Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek, mennyi idő...

Akik már szültek, mennyi idő volt az egész folyamat? Úgy értem, hogy az első szinte biztos jeltől a baba megszületéséig? 10 óra az hosszúnak számít?

Figyelt kérdés

Igazából csak kiváncsiságból érdekel. 5 éve volt egy császármetszésem, és most sikerült természetes módon megszülni a második gyermekem. Nem is terveztem, így alakult.

40. Napon éjjel elfolyt a víz éjfel környékén és másnap 10-re lett meg a baba.

Nem tartom magam ettől jobbnak vagy rosszabbnak. Sőt, az így szerzett sebeim még lehet kellemetlenebb is mint a császárheg. De többen mondták (korábban már szült anyák és orvosok is itt) hogy ahhoz képest nagyon gyors szülésem volt és ügyesen végigcsináltam. (Mondjuk ehhez tényleg csak annyit, hogy különösebben nem tartom magamat ügyesnek, mert amugy sem volt más választásom, olyan gyorsan jöttek az események).


2023. nov. 10. 06:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Nekem este 22:00 körül folyt el a magzatvizem, és másnap 15:15-kor született meg a baba.

Reggel 8 körül kaptam epidurált, 10 körül meg oxitocint, mert nem igazán tágultam.

2023. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan voltam - éjjel fél egykor elfolyt a magzatviz, a fajasok fel háromkor kezdődtek, 11kor született a kisfiam.


Szerintem ez kB átlagos hosszúság elsoszulonel (természetes úton, mert ugye hiába szülted a másodikat, de az elsőnél kimaradt a vajúdás, tágulást, nincs mire emlékezni a testednek) , több ismerősöm 4-5óra alatt szülte az első babát.

2023. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem az első komoly fájástól számítva 6 óra alatt született meg, a második 1,5 óra alatt.
2023. nov. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hú de jó első, hogy kaphattál fájdalom csillapítot. Itt semmit sem adtak, idő sem volt már akkor amikor rákerdeztem.

Második, igen, tudom hogy az én testem nem ismeri a dolgokat, így valóban első szülésnek minősül (nekem így egyben az utolsó is😃) de amúgy nekem az első babát indították, és kaptam oxitocint, meg aztán volt burokrepesztés is. Valamennyit tágultam, csak nem magától és nem eleget. Itt meg magzatvíz után 1-1,5 órával meg jöttek magától az enyhe görcsök aztán a fájások is. Tulajdonképpen hajnalra már 5 percesek, később meg hamar 1-2 per, a vége volt ahhoz képest a legrövidebb.

2023. nov. 10. 07:00
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
14 óra volt. Este 7-kor éreztem halványan valamit, és reggel 9-kor született meg a lányom.
2023. nov. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Na igen, 3. Ahhoz képest a 10 óra egy soha véget nem érő kínzás.

Nem versenyből írtam ki a kérdést, csak érdekel ám. És mindenki elött le a kalappal, aki akármilyen hosszan vagy rövidebb idő alatt megszült mert ez nagyon kemény dolog. A császárheg sem leányálom, de a szülés az durva.. legalábbis így utólag visszagondolva.

2023. nov. 10. 07:02
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Vannak ritka esetek akik elsőt szülik 10 óra alatt, vagy még kevesebb idő alatt. 10+ óra szülés és vajúdás hős minden szülő anyuka
2023. nov. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Péntek délutàn mentem kórházba idő előtti burokrepedés (37. hét végén) gyanújával.

Szombat reggel gyógyszerrel indították, vasárnap reggel is, kedden bújt ki, picivel éjfél után :)

A gép mutatta a fájásokat, de én nem nagyon éreztem, hétfő reggel kaptam oxitocint, akkor már azért jöttek a görcsök, de a tágulás nem nagyon akart indulni.

Dél körül jöttek rá, hogy burkot kellene repeszteni, na utána beindult minden, szóval én 12 órának számolom a vajúdásomat.

Nekünk akkor azt mondták, hogy első babánál átlag 16 óra szokott lenni.

Szóval a tiéd ez alapján tényleg átlagnál gyorsabb volt :)

2023. nov. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem hajnal 2-kor távozott a nyakdugóm, jöttek a jóslók, egész nap szenvedtem, estére besűrűsödtek, este 9-kor bementünk a kórházba, 10-kor burkot repesztettek és hajnal 3-ra megszületett a babánk.
2023. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél reggel 9kor éreztem az első fájást és 16.55re lett meg tehát 8 óra volt.

A másodiknál már bent feküdtem túlhordás miatt. Reggel 7 körül kezdtem érezni a fájásokat, 10.36ra lett meg a kicsi.

2023. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!