Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indítják meg?

Mikor indítják meg?

Figyelt kérdés
Tegnap fektettek be 41+1 hetesen. Nst-n és uh vizsgálaton kívül nem volt más vizsgálat. Mivel jó az nst,indításról szó sincs mostanában. Kérni lehet az indítást? Volt valaki még hasonló helyzetben? Szerintetek mi a helyes döntés? Ha nem csinálnak semmit,másik korhazba menjünk?

2023. szept. 14. 05:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
24%
20, mennyire rég? Csak mert nekem 2 éve minden nap volt amnioscopia a 41. hét után.
2023. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%
19es egyrészt nem hülyeség az internetről tájékozódni a jogiankról és lehetőségeinkről (persze nem a gyakori a legmegbízhatóbb forrás) másrészt az orvosok sem feltétlen egyedileg döntenek hanem a kórházi protokoll szerint járnak el. Miért jobb ha a kórház protokollja alapján indítanak 40+0nál, mintha az én kérésemre tennék ugyanezt?
2023. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
8 éve dolgozom, és mikor kezdtem, már akkor sem volt a kötelező protokoll része.
2023. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Értem, akkor ennél is kórháza válogatja... nekem minden nap volt, a szobatársamnak pedig pont azért repesztettek burkot mert zavarosnak látták a magzatvizet.

Kicsit erősnek érzem csesztetni a kérdezőt amiért aggódik, amikor ekkora különbségek vannak országon belül is. Az egyik orvos ezt látja biztonságosnak, a másik meg azt, teljesen különböznek a kórházi protokollok, és így legyen nyugodt az ember egy érzelmileg ennyire felfokozott helyzetben. Továbbra sem bánom hogy az én orvosommal meg lehetett beszélni hogy szeretnék indítást, és kérdező neked is azt tanácsolom hogy próbálj meg beszélni hétfőn az orvossal ha addig nem indul, és már nagyon kivagy. De hátha beindul hétvégén magától :)

2023. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

14 es: illene már ilyenkor magzatvizet nézni,de semmi... fertozest is okozhat.

A dokik egyik műszakrol a másikra tologatjak a kismamakat, és ezzel együtt a felelősséget is. Mást meg indítanak 39 hetesen kamu indokkal,csak mert az osztalyvezetohoz jár maganba...

Köszönöm kedves utolsó,talán már megindult valami,de nem az igazi,ma látszódott először az nst-n hogy alakul vmilyen fájás. Tényleg lelkileg oda vagyok,már azt is megkaptam ellett számolva a dátum,de nem. Úgy érzem minden egyes nappal nő a kockázat eselye.

2023. szept. 14. 12:47
 26/41 anonim ***** válasza:
86%
De mivel akarsz magzatvizet nézni? Mint írtam, az amnioscopia baromira elavult. A magzatvíz mennyisége lényeges, azt meg látják az UH-n.
2023. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Akkor miért van olyan korhaz,ahol elvégzik? Mert fertőzés veszélyes lehet. És ha történik a gyerekemmel valami,ki fog felelősséget vállalni? Senki... mossák kezeiket. Hiába jeleztem többször is több orvosnak hogy szeretném ha indítanák, semmi... bezzeg aki maganhoz jár, és megbeszelik, annak kamu indokkal előbb indítják,vagy csaszarozzak, hogy véletlenül se legyen baja. Gondolom te is eü-ben dolgozol és felvetted ezt a megsavanyodott stílust, ami jellemzi az eü-t M.o.-n.
2023. szept. 14. 13:45
 28/41 A kérdező kommentje:
Annyit mondanak,figyeljem a magzatmozgast. Mikor mondtam,úgy érzem kevesebbet mozog,a kutyát nem érdekelte.
2023. szept. 14. 13:46
 29/41 anonim ***** válasza:
83%

Mit nem adtam volna érte, ha nem indítják meg a szülést, csak mert 41+3 voltam. A világon semmi nem indokolta, minden eredmény jó volt, dehát a protokoll a lényeg...

Örülj neki, hogy békénhagyják a babádat. Teljesen normális dolog a terminus túllépése. Külföldön a túlhordás is, ami 42. héttől van. Csak itthon csinálnak úgy, mintha az a baba nem is az anyaméhben lenne, hanem kb. kínzókamrában.

Bent nem marad, ne aggódj. Fölöslegesen riogatod magad avval, hogy ez milyen veszélyes.

2023. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Bezzeg ha a saját gyerekükről lenne szó,nem így állnának hozzá...
2023. szept. 14. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!