Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek, mennyi idő...

Akik már szültek, mennyi idő volt az egész folyamat? Úgy értem, hogy az első szinte biztos jeltől a baba megszületéséig? 10 óra az hosszúnak számít?

Figyelt kérdés

Igazából csak kiváncsiságból érdekel. 5 éve volt egy császármetszésem, és most sikerült természetes módon megszülni a második gyermekem. Nem is terveztem, így alakult.

40. Napon éjjel elfolyt a víz éjfel környékén és másnap 10-re lett meg a baba.

Nem tartom magam ettől jobbnak vagy rosszabbnak. Sőt, az így szerzett sebeim még lehet kellemetlenebb is mint a császárheg. De többen mondták (korábban már szült anyák és orvosok is itt) hogy ahhoz képest nagyon gyors szülésem volt és ügyesen végigcsináltam. (Mondjuk ehhez tényleg csak annyit, hogy különösebben nem tartom magamat ügyesnek, mert amugy sem volt más választásom, olyan gyorsan jöttek az események).


2023. nov. 10. 06:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most sokkolni fogok, de nem tehetek róla, a családban mindenki "hirtelenszülő" típus.

1. Pénteken magzatvízszivárgás miatt bementem a biztonság kedvéért a kórházba. Éjszakára bent tartottak, de nem vajúdtam, nem fájt semmi. Szombat reggel 9-kor burkot repesztettek, méhszáj már kinyílt (nem éreztem fájdalmat), 10.30-kor megszületett a fiam (55 cm, 3900 gramm) -> 1,5 óra

2. Otthon este 8 körül apró fájásszerűségek, derékfájás. Betelefonáltam, javasolták, hogy menjek be. Este 9-re beértem, megállapították, hogy a gyerek farfekvéses, behívták a dokimat. Épp csak beért, császár fel sem merülhetett, mert már tolófájásaim voltak addigra és lábbal előre indult kifelé. 22.30-ra lábtartással érkezett a nagylányom (53 cm, 3600 gramm). -> az első komolyabb tünetektől számítva szintén 1,5 óra.

3. Éjfélkor ébredtem, elfolyt a magzatvíz, fél 1-kor keltettem apukát, 3/4 1-1 óra körül indultunk a kórházba (szerencsére közel volt, de kiló 20-szal repesztettünk végig az Üllői úton), 1.15-kor már kint is volt a kisebbik lányom (54 cm, 3400 gramm) -> ébredéstől számítva 1 óra 15 perc.

Viccesen azt szoktam mondani, hogy negyediket azért nem vállaltam, mert féltem, hogy valahol menet közben elhagyom. ;-)

És elnézést mindenkitől, aki sokat vajúdott, szenvedett, minden elismerésem tényleg a tiétek; nem tudom, hogy én hogy bírtam volna hosszú órákon át. Szerencsés a genetikám, én és húgom is hasonló gyorsasággal pottyantunk a világra (én félig még burokban).

2023. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Péntek délután 3 körül éreztem először fájást, de rendszertelen volt, nem tudtam, mi lesz belőle, mert volt, hogy 45 percre jött csak a következő. Este 7 órára voltak egyértelműek a fájások, akkor még 15-15 percesek voltak. Felgyorsultak az események, és 4 percesekkel indultunk el. Éjfélre értünk be a kórházba, 3:30-ra meglett a fiam.
2023. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Éjfélkor fájásokra ébredtem, és pici tágulási vérzés is volt. Délelőtt elég össze-vissza jöttek a fájások, és azért még türhető volt, olyan délután 1-re azért beerősödtek, meg gyorsultak, akkor már a kórházban voltam, ha telefonáltam a férjemnél, akkor egy fájásnál már nem tudtam megszólalni :D 3 körül kötöttek be oxit, mert amúgy lassan haladt a tágulás, meg beöntést is kaptam, na onnantól k*rvára fájt, de annyira, hogy a végére már magamról se tudtam, 7-re született meg a babám, tényleg se kép-se hang, az utolsó 2-3 órában olyan folyamatosan jöttek a brutál fájások, hogy valami más tudatállapotba kerültem, azt se tudtam, mi van velem, csak képek vannak meg arról a pár óráról :D


Mondjuk a végén már kaptam edát, az kb. 20 percig hatott, viszont úgy beindította a tágulást, hogy utána már szültem is. Kitolásnál meg, ciki vagy sem, ordítottam a fájdalomtól.


De szerintem ez azért nem átlagos szülés volt.

2023. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Első gyereknél hajnali 2 körül ébredtem, hogy "csikar a hasam". 3-ig elmentem 4x vécére, egyre rosszabb volt és egyre jobban fájt, akkor kezdtem el sejteni, hogy itt valami lesz :D 40+3 hetes voltam, ideje volt már. 7-körül bementünk a kórházba, hogy még elkerüljük a reggeli dugót, a szülésznő megvizsgált és kb azonnal beráncigált a szülőszobába, merthogy a "végén még a folyosón szül meg". Kicsit túlzás volt, mert csak valami 7-8 centire voltam kitágulva, de 10:33-kor végül megszületett a nagylányom :) Szóval ez így összességében mondjuk volt 9 óra.


A második szülésemnél aranyos volt a kicsi, jól időzített. Vittem a nagyot oviba, kicsit késésben voltunk már, ezért jól kiléptünk, annak tudtam be a keményedést/görcsölgetést (második terhességem alatt kb rosszul vettem a levegőt, már keményedtem). Öltözés közben is vissza-visszatért, aztán hazafelé menet is. Meg is van a pillanat, reggel 8 körül, ahogy mentem át a zebrán felmerült bennem, hogy mi van, ha ez az :) De azért a férjemnek mondtam, hogy dolgozzon nyugodtan, tuti nem ma van a nagy nap, hát még csak 39+1 hetes vagyok. Hát, 11-kor már szóltam neki, hogy szerintem be kéne menni a kórházba mégis csak :D Szintén 8 centire tágulva estem be a szülőszobára, 13:56-kor megszületett a második kislányom is. Ez így, ahogy számolom, nagyjából 6 óra.


Mindkét szülésemre azt mondja a környezetem, hogy ez gyors volt, és amúgy szubjektíven én is úgy éltem meg. Nem tartott sokáig egyik szakasz sem, nem szenvedtem túl sokat, nem volt komplikáció, kb csak bementem és szültem és ennyi volt, két nap múlva hazajöttem. A másodiknál még sérülésem sem volt, olyan ügyesen sikerült a babával együtt dolgoznunk, szóval tényleg laza ügy volt. Kívánok mindenkinek ilyen szüléseket. Sajnos a környezetemben nem ez az átlag, a legtöbben 12-14 órákat minimum vajúdnak, de pl az én anyukám velem is és tesómmal is 21-22 órákat küzdött, mire megszülethettünk. Szóval érezd csak bátran jól magad, a 10 óra teljesen szuper idő :D

2023. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az elso fajasokhoz kepest 30 ora alatt lett meg a kisfiam. Jo, ebben volt egy 10 ora szunet, akkor teljesen lealltak, de akkoris 20 ora volt.

En orultem volna a 10-nek :D

2023. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ez annyira változó. Egy anyánál is lehet minden szülés más. A 3.nál nekem azt mondták, oh, nagyon hamar meglesz, ehelyett vele tartott a legtovább.


1. Reggel 7, elfolyt a magzatvíz, 15 órára született meg. Összesen 8 óra.

2. Este 18 körül fájásokkal indult, éjjel 1kor burokrepesztés, 4 órára született meg. Összesen 10 óra.

3. Este 17 körül fájásokkal indult, reggel fél 9kor volt kézzel tágítás, 9 órára született meg. Összesen 16 óra.

2023. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Amikor egyértelmű fakasaim voltak az este 8 körül, akkor kezdett menni a hasam is. Előtte déltől ritka "fajasok". Éjfélre értünk a kórházba és 3/4kor született meg természetes úton. Nem kaptam semmit, fel se ajánlották, de nem is kértem volna, nem ezen járt az eszem. Első gyermek volt.
2023. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Mindenki előtt le a kalappal..!!!

Ennél nagyobb fizikai/lelki feladat elé nem is állíthatta volna a természet a nőket! Valóban elképesztő mire vagyunk képesek!

Magam részéről azt is mondom, hogy csodálatos, hogy átélhettem, nagyon hálás vagyok érte a csillagállásnak, a babának, az orvosoknak. De soha többé nem szeretném. Egész életem legfájdalmasabb és legdurvább élménye.. valahol reménykedek, hogy valamennyit halványul majd az emléke😄

2023. nov. 11. 00:10
 19/23 anonim ***** válasza:

Császár után szülhettél? Az hogy?


Első :6kor jött egy fájás, rövid elviselhető. (délelőtt 20-30percenként)

1re mentem a kórházba, 2kor a szülőszobára, 15:13kor megszületett. Tehát első fájástól kb 9óra.

Második : 2kor jött az első fájás, 5:34kor megszületett. SOKKAL jobban fájt.

2023. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19es, sokan szülnek császár után természetesen, már nem az a rutin, hogy, császár után csak császár lehet.

Persze, függ a heg vastsagatol, hogy mennyi idő telt el 2 szülés között, hogy mi miatt volt indokolt a császár, meg egy csomó mástól

2023. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!