Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indítják meg?

Mikor indítják meg?

Figyelt kérdés
Tegnap fektettek be 41+1 hetesen. Nst-n és uh vizsgálaton kívül nem volt más vizsgálat. Mivel jó az nst,indításról szó sincs mostanában. Kérni lehet az indítást? Volt valaki még hasonló helyzetben? Szerintetek mi a helyes döntés? Ha nem csinálnak semmit,másik korhazba menjünk?

2023. szept. 14. 05:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondtam, hogy az amnioscopia felesleges és elavult.

Nálunk kérésre simán van indítás, nem csak annak, akinek van orvosa.


De szerintem háborgás helyett kiállhatnál magadért. Ha más nem, akkor fogod magad és átmész egy másik kórházba. Azzal, hogy itt kiírod a bajod, nem lesz jobb.

2023. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
86%

41+1-en indítottak és sajnálom, hogy nem tudtam nemet mondani. Megszületett ugyan természetes úton a kislányom, de úgy éreztem kierőszakolták belőlem. Mára már elhalványodott az érzés, de borzasztóan éltem ezt meg, így én örültem volna, ha egyszerűen csak békénhagynak még pár napig, ha egyébként minden rendben.

Az én orvosom látta rajtam, hogy nagyon nem szeretném (el is mondtam), így a végén azt mondta túlérett a lepény és nagyon kevés már a magzatvíz, határozottan javasolja az indítást. Nyilván erre nem mond nemet az ember, mert az egészségünk az első, de hogy valóban így volt-e, vagy csak a kórházi protokoll "áldozata lettem" (nálunk 41+0-án indítanak ha kell, ha nem) azt én laikusként sosem fogom megtudni. Én utóbbira voksolok, de próbálok már nem ezen agyalni a mindennapokban.

Próbálj megnyugodni és bízni a körülötted lévő szakemberekben. Ezen felül, pedig sétálni, lépcsőzni minél többet és "beszélgetni" a babáddal, hogy nagyon várod már. Tudom, ez hülyén hangzik, de jobb ha ezt az időt bizalommal és szeretetteljes várakozással töltöd, mintha egy ideggörcs vagy, ami mint tudjuk szintén gátolja az indulást, mert azt érzékeli a szervezeted, hogy "veszélyhelyzet van", nem optimális a szüléshez. Csak nyugalom és irány az emelet!

2023. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol kórháza válogatja. Megkérdezted hogy ott meddig szoktak várni az indítással,ha minden oké? Érdekes nekem nem tudnak terelni,ha valamit szeretnék tudni,akkor bizony válaszolni fog. Konkrétan kérdezek rá dolgokra. Neked is ezt ajánlom egyébként. Amúgy figyelnek rád,gondolom azért vagy bent,hogy minden nap legyen minimum NST,vagy ha gond lenne ott legyél egyből.
2023. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
83%

Nálam 2021 Ben 40+5 napon elkezdtek méhszájérlelőt adni, végül 41+2 napon császár lett, mert a kúp nem használt semmit. Lelkileg megviselt, hogy nem előbb volt, már nagyon rosszul éreztem magam.

Második lányomnál volt fájás, bementünk a kórházba, és vizsgálat után lett burokrepesztés és oxi. Burokrepesztés után mondta az orvos, hogy bekakilt a vízbe, előtte egy vizsgálatnál se derült ki (vagy nem mondták). Enyhe oxigénhiányt írták a papírjára, de jó volt az apgar érték, volt aranyóra is, és teljesen egészséges a pici hál'istennek.

Kitartást kívánok kérdező, erősnek kell lenned. Könnyű szülést

2023. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek 39. hétre mondva csinált indokkal kiszedik a babáját, az szomorú, nem bezzeg. Legalábbis szerintem. Ha érdekel a téma, akkor nagyon tudom ajánlani Rácz Kata videóját a mekoniumos magzatvízről, pont most jött ki 2 hete. Nem sok ember véleményére adok bizalommal szülés/baba/anya témában, de ő egy olyan ember, akinek minden szava hiteles és egy kincs. Szerintem ez a videó téged is megnyugtatna.


[link]

2023. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó! :)
2023. szept. 14. 19:21
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
21 9 éve.
2023. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem vették figyelembe az elmondásod szerinti kevesebbet mozog dolgot mert látják hogy türelmetlen vagy és mihamarabb túl akarsz lenni. Felfoghatják úgyis hogy nem mondasz valós infót, de úgyis nézhetik hogy az egyátalan nem ok az indításra. Ugyanis már alig fér el, minek mozogjon annyit.
2023. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Miért fektettek be? Csak azért mert 41 hét? Ha nincs gond haza is mehetsz, feleslegesen nem tartanak bent.
2023. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi a helyzet veled?
2023. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!