Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen maradandó fizikális,...

Milyen maradandó fizikális, érzelmi/szellemi hatása van egy szülésnek? Milyen élmény visszanézve hetek/hónapok/évek, vagy akár évtizedek távlatából?

Figyelt kérdés
Nekem ez kimaradt az életemből.

2023. okt. 16. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Azt át kell élni. A maradandó alegnagyobb csoda a 3 fiam, s apjukkal a múlhatatlan szerelem.

😁

Mind a négyen szeretnének egy kislányt is. Rajta vagyunk, de ha lány lesz, az sem baj.

2023. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Az egyes, szépen leírta a lényeget. Tényleg a te gyereked, tényleg te szülted meg, ez a gyerek hogy fért ki rajtad. Gyerekedet ide kint is mennyire szereted, mint a pocidban. Az apukájával a gyereked, nagyon szépen el játszanak és jó nézni őket. Meg élni és át élni kell ezeket. Bárhogy hozd a világra, akkor is a te kis csodád.
2023. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is szép élmény volt, amikor a karodban tartod a gyereket, az minden előtte lévő fájdalmat elfeledtet. Bár ismertem olyat, aki azt mondta, hogy annyira fájt neki, hogy soha többet. Szerencsére nekem nem ilyen élmény volt, én bármikor újra nekiállnék.
2023. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántuk meg, de nem lesz több alkalom, részben a szülési élmény miatt. Számunkra nehéz volt (utána depresszió), de persze a végén, amikor megszületett, akkor nagyon örültünk neki! Mi több szempontból is egy gyerekes szülők vagyunk.
2023. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok Mindenkinek, aki írt!


Sok boldogságot és jó egészséget kívánok! :)

2023. okt. 16. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem összességében jó szülés élményem volt, bár nagyon fájt.

Nem éreztem euforikus érzést a végén, inkább megkönnyebbülést, mind fizikailag, mind lelkileg hogy egészséges a gyerekem.

2023. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülés nekem mindkét alkalommal jó élmény volt, azt bármikor újra vállalnám. A terhességet először még élveztem, szerettem a nehézségei (GDM) ellenére is, másodszorra gyűlöltem minden pillanatát (GDM + terhesség alati depresszió), szóval amiatt nem vagyok hajlandó még egy gyereket vállalni.

Fizikailag csak a terhességi cukor miatt vannak tartós következményei a dolognak (na meg a striák), maga a szülés abszolút nyom nélkül maradt. Mármint ha a saját testemet nézzük, nyilván a gyerekeim elég tartós nyomai a szülésnek :D

Lelkileg meg szintén tartós változás, hogy az ember anyává válik. Teljesen másképp gondolkodom sok mindenről, türelmesebb, nyugodtabb lettem, kiegyensúlyozottabb és úgy általában mások a prioritásaim, kevésbé kapom fel a vizet a munkahelyen, kevésbé érdekel mások véleménye, sokkal nagyobb hangsúlyt fektetek a családi egységre és jóllétre.

2023. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attol függ,milyen volt a szülés.
2023. okt. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!


Talán nem is baj, hogy nekem nem jött össze. A mostani párkapcsolatom sem a legstabilabb, de összeségében az eddigi legjobb.

2023. okt. 17. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!