Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart egy fájás?

Mennyi ideig tart egy fájás?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka rendszeresen felébredtem rájuk, napközben kicsit csillapodott, de mostmár rettenetesen fáj a derekam és 6-10 percenként rendszeresen jelentkeznek a keményedések-fájások. Csakhogy fél percnél nem tartanak tovább. Most akkor ez csak jósló, vagy induljak a kórházba? ja és az utolsó 3 éjszaka valami átlátszó, vízszerű anyag folyt a hüvelyemből, rendesen átázott a bugyim, még a lepedő is. Nem tudom, mit csináljak.
2009. jan. 3. 00:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Irany a korhaz! Ha meg nincs itt az ido ugyis hazakuldenek! De a legjobb az ha most bemesz!

Konnyu szulest!

2009. jan. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell nézni, hogy mennyi ideig tart, hanem azt, hogy rendszeresen jelentkezik-e.

Ugyanis a fájások hossza attól függ, hogy milyen stádiumban van a vajúdás. Az elején tarthat "csak" 20-30 másodpercig is, amikor még ritkábban jelentkezik, de minél előrébb vagy, annál hosszabb a fájdalom.

Nekem egyből 3 perces fájásaim voltak, azok kb 30 mp-ig tartottak, majd jó fél óra múlva már két percenként jött és azok már hosszúak voltak, kb 40-45 mp-es. Ez már nagyon a vége volt, mert az intenzív és hosszú fájások gyorsan nyitották a méhszájat és én összesen ezekkel vajúdtam három órát és jöttek is a tolófájások.

Ha annyira erős folyásod volt, akkor az lehet magzatvíz is, bár az szerintem nem csak éjszaka folyna, hanem napközben is. Mindenesetre a magzatvíz-folyás gyanújával én bemennék a helyedben a kórházba és megnézetném magam, mert ha tényleg az, akkor lassan ki kellene szedniük a babát. Ha burokrepedés van, akkor a fertőzésveszély miatt 48 órán belül ki szokták szedni a babát, maximum oxitocinnal rásegítenek, ha nem lennének elég erősek a fájások.

2009. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!