Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek, mennyi idő...

Akik már szültek, mennyi idő volt az egész folyamat? Úgy értem, hogy az első szinte biztos jeltől a baba megszületéséig? 10 óra az hosszúnak számít?

Figyelt kérdés

Igazából csak kiváncsiságból érdekel. 5 éve volt egy császármetszésem, és most sikerült természetes módon megszülni a második gyermekem. Nem is terveztem, így alakult.

40. Napon éjjel elfolyt a víz éjfel környékén és másnap 10-re lett meg a baba.

Nem tartom magam ettől jobbnak vagy rosszabbnak. Sőt, az így szerzett sebeim még lehet kellemetlenebb is mint a császárheg. De többen mondták (korábban már szült anyák és orvosok is itt) hogy ahhoz képest nagyon gyors szülésem volt és ügyesen végigcsináltam. (Mondjuk ehhez tényleg csak annyit, hogy különösebben nem tartom magamat ügyesnek, mert amugy sem volt más választásom, olyan gyorsan jöttek az események).


2023. nov. 10. 06:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Első jel hajnali fél három,amikor is felébredtem a fajasokra otthon .

Fel négyre értünk be a kórházba,ötkor megvolt a fiam.

Szóval 2,5 óra volt összevissza az egész.

2023. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

18# igen, császár után szültem.

Erre van is egy kifejezés Vbac. Tehát vaginális szülés császár metszés után. Itthon is, és külföldön is nagyon sok esetben van rá pelda. De valóban oda kell figyelni dolgokra. Én úgy tudom hogy az anyák többsége külön készüle erre, ilyen olyan (lelki, testi) módon.

Én nem készültem, sőt. Szetettem volna elkerülni. De nekem meg pont azt mondta az orvosom, hogy mivel régen volt a műtétem, jelenleg nem indokolt az újbóli vágás.

Igaz, én 2019 év elején szültem az elsőt. Problémamentes terhesség, és a császár indoka pusztán túlhordás miatti inditás során magzati szívhang leesés. Tehát nem volt terhességi betegségem (pl gdm, toxémia, ilyesmi).

A kórházban, ahol végül megszültem most, annyi ilyenkor a protokol, hogy túlhordás esetén (engem 39+6-ra) befektett az orvos, és 40+2-3-nál legkésőbb valamit csinálnak. Oxit nem adnak, ha lehet burkot repesztenek, és

Látják, hogy elindul-e vagy sem. Ha viszont teljesen zárt a méhszáj ezt sem tudják megtenni, akkor autómatikus császár, mert a heg miatt nem kockáztatnak tovább.

Én 7-re voltam kiírva, és 8-án éjjel fél1-kor elfolyt a vizem. Onnantol minden ment magától igazából és az orvosom szavaival élve, nem vágnak ha nem muszáj, ezért hagyták hogy megszüljem.

Utána volt egy hegbetapintó műtétem, amikor egyébkent ellenőrizték, hogy nem lett-e baja a korábbi műtéti hegnek. Tehát oda van figyelve, de valóban ez speciális eset.

Az összes kórházi dolgozó megjegyezte hogy gratulál, az ilyen viszonylag ritka, hogy így sikerül. De abszolút nem lehetetlen, sőt! Amúgy nagyon sokaknak sikerül.

2023. nov. 12. 18:27
 23/23 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 48 óra, majd császár, a másodiknál kicsit bonyolultabb volt.

Csütörtökön láz, hányás, majd fájások. Bekerültem a kórházba, szepszis, covid…

Pénteken enyhült a fájás

Szombat este távozott a nyákdugó, vasárnap reggel műtöttek.

2023. nov. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!