Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek brutál alacsony a...

Akinek brutál alacsony a fájdalomküszöbe hogyan tud felkészülni a szülésre?

Figyelt kérdés
Még a terhesség elején járok, de minden nap eszemben van, hogy nem tudom hogyan fogom megcsinálni. Nyáron megcsípett egy darázs és azt hittem ott pusztulok, szószerint sírtam. A fogorvosnál már az érzéstelenítő beadásánál is könnyezem és a sima fogkő leszedést is úgy élem meg, mintha nem is tudom mi lenne. Van bármilyen módszer, amivel fel lehet a szülésre készülni? Aki hozzám hasonlóan puhány fajta hogyan bírta a fájdalmat?
nov. 15. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Max légzőgyakorlatokkal lehet készülni
nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Keress egy kórházat, ahol mindenkinek nyomják az epidurált. Nem azt mondom, hogy fájdalommentes, de simán ki lehet bírni.
nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Kettes vagyok + aniball + málnalevél tea
nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy, (lehet lepontozni), hogy a császármetszést választottam. A műtét után nyilván fájt, de simán kibírható. Inkább egy műtét, mint hogy órákig, napokig vajúdjak kínok közepette. Soha nem vállalnék be egy természetes szülést.
nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Alacsony a fajdalomturo kepessegem, szerintem kb nincs is, jelentem, tuleltem a szulest. Pedig en vagyok az, aki ezek mellett meg a ver gondolatatol is elajul, mindenfele szagtol oklendezik es ugy alapvetoen nagyon erzekeny vagyok.


Oszinten, erre a fajdalomra sehogy nem lehet felkeszulni,de valahogy amikor ott vagy, teljesen mas tudatallapotba kerulsz. Nehez lenne korulirni, hogy milyen erzes pontosan, en szemely szerint magamba fordultam es arra koncentraltam, hogy csak eljem tul az osszehuzodasokat, a kulvilaggal nem is torodtem. Az meg se fordult a fejemben akkor, hogy a pokoli fajdalom ellenere ne tudnam megcsinalni, csak probaltam tulelni. A helyes legzes sokat segit, ezt az egyet banom, hogy nem keszultem fel jobban ra, de a szuleszno segitett, csak viszonylag keson, akkor mar jocskan erosek voltak az osszehuzodasok, mire felhivta a figyelmem a legzesre. Segithetett volna hamarabb is 😅


Az mindig uj lenduletet adott, amikor megvizsgaltak es mondtak, hogy mennyit tagultam. Sokszor arra gondoltam a fajasok kozben, hogy minden egyes fajas egy lepessel kozelebb hoz a kisfiamhoz.


Egyebkent osszessegeben nem volt egy tokeletes, mesebeli szules, foleg onnantol kezdve, hogy oxit kaptam, de most nem ternek ki reszletesen mindenre.

A lenyeg az, hogy tul lehet elni a pokoli fajdalmat, kepes leszel ra 😊

nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem kettő negativ és egy pozitív szuleselmenyem van. Rettegek a szüléstől, 37 hetes vagyok. Rákerestem szülésfelkeszítő meditációkra, fejben muszáj lesz felkészülnöm. Ennyi tanácsot tudok adni neked is.
nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet rá felkészülni és brutálisan fáj, de segít a tudat, hogy ez meg fog szűnni. Én 12 órát töltöttem a szülőszobán, nem volt jó élmény és többször is sírtam, mert nem láttam a végét (senki nem mondja meg, hogy még 1 órát kell bírni, vagy 6-ot), de alapvetően eltörpült már az élmény az azóta történt eseményekhez képest. Az csak egy nap, amit ki kell bírni. Ami utána jön, az sokszor sokkal nehezebb. Én legalábbis így megyek másodszor szülni.

Az jó ötlet, hogy olyan helyre menj, ahol van fájdalomcsillapítás. Van olyan kórház, ahol nem (szívesen) adnak. Ami nekem még segített volna az az, ha dúlával megyek szülni, aki segít a helyzet kezelésében, megnyugtat, tudja mit kell tenni, tanácsokkal lát el, stb. A férjem segítség volt nyilván, de teljesen más lehet egy olyan segítő, aki látott már szülést. :) A szülésznőkre nálunk nem igen lehetett ebben számítani, jöttek mentek.

nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Keress olyan kórházat, ahol van lehetőség korszerű fájdalomcsillapításra. Mert létezik ilyen, csak sok helyen nem lehet élni vele. (Sőt, szerintem alapvető lehetőségnek kéne lennie, amin nem spórolnak, mint minden normális kultúrált országban.) Persze, teljesen fájdalommentes így sem lesz, de azért nagyban segít. Fölösleges szenvedtetned magat amúgy, csak egyes nők szeretnek sportot űzni ebből, hogy ők "kibírták enélkül is". Szerintem fölösleges ebből versenyt csinálni.

Amúgy nem tudhatod előre, hogy hogyan fogod megélni. A fájdalomküszöb egy dolog. Én pl. a hasfájást nagyon rosszul tűröm, a fogfájást meg nem. Inkább egy éjszakai fogfájás, mint egy menstruáció, legalább is nekem, pedig állítólag a fogfájásnak erősebbnek kéne lennie...

nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért ez más jellegű fájdalom, nem azt jelzi, hogy valami baj van, hogy valami elromlott benned, és tuti csak egyre rosszabb lesz, és valakinek segítenie kell rajtad, mert cikin selejtes vagy és stb. :) Hanem egy gyerekért, egy jutalomért van és tudod, hogy véget ér. És pszichésen ez nagyon sokat számít. Szerintem valami terápiás szorongásoldással lenne érdemes rá készülnöd.
nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Csaszart kertem (kulfold).

Ha Mo.-n elnek tuti gyujtenek maganklinikara a csaszarra.

nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!