kín, nehezen regenerálódtam utána. A mellettem fekvő császáros látványosan gyorsabban szedte össze magát. Nagynéném kettőt szült császárral, simán regenerálódott és a gyerekeknek sincs kutyabaja sem. Az én gyerekem meg hipoxiás lett a nagy biztonságos és dejóagyereknekahüvelyi közben, alig volt és van folyamatosan bő félév lemaradásban a nagymozgások terén a kortársaihoz képest.


A második gyorsan és simán született, na igen, arra azt mondom hogy megérte a pvn, de ez a hüvelyi szülés fétis számomra az első szülésem után megdőlt... Mindegyikkel pórul lehet járni.

2023. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%
8, látom, a logikus gondolkodás nem erősséged. A bokatörött sem operálja magát, szóval rossz az összehasonlításod.
2023. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
37%
Mert a programozott császárnál beleszólunk a természet rendjébe. Sokkal korábban csinálják, mint a kiírt nap és nagy rá az esély, hogy még idegrendszerileg nem áll készen a születésre. Itt persze lehet jönni a koraszüléssel, de az is a természet rendje, nem az anyuka választja, hogy korábban szülessen meg a gyereke.
2023. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%
Maradjunk annyiban, hogy az kövezi meg, aki szeret más dolgába beleugatni és nem ismeri a határokat, ugyanis semmi de seeemmiiii köze nincs senkinek a másik ember gyerekéhez, testéhez, döntéseihez.
2023. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%

#12, nem is a magának operálás volt a lényeg, hanem az, hogy hogy tudna már bárki is orvos beleegyezése nélkül császároztatni, ha egyszer orvos végzi el? 😃

Lenyegtelen, ha valaki szeretné, és megoldható, vagy indokolt, hadd szüljön ahogy akar. Bárkinek, akit zavar jobb vagy rosszabb tőle? Nem hinném.

2023. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
82%
14+1
2023. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%

15, hol van szó arról, hogy a beleegyezése nélkül?

Segítek.

Van egy eü helyzet, ez a bokatörés-terhesség.

Van egy megoldási módja, az a műtét-szülés.

A megoldási módok mindkét esetben többfélék, de az ezek közti választás nem a beteg komeptenciája, mert orvosi indokok szólnak egyik vagy másik mellett.

Nem te döntesz, hogy Billroth I vagy II; hogy hálóval vagy anélkül operálják a sérved. A szülés pedig ezektől nem különbözik ebben a tekintetben. Ha van orvosi indok, sectio, ha nincs, nem az.

2023. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
85%
A gyereknevelés, szülés, egészségügyi beavatkozások, csakis arra tartoznak akik érintettek benne! Pont. Senki nem szereti, ha egyikbe-másikba beleszólnak, és nincs is joga hozzá senkinek. A császár nem veszélyes dolog a babára nézve, egy olyan babát sem láttam akiben a császárral kárt tettek volna. Komplikációk az anyánál meg ugyanígy hüvelyi úton szülésnél is adódhatnak.
2023. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, egyre több, fejlett külföldi országban az anya dönthet róla hogy hogyan szül, és igen, egy bokatörésnél is ha több mód van a műtétre akkor a beteg dönt róla, persze miután ismertetik vele a kockázatokat. Az én testem, én döntöm el milyen kockázatot vállalok és milyen következményeket viselek.
2023. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy a legtöbb esetben dönthet a beteg saját magáról. Én mentőn dolgozom, nálunk megtagadhatja a beteg a korhazba szallitast is, a helyszíni betegellátást is saját felelősségére. De erőszakkal nem kényszeríthető. Rengeteg joga van egy betegnek, és így van jól. Mi is bármikor lehetünk azok.
2023. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!