Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnanb tudom hogy végbélreped...

Honnanb tudom hogy végbélrepedésem van-e vagy belső aranyerem?

Figyelt kérdés

Külsőleg semmi nem látszik. 3 hónapja szültem és kb egy hónapja kezdődött. napi 2 vastablettát kellett szednem és hát gondolom mondanom sem kell mennyire kemény székletem volt és székrekedésem. Kb egy hónapja volt először, hogy kicsit véres volt a wc papír wc-zés után, de nem fájt. Aztán kb 2 hete elkezdett fájni is a wc-zés, olyan mintha végigkarcolná a székletem a végbelemet, olyan érzés.

Ez 3 napja olyan durvára fajult, hogy tiszta vér volt a wc, és aludni sem bírtam a fájdalomtól, annyira fájt a végbelem. Leírnátok, hogy mi a tünete a végbélrepedésnek és a belső aranyérnek? Orvoshoz csak jövő hétre kaptam időpontot, de addig megőrülök annyira fáj, de csak wc-zés után és csak akkor vérzik is. köszönöm a segítségeteket


2010. okt. 19. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy végigrepedt a végbeled (mintha késsel végighúznák, amikor kakilsz), a belső aranyérnél ki lehet tapintani a dudor(okat), de az is lehet, hogy mindkettő.


Ha budapesti vagy, szívesen ajánlok egy szuper orvost, aki engem mindkét szülésem után "rendbe tett". Csütörtökönként rendel (ja és SZTK.ben, TB alapon!), ma még tudnál hozzá időpontot is szerezni...


Ha érdekel, írj magánban.

Muszáj ezt kezelni, mert akkor sokkal jobban javul!

2010. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod nagyon ararnyos vagy, de sajnos nem Budapesten lakom, hanem Pécsen.
2010. okt. 19. 11:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor a doki ugrott. :o)


Viszont amit tehetsz addig is:

Vegyél gyógyszertárban Sperti kúpot (ezt szoptatósan lehet használni!), plusz székletürítés előtt kend be az ujjad valamilyen zsíros krémmel (Pl. Bepanthen, vagy popsikenőcs stb), és ameddig tudsz, nyúlj be és vastagon tedd fel. Ez enyhíti az ürítéskor levő fájdalmakat.


Étkezz úgy, hogy minél lágyabb székleted legyen (sok rostos, semmi csoki, kakaó, banán, rizs), és sok folyadék.


Egyébként ez elmúlik doki nélkül is, csak hát lassú.

Sajnos nekem nem csak szülés után van/volt ilyen, hanem máskor is.


Jobbulást!

első

2010. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Vettem Reparon kenőcsöt,azt ajánlották, kiváncsi vagyok,remélem segít valamit. Ha esetleg bárkinek volt ilyen kérem írja le hogyan,mitől gyógyult el és mennyi idő alatt. Köszönöm
2010. okt. 20. 11:58
 5/14 kisnita ***** válasza:

Szia!

Nekem a terhességem 3. harmadától végig megvolt és még szülés után is nagyon sokáig fájt. Én is Reparont vettem rá, használt, de nagyon lassan jött rendbe. Orvoshoz nem mentem vele és így majdnem 5 hónap kellett mire végleg elmúlt. Voltak olyan időszakok mikor nem fájt, de kis idő után megint. Most már úgy érzem rendben van mert már elég régóta nincs vele bajom, de ha még egyszer kijön tuti megyek orvoshoz.

2010. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is repedés, én anno paraffin olajat ittam (nem vicc) napi 2* egy kortyot. Ennek az a lényege, hogy nem szívódik fel a bélben, hanem mielőtt kakilsz előtte az jön ki (vagyis felpuhítja a kaki útját, és szó szerint így könnyen "kicsusszan". Bocs, de nem tudtam szebben leírni. tényleg a kulcsszó, hogy mostmár ne legyen kemény széklet!!! Nálam már az is baj volt, hogy beképzeltem a keménységet, mert előre féltem a fájdalomtól (sok minden ugye fejben dől el), tehát meg kell magad győzni, hogy igen is puhát fogsz produkálni....
2010. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
3.napja kezelem Reparonnal,tegnap még fájt,vérzett, a mai alkalommal nem fájt és nem is vérzett, jaj de jó lenne,ha ez így is maradna. Szerintetek meddig használjam a krémet,ha esetleg nem lesz már tünetem? Arra gondoltam,hogy azért egy hétig kenem.
2010. okt. 21. 11:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia

Tüneteid alapján azt mondanám 100% ,hogy berepedt.

Viszont az,hogy nemrég szültél kihozhatott enyhe aranyeret is.

Szóval szerintem most a legfontosabb lazítani a székleten.

Az előttem szólók már leírták, hogy ezt hogyan. Még annyit tennék hozzá, hogy ténylegesen sok folyadék 2-3 liter, sok gyümölcs,zöldség, kevés kenyér és napi 4 evőkanál zabkorpa joghurtban.


Ezek tuti helyre hoznap napokon belül.

Aztán ha már nincs fájdalom , se sok vér, de még mindig véres néha a wc papír akkor lehetséges az aranyér. Azt doki könnyedén megmondja 1 rutinvizsgálat során.


Minden jót

2010. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ez végbélrepedés. Nekem is volt. (16 hónapja szültem) Patikában vegyél Doxi.... (nem tudom :( ) krémet, zöld dobozos, lidokain van benne. Kivülre, belülre használd, néhány nap után helyre jön.
2010. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amire a kedves utolsó válaszoló gondolt az a Doxiprokt. Nekem aranyérre ajánlotta a védőnő és lehet vele szoptatni is.
2010. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!