Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell indulni a kórházba?

Bogica0616 kérdése:

Mikor kell indulni a kórházba?

Figyelt kérdés
38+6 napos terhes vagyok és már nagyon izgatott. Nem tudom, hogy mik a jelei, hogy jön a baba. Van már egy gyermekem, de vele egy jósló nem sok annyi nem volt. Program császármetszés volt. De most sima szülésnek van esélye. Kemény a pocakom és húz lefelé, kisebb mensi szerű görcsök is jelentkeznek főleg este. 1 órára van a kórház baromira parázom, hogy felismerjék a jeleket. Ti mit éreztetek?
2023. okt. 31. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A fájásokra figyeltem fel. Nekem mondjuk hirtelen lett 15 percesekből 5 perces. 3 percesekkel értünk be (25 percre volt a kórház).

Ok, 1 órára van a legközelebbi kórház, de gondolom mentőállomás van közelebb. Ha nagyon neccesnek érzed, inkább ne induljatok el, csak hívj mentőt, vagy egyenest a mentőállomásra menjetek.

2023. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyi volt, hogy ereztem egy kis pukkanást, felálltam, és elöntött a magzatvíz.

Ha neked fájásokkal fog indulni, akkor hasonló, mint a mensi görcs.. Ha legközelebb érzed, menj el, tusolj le meleg vízzel, ha elmúlik, akkor csak jósló, ha rendszereződik, akkor itt az idő.

De az is lehet, hogy a derekad kezd majd először fájni, és ilyen “övszerűen” az egész alhasadra kiterjed majd..

2023. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mentő állomás biztos van. Átlag 1 óra míg kier... Csomo itthon szülés lett emiatt. A nehéz has érzés ami a has mellkas részéből indul inkább( ott erősebb) ér valamit? Mi lehet utána, görcsök kellenek hozzá? Elég erős az eredeti menstruációs görcseim. Ezért nehéz azt mondanom, hogy amit néha érzek görcsök erősek.
2023. okt. 31. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
De miért szülsz?
2023. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem igen értem, hogy mért szülök? Valahogy csak ki kell jönnie a gyermeknek ;)
2023. okt. 31. 17:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a kulonbseg a sima gorcsolgetes es a fajasok kozott, hogy a fajasok x idonkent jottek es tenyleg ereztem, ahogy gorcsosen huzodik ossze a hasam majd “elernyed”, elmulik. Es nekem inkabb alul fajt, koldok korul es alatta a szemeremcsontig az elejen. Utana mar mindenhol, de erre emlekszem, hogy ott kezdodott.


Nehez volt azert eldonteni, en se tudtam rogton, hogy ebbol szules lesz-e, mert eloszor 40-60 percenkent jottek es 10-20 masodpercig tartottak es nem volt veszes. Majd szepen-lassan surusodott es erosodott a nap folyaman es zuhanyzasra se mult el, akkor tudtam mar, hogy ebbol szules lesz.

De nekem nem voltak tokeletesen tupontosan rendszeres fajasaim, akkor indultam el a korhazba, amikor 5-15 percenkent jottek mar es azok tenyleg nagyon fajdalmasak voltak, tehat a figyelmemet nem tudtam elterelni massal.

2023. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint érzel rendszeres fájásokat, indulj azonnal. A 2.baba nálunk nagyon hamar kipottyant (nyilván nem törvényszerű). Az első halvány fájásból 20 perc múlva már 2 perces fájások lettek, mire beértünk a kórházba, teljesen ki voltam tágulva,mire kaptam egy szülőszobát, szinte azonnal kint volt a baba feje az első tolófájásnál. Az egész vajúdás és szülés 2 óra volt összesen. Mindenképp fogod szerintem tudni, ha elindul a buli, összetéveszthetetlen.
2023. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel fogod ismerni nyugi. 5 meg 3 percesekkel indulj, de ha Pesti dugó és messze van a kórház akkor 10 perces fájás. Gyanús dolgok, női és anyai meg érzés.
2023. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mentő állomás biztos van. Átlag 1 óra míg kier... Csomo itthon szülés lett emiatt."


Akkor is érdemes felhívni a mentőket, aztán maximum azt mondják, induljatok el ti is, és majd félúton átvesznek. Ha a legközelebbi állomáson nem lenne szabad mentő, át fognak irányítani egyet.

2023. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Nem Pesten lakunk hanem kis faluban a határnál. Várok szívesen még, hogy mik a jelei.
2023. okt. 31. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!