Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél amikor nyomni kell...

Szülésnél amikor nyomni kell akkor nem féltek/féltetek attól, hogy megsérül a fogatok amiért annyira összeszorítjátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon provokatívnak tűnik a kérdés, de tényleg nem troll vagyok, hanem tudatlan. Nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy a baba az első és nem a fogunk.


Én messze vagyok még a gyerekvállalástól, de a helyzet az, hogy rengeteg pénzt költöttem már fogászati kezelésekre. Épp a minap láttam egy szülős tartalmat valahol és azon gondolkodtam el, hogy a nyomás közben, mikor a fogakat összeszorítják akkor nem-e lesz kár egy gyengébb fogazatban. Vagy lehet ilyenkor kérni valami fogvédőt?


Tényleg bocsánat a hülye kérdésért és nekem is sok időbe telt míg meg mertem kérdezni, mert tudom, hogy ez egy elég erős téma.



2023. aug. 13. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Amikorra oda eljutottam, hogy végre nyomhattam, addigra a tudatom nagyjából már szabadságra ment (20+ órás vajúdás oxitocinra kötve, fel sem kelhettem). Vegyesen kavarogtak bennem, hogy csak minden rendben legyen a kicsivel, legyen már vége és a valaki öljön meg, mert nem bírom gondolatok. Nem voltak egyszerű szüleseim, sok minden miatt aggódtam, de ahogy most visszagondolok a fogaim eszembe sem jutottak...
2023. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose szorítottam még össze erőlködés közben a fogaimat, szülés közben se tettem, "pedig" horror szülésem volt.

Nem feltétele a hatékony nyomásnak a fogak csikorgatása, így nyilván nem fognak neked fogvédőt prezentálni. Inkább beszélj a fogászoddal, hogy hogyan szoktathatnád le magad erről.

2023. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Akkor majd harapj rá valamire!
2023. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eszembe sem jutott, meg szerintem nem is valós veszély. Nem volt közben meggymag a fogaim közt :D Gyakrabban lehet azért hallani más típusú sérülésekről 😂
2023. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nahát, köszönöm hogy ennyire normálisan válaszoltatok! :)
2023. aug. 13. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem. De nem is "kell" összeszorítani a fogakat, sőt. Rengeteg energiát pazarol, a szülésnél pedig mindenre szükség van. Minden erővel lefelé préselsz, ha a fogadat is szorítod akkor nagyon hamar kifáradsz, mert plusz energia. De ott ez lesz a legkisebb gondod, hogy a fogaddal mi lesz, egy könnyű szülés is módosult tudatállapot. A szájuk azért van csukva, mert nyomnak, nem a fogukat szorítjak. Nagylevegő és lefelé nyomás.
2023. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 óra vajúdás+kitolási szakasz alatt egyszer sem szorítottam össze a fogam. Nem azért, mert figyeltem rá, hanem mert igényem sem volt rá. De én még egy emberről sem hallottam, még online sem, akinek szülés közben bármennyire is sérült volna a foga. Úgyhogy emiatt ne aggódj.
2023. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik szülésnél sem szorítottam össze a fogamat. Eszembe sem jutott előtte, hogy kéne.
2023. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez még nem jutott eszembe. De nem is emlékszem rá, hogy bármelyik nyomáskor összeszorítottam volna. Bár ahogy az 1-es válaszoló jól megfogalmazta, a végén az én tudatom is szabadságra ment. Addig nem jutottam az elsőnél, hogy öljenek meg, de szinte bármibe belementem volna, hogy vége legyen ;). A második meg annyira jönni akart, hogy nyomás helyett inkább vissza kellett tartani.
2023. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!