Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor lesz ebből baba?

Mikor lesz ebből baba?

Figyelt kérdés

Éjjel arra keltem, hogy folyik a magzatvizem: átlátszó visszatarthatatlan, színtelen, szagtalan víz. Rohantam wc-re, közben hagytam magam után a “pocsolyákat”. A wc-n ülve távozott a méhnyak nyák. Fájásaim is voltak, de rendszertelenek, kb 5 percesekkel értünk be a kórházba. A rendszertelen alatt azt értem, hogy volt hogy két fájás közt 7 perc telt el, volt, hogy 3 percenként jött. A legtöbb fájás közt 5 perc szünet volt.

Kb reggel 6-ra értünk be a kórházba, ctg/nst-re raktak, kézzel megvizsgáltak, mondták, hogy két ujjnyira vagyok tág. Idáig zárt voltam mindig. Állandóan csak arról faggattak, hogy biztos, hogy a magzatvíz folyt-e el? És hiába mondtam, hogy igen, nem hittek nekem, hiszen még mindig vízben van a baba.

Nem is értettem először, mit gondolnak, hogy hazudok?? Éjjel álmomban erre keltem, szóval még csak azt se mondhatják, hogy a jóslókat keverném a rendes fájásokkal. Lényeg, hogy mar 12 órája itthon vagyok azóta, folyamatosan jönnek a rendszertelen fájások, néha még ilyen nyákdugó maradványok is jönnek: véres -kocsonyás cucc. Illetve az első pár órában még folyt egy kevés magzatvíz belőlem, de azt már a betét felfogta.

Az orvos azt mondta, hogy jöjjek vissza akkor, ha majd rendesen elfolyik a magzatvíz egyszerre és nem 3-4 tócsában.

A kérdéseim: ezek után szerintetek ha már nem marad magzatvíz akkora mennyiség, aminek az orvos szerint még el kéne folynia, mikor mennétek be kórházba?

Én továbbra is tartom az 5 perces fájásoknál való bevonulást, de félek, hogy megint elzavarnak.

Márpedig folyamatosan fáj a derekam, kétszer lezuhanyoztam, nem múlt el, ebéd után be is aludtam és fájásra keltem.

Szerintetek ezek jósló fájások? Létezik, hogy több részletben folyik el a magzatvíz? És ugye jól tudom, hogy a méhnyak nyák azért távozik folyamatosan két-három óránként, mert tágulok? Ti mit tennétek, mikor mennétek be?



nov. 25. 18:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező szerintem ezekre a kérdésekre nem most fogsz választ kapni. Reggel 6-kor vizsgáltak, azt írtad, azóta otthon vagy. Erősebbek a fájásaid?
nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, itthon vagyok azóta is.

Az elmúlt 2 órában nem éreztem viszont fájást a derekamban (se).

nov. 26. 01:44
 13/18 A kérdező kommentje:
Illetve visszavonom az előző válaszom, mert amint elküldtem, megint elkezdtem fájdogálni.
nov. 26. 02:26
 14/18 A kérdező kommentje:
Az előbb megint voltam wc-n, és megint nyákdarabok jöttek. 4 törlésre..Gondolom ahogy folyamatosan tágulok, úgy válnak le ezek a darabok.
nov. 26. 04:29
 15/18 anonim ***** válasza:
46%
En visza mennek a helyedbe!
nov. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Na hogy vagy?
nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Megszültem most este 20:20-kor…

Elkezdett otthon felvenni egy ritmust a fájásaim, bár sacc/kb voltak csak így is 5 percesek a fájásaim, nem voltak pontosak azért annyira.

Lezuhanyoztam, ettem egy fél szendvicset, de nem igazán volt étvágyam. Ment a gondolkodás, hogy mi legyen: mentő, vagy taxi, vagy rokon, vagy saját láb? Férjemmel megdumáltuk, hogy végülis nem is olyan rossz ez az otthon vajúdás, ezért mi lenne ha bemennénk saját lábon a kórházba csak egy kontroll erejéig és után vissza haza. De azért a biztonság kedvéért visszük a bőröndöt is.

Beértünk 13:30-ra, ugyanaz az orvos fogadott minket, aki tegnap hazaküldött. Mondtàk, hogy éjszakára is ő van beosztva.

Nst-n nézték minden rendben van-e: baba tökéletesen jól van, én pedig izzadtam a fájdalomtól. Ettől függetlenül azt mondták, hogy ezek biztos csak jósló fájások, mert a 40-et se éri el az érték, és különben is, én már beszélni se kéne tudnom, ha valóban vajúdok 🙂

Hiába mondtam, hogy nem a hasam fáj, hanem a derekam, senkit nem érdekelt. Lényeg, hogy a baba jól van. Még váltottam pár szót a nővérrel, aki kifejtette, hogy a tegnapi tócsáim biztos HÜVELYVÁLADÉK volt. Nézek, mint borjú az új kapura. Magamban gondolkodtam, hogy ilyen létezik, hogy 3 akkora tócsa hüvelyváladék jöjjön ki belőlem, mint a mappám per egy tócsa??? Sehol se olvastam ilyet és semmilyen felkészítőn nem említették ezt. És mondom, mi van a méhszájammal akkor, mert az ezidáig végig zárt volt, tegnap meg két ujjnyi? Erre jött a válasz, hogy természetesen a jósló fájás okozza a méhszájtágulásaim. Nézek megint: én úgy tudtam, hogy a jósló fájások max 2 óra hosszát tartanak, és magnéziumra, vagy zuhanyzásra, vagy pihenésre, de idővel elmúlnak, nekem meg már több, mint 30 órája tartanak….

Utána jött a doktornő, aki kézzel megvizsgált, 3 ujjnyira voltam nyitva és leszúrt, hogy mégis mióta folyik a magzatvíz? Meg mióta vannak rendszeres fájásaim? Megint csak nézek: mondom tudtommal nem folyik a magzatvizem, az előbb beszéltem meg a nővérrel, hogy az hüvelyváladék volt.

Rendszeres (!) fájásaim kb délelőtt óta vannak, ez meg úgy jött át az orvosnak, hogy úgy unblock fájásaim is ma kezdődtek. Uh-t nem is nézett, magzatvizet pláne nem. Ez csak azért érdekes, mert tegnap a lapomra azt írta, hogy normál mennyiségű a magzatvizem, nekem pedig elvileg ugye nem is folyhatott el, hiszen az csak “hüvelyváladék” volt. Ettől függetlenül szerencsére nem kellett burkot se repeszteni 🙂

Felvettek az osztályra, “itt ma baba lesz” címszóval. Délután azt hittem megpusztulok, de továbbra is derekam fájt, a hasam: semmi. Kétszer raktak ctg-re, ilyen 20-40 közt voltak a fájások 100+ helyett. Azt mondták ez kevés lesz a szüléshez, de azért megnézik a méhszájat: 4 ujjnyira nyitva…. Azt mondták, ha ez így megy tovább, akkor itt 9-re baba lesz.

Kb 6 nyomásra megszületett 20:20-kor. Azt mondták, akkor kell nyomni, ha fáj. Mondtam, hogy a hasam egyáltalán nem fáj, viszont a derekam…. Na az nagyon kemény fájdalmakat produkált. Itt szeretném megjegyezni, hogy a végén már csak nyitott ablak mellett tudtam létezni, ugyanis az felére csökkentette nekem a fájdalmakat.

Aztán a méhlepény szülés következett: 30 perc után se vált le, elvileg görcsölnie kène a hasamnak tőle… na mondom kezdődik… hiába rángatták a zsinórt, meg hívtak férfi segítséget, aki két tenyérrel tenyerelt a hasamba: nem vált le. Így altatásban meg kiműtötték, így is 30 perc volt a műtét.

Nagyon sok tanulságot le lehet az én történetemből vonni.

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat és a segítséget, és hogy virtuálisan, ismeretlenül mellettem voltatok életem legnehezebb és legszebb perceiben.


U. I.: nem pontozok senkit, soha, régen se pontoztam és a jövőben se vagyok hajlandó pontozni!

nov. 26. 23:25
 18/18 anonim ***** válasza:
33%
Eloszor is gratulalok, jo egeszseget kivanok, es mihamarabbi gyogyulast neked! Masodszor pedig, elakadtak a szavaim. En meg nem szultem, de rettegek ettol a fajta hozza nem ertestol, ami a magyar egeszsegugyben folyik. Az ember a legkiszolgaltatottabb allapotaban van, a doktorok meg csak lenezoek es bunkok, es fontoskodok.
nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!