Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdásnál amikor már a végén...

Vajúdásnál amikor már a végén önkívületi állapotban van a kismama a fájástól mikor és mitől tér magához?

Figyelt kérdés

Olvastam többször itt, hogy a vajúdás végére már nem is emlékszik, mert önkívületben volt és kiesett az emlékezetéből azaz idő.


Ha valaki ilyen helyzetben van, akkor az mikor ér véget?

Mikor megszületik a baba egyből mintha elvágnának mindent és észhez tér? vagy ,hogy kell ezt elképzelni?


2010. okt. 20. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez valóban így van. nem tértem egyből észhez, de nagyon hamar kitisztult minden. őriási megkönnyebbülés volt, hogy végetért a fájdalom.
2010. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért ne úgy képzeld, hogy nincs tudatában az ember a dolgoknak :)) Inkább úgy összefolynak a dolgok, a másodpercek óráknak tűnnek és kizárod a külvilágot, csak befelé, magadra és a babára tudsz összpontosítani és persze arra, hogy nagyon fáj.... Aztán ahogy a baba válla is kicsúszik az egész elmúlik, mintha egy leplet rántanának le rólad és kezded felfogni a külvilágot... minden olyan hangos körülötted, főleg a babád, aki sír... Tehát valahogy az, hogy megkönnyebbül a tested, már nem feszít odalenn semmi, csak olyan ólmos fáradtság van rajtad és hallod, hogy a babáddal minden rendben van, él, az hoz vissza a valóságba... Nehéz leírni, hogy milyen érzés is akkor, mert elmondhatatlan :)
2010. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én mindenre emlékszem, ami velem történt, szerencsére
2010. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én 20 órát vajudtam és a végére már nagyon fáradt voltam és a végére sem nagyon emlékszem de ahogy meghalotam a babám sírását minden elmúlt(fáradság,fájdalom) és pihenni sem volt kedvem türelmetlenül vártam h ujra láthasam a babámat
2010. okt. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan szültem, maga a kitolás 20 perc volt, az a pár óra vajúdás meg nem fájt különösebben. És mégis... az utolsó pár pillanat eltűnt. Kicsúszott a fiam, elkezdtem sírni, hogy vége van, és rögtön utána kérdeztem a férjem, hogy miért nem sír a gyerek? Mire ő mondta, hogy már sírt, ne aggódjak. :)

Szóval csak 1 perc esett ki, de amikor rámtették, rögtön észnél voltam, és nem fájt semmim, mintha nem is szültem volna előtte. Nagyon szép emlék marad!

Ezt kívánom Neked is!

2010. okt. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam már a vajúdás utolsó órájában észnél, akkor már tényleg csak a fájdalom irányított. Észre sem vettem, hogy kijött a gyerek, vártam az újabb fájást csukott szemmel, de nem jött. Akkor nyitottam ki a szemem, láttam a szülésznő kezében a kisbabámat. Onnantól fogva azonnal tiszta lett a tudatom, és elmúlt minden fájdalmam.
2010. okt. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kisnita ***** válasza:
háát... nekem is vannak olyan időszakok amiből csak képek ugranak be. Én kaptam kábító fájdalom csillapítót valószínű ezért estek ki események. A két perces fájásoknál már úgy voltam, hogy két fájás között teljesen eltűntem, mintha arra az időre meghaltam volna, mikor jött a fájás "felébredtem" a saját jajgatásomra:S Durva volt, de megérte. Csak arra emlékszem, hogy szól az orvos jobban mondva kiabál a személyzetnek, hogy szekció lesz alig van szívhangja a babának. Olyan gyorsan történt mindent, azt sem tudom mit dugtak az orrom alá, már tettek is át egy másik ágyra és toltak a műtőbe. Ott egy kicsit megkönnyebbültem. Szóltak, hogy üljek fel, de nem tudtam mert megint jött egy fájás, kivárták a végét, felsegítettek és akkor szúrtak meg, onnantól már minden király volt! :)
2010. okt. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hosszú vajúdás után sajnos császároztak, mert egy ujjnyit sem tágultam, pedig már 1-2 perces fájásaim voltak órák óta. Addigra már annyira fáj mindenem, hogy üvölteni tudtam volna. Mindenre emlékszem. Viszont való igaz, hogy amikor már megvan a baba, akkor az agyad átáll arra, hogy csak rá koncentrálj, és így a szülés rossz pillanatai valamelyest halványulnak! A fájdalomtól én is önkívületben voltam, de ez nem jelenti azt, hogy nem lettem volna tudatomnál, csak valahogy az agyam megpróbálta feledtetni velem a fájdalmat. Amikor megláttam a babámat, már nem érdekelt semmi sem csak Ő.
2010. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésnél emlékszem mindenre, de az igaz, hogy a baba kicsusszanásával egyetlen pillanat alatt változott meg a világ. Az önkívületi állapotot nem mindig úgy kell értelmezni, hogy nem tudsz magadról. Én az elsőnél úgy voltam, amikor a végén nagyon fájt, hogy azt gondoltam (totál komolyan!) hogy "na jó, nekem ez elég volt, otthon is tud így fajni, felkelek és hazamegyek". Amikor pár perc múlva kibújt a baba, rögtön el is felejtettem mindent. Talán inkább azt mondanám, olyankor irracionálisan tud gondolkodni az ember..
2010. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

érdekes dolgokat írtok,

még nem szültem ,így el sem tudok képzelni akkora fájdalmat, hogy szinte magamba forduljak vagy kizárjam a külvilágot.

Gondolom ezzel sokan így voltak , amíg saját maguk meg nem tapasztalták.

2010. okt. 21. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!