Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indítják meg?

Mikor indítják meg?

Figyelt kérdés
Tegnap fektettek be 41+1 hetesen. Nst-n és uh vizsgálaton kívül nem volt más vizsgálat. Mivel jó az nst,indításról szó sincs mostanában. Kérni lehet az indítást? Volt valaki még hasonló helyzetben? Szerintetek mi a helyes döntés? Ha nem csinálnak semmit,másik korhazba menjünk?

2023. szept. 14. 05:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem indítanak hétvégén, csak ha baj van.

Tudod úgy müködik, hogy hétfőn nagy vizit, előtte megtárgyalják kivel mi a helyzet, kiírják a program indítást, program császárt, mert a műtőknek is van egy beosztásuk, le vannak foglalva előre.

Hét közben csak az olyan eseteket tárgyalják újra aktuálisan aminél romlik az állapot.

2023. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 42. hétig csak terminustúllépés van, nem túlhordás. Ha az nst értékei jók, akkor nem indokolt az indìtàs. Ha a gyerek a vìzbe kakil, ott nem maga a kaki a gond, hiszen nincs benne baktèrium, hanem a stressz, ami a bekakilàst kivàltotta.

Az idegesìtő lehet, ha nem kommunikàlnak veled, hogy miert nem csinàlnak semmit. Nyugodtan kèrdezd meg az orvost a kòrhazban. Ha nincs veszélyhelyzet, nem tarthatnak bent. Ha neked a màsik kòrhàz szimpatikusabb, àtmehetsz oda. Màsodvèlemèny kèrèsèhez mindig jogod van.

2023. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 plusz 2 hétbe indították. Amíg a vizsgálati eredmények jók addig várnak még 1 hetet kb.
2023. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

"NST-t és UH-n kívül nem volt más vizsgálat".

Milyen vizsgálatot szeretnél még ezeken kívül?

2023. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
41%
Első terhességemmel 41+0nál befektettek, nekem se mondtak semmit, ráadásul nekem magas volt a vérnyomásom is. Szétidegeskedtem magam hogy mi lesz, nem akartak indítani, azt mondták megvárják a 42. hetet. 41+1 napon beindult magától, másnapra meglett a baba. Ha visszamehetnék az időben nem csak sodródnék az árral és bosszankodnék, hanem megkérném az orvosokat hogy indítsák be a szülést. Most másodszor magánban szülök, jövőhét kedd a terminus, pénteken indítanak a kérésemre ha addig nem indul be magától.
2023. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
25%
14 nekem anno magzatvíz vizsgálat is volt pl 2 naponta.
2023. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
29%
Nem is tudtam, hogy Magyarországon már újabban kérésre meg parancsra dolgoznak az orvosok.
2023. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
40%
17, igen sokkal normálisabb felfogás hogy a nő egy darab hús, akinek semmi beleszólása nincs a szülésébe :) szerintem teljesen oké hogy ha valaki betöltötte a 40. hetet és kéri, akkor indítsák be a szülését, pláne hogy orvosok és kórházak protokollja között is órási az eltérés. Van ahol 40+0nál automatikusan indítanak, van ahol csak 42+0nál.
2023. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
68%

Igen, szerintem is, előre az internetről összeszedni minden "infót", főleg innen.

Gondolom akik napi szinten csinálják, semmit nem tudnak, de bezzeg ha itt leírják, hogy mit KELLENE csinálni, akkor az már hitelesebb sokkal. 😆

2023. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
16: Az amnioscopiát rég kivették a protokollból, mert semmi értelme. A magzatvíz mennyisége fontos, azt meg éppen pont UH vizsgálat során látják.
2023. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!