Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell indulni a kórházba?

Bogica0616 kérdése:

Mikor kell indulni a kórházba?

Figyelt kérdés
38+6 napos terhes vagyok és már nagyon izgatott. Nem tudom, hogy mik a jelei, hogy jön a baba. Van már egy gyermekem, de vele egy jósló nem sok annyi nem volt. Program császármetszés volt. De most sima szülésnek van esélye. Kemény a pocakom és húz lefelé, kisebb mensi szerű görcsök is jelentkeznek főleg este. 1 órára van a kórház baromira parázom, hogy felismerjék a jeleket. Ti mit éreztetek?
2023. okt. 31. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet ezt elmagyarázni, de hidd el, hogy érezni fogod. Érzed, ahogy elementáris erővel összehúzódik a méhed.

De figyi: ha ennyire parázol, a következő vizsgálaton szólj az aggodalmadról. Kérdezd meg, hogy befekhetsz-e a kórházba és várhatod-e ott a szülés megindulását.

Én valószínűnek tartom, hogy akik otthon szülték meg a babájukat, igazából ezt akarták. Nem siettek ők annyira a kórházba.

2023. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11es, azért még lehet több, mint 2 hét van a szülésig, kétlem, hogy a kérdező ok nélkül be akarna feküdni a kórházba és ott várni a szülést , főleg, ha már van otthon egy meglévő gyereke.

A kórházba sem fognak csak úgy befektetni és 2 hétig kerülgetni csak azért, mert te attól félsz, nem ismered fel időben a szülés jeleit...


Kérdező, sok elsőszülött anyuka is parázok, de aztán mégis tudják, ha itt az idő, te is tudni fogod.... Ez olyan, mint mikor a tini nem tudja eldonteni, hogy szerelmes - e... Na olyankor még nem szerelmes... Te is tudni fogod, hogy ez már biztosan a szülés... Valószínűleg nem fog ez gyorsan menni, mert hüvelyi úton most fogsz először szülni, először tágulni...

Ha elfolyik a magzatviz, akkor rögtön indulj.

Ha fajasokkal jelentkezik, akkor rendszerezodnek majd. A rendszeres fajasok is lehetnek joslok, viszont ha 30 percig meleg zuhanyozó a pocakos, és elmulik, akkor csak josló. Az igazi fajasok meleg víz hatására nem múlnak el, hanem rendszerezodnek és felerosodnek.

2023. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fájásokkal indult és úgy kb délután 5 körül figyeltem fel rájuk. A pocim aljánál éreztem menstruációs görcshöz hasonló érzés volt. Nekem inkább a méhszáj felé sugárzott ki. Amikor rendszeresen elmúlt és visszajött, akkor már sejtettem, hogy az lesz. Amikor hazajött a férjem, mondtam neki, hogy elmegyek letusolni, ha meleg vízre nem enyhül, nem múlik, akkor szülni fogok. Mi este fél 10 körül indultunk a klinikára, akkor már kicsit fogösszeszoritósabb fájások voltak, de mi megyeszékhelyen lakunk, itt közel van a kórház. Akkor már 5 ujjnyira nyitva voltam, 11-kor burkot repesztett a doki, utána beindultak rendesen a fájások.
2023. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!