Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira borzasztó,...

Tényleg annyira borzasztó, pokoli a szülési fájdalom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rémsztorit olvastam már a szülésről, de például az egyik anyuka azt írta, hogy üvöltött közben, azt hitte nem éli túl, meg hogy állítólag azt mondják, a baba felejtet minden fájdalmat, de neki ez sem jött be.

Most ezek miatt sokkal jobban kezdtem el rettegni a szüléstől.

Ez normális?


2023. júl. 5. 17:34
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem lehetne kibírni, meg annyira rossz lenne, akkor vagy nem szülnének a nők, vagy max 1 gyerekük lenne


Nekem is fájt, orditottam is. Mégis 2x szültem.

2023. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
66%

"Hát nekem meg pokoli volt! Az első kettő nagyon fájt, semmilyen fajdalomhoz nem hasonlítható. Azt hittem, szétszakadok. (...) A harmadikra fejben készültem."


Bakker, elsőre mi nem volt világos? Ha először még nem is tudtad, mi vár rád - bár ez nekem felfoghatatlan - az elsőnél már megtudtad. Akkor minek vállaltad be a többit?

2023. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
63%
9. Kezdjük ott, hogy szerencsére nem a puncit varrják össze...
2023. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
81%

"Csak gondoljatok bele: amikor ÖSSZEVARRJÁK a p*ncit - bakker, a legeslegérzékenyebb részedet! - akkor NEM ÉRZED, pedig nem adnak semmilyen érzéstelenítést, de a fájdalom eltörpül a szüléshez képest!"


De, én kb. 5 helyre kaptam érzéstelenítő injekciót varrás előtt. A hüvelyfalamtól a végbelemig repedtem, majdnem 1 órán át varrt az orvos.

Amúgy nem fájt. Utána volt kellemetlen, hogyan üljek. De én 2x ilyen durva szülést kibírtam volna, ha kihagyhattuk volna a kórházi bentlétet. Nem bántott senki, kedvesek voltak, de én attól jobban is féltem, rosszabb is volt, mint maga a szülés.

2023. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
12%
hát akkor az agyadat, lényegtelen
2023. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
66%

Én ezért vagyok egyke

Az anyám eleve fel a vértől, volt hogy vértelen kicsapta a hisztit

Mesélte hogy mikor megszülettem, annyira fajt neki hogy kijelentette hogy soha többet ide nem jön

És így is lett…

2023. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
59%
amúgy nem tudom, hogy azóta mennyit változott a helyzet, mert én 40 évvel ezelőtt születtem, de akkor is ugyanúgy bevállalták az emberek, szerintem ha egy barlangban kéne szülni egyedül holdvilágnál és 1% lenne a túlélési esély, akkor is mindenki bevállalná
2023. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%

Én négy gyereket szültem simán, de nem túl könnyedén. Volt közte átlagos, de volt indított szülésem, na az keményebb fájásokat generál. De. Végig az adott erőt, hogy ez egy természetes folyamat aminek a végeredménye boldogság lesz. Morbid, de azzal biztattam magam, hogy most egy új élet jön a világra és nem pedig haldoklom vagy szenvedek halálos betegségben. Ne azzal foglalkozz, ki mit mond a saját szüléseiről, mert tényleg van könnyebb és nehezebb is sőt komplikációk is felléphetnek, semmit sem tudhatsz biztosan előre, ezért nincs értelme agyalni rajta!

Ha babát szeretnél majd, magadat erősítsd, készülj fel lelkileg a feladatra. Ennek az az első lépése, hogy ne félj! A félelem gátol. Bízz magadban és bízz abban, hogy bármi történik, te készen állsz rá, és menni fog!

2023. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, most azért megnyugodtam :)


De viszont az nem tetszik, hogy miért kell egy teljesen normális, meg biztató választ lepontozni?

Valaki irigy, mert neki horror szülése volt? 🤔

2023. júl. 5. 18:54
 20/58 A kérdező kommentje:

#3


"Állítólag szülés után a baba minden fájdalmat feledtet, de nálam ez sem működött. 3 napig még abban se voltam biztos, hogy én ezt túl fogom élni."


Ezt írta a kérdésem alatt szereplő anyuka.

Igy ertettem.

2023. júl. 5. 18:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!