Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fennáll a veszélye annak,...

Ha fennáll a veszélye annak, hogy egy korábbi műtéti heg (nem császár) a terhesség végén illetve a vajúdásnál felszakad akkor programozott császár lesz?

Figyelt kérdés

Perforált vakbélműtétből származó heg: 7cm hosszú, 2 cm széles; lényegében ahol a cső volt a hasamba ott megmaradt a heg; elég vékony és érzékeny a "bőr" ott.

Olvastam, hogy akik először császárral szültek és utána hamar jön a második baba ott a 38. hét körül inkább megcsászározzák az anyukát nehogy felszakadjon a korábbi heg.

Gondolom ezt a helyzet is hasonlóan kezelik az orvosok.


2010. nov. 28. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevered a szezont a fazonnal.... a korabbi csaszar miatt a mehen levo heg nyilhat szet. Egy barmilyen mas mutetbol szarmazo börheg miatt senki nem fog megcsaszarozni. Kerdezz meg egy orvost, aki reszletesen felvilagosit.
2010. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizonyára vannak kivételek, de normál esetben nem befolyásolja a szülést és a vajúdást hasi műtéti hegek, nem feszül tovább a bőröd szülésnél, mint amennyire terhesség alatt ki fog "nyúlni". Nekem is van 2x nyitották fel ugyanazt, levették az előző heget és újra varrták, mert még a vakbélműtétet is elronották nálam :( de semmi hatása nem volt a szülésnél. Megkérdezték mi az, mikor volt, azt ennyi. De ha zavar, vagy nem vagy bizos, kérdezz rá az orvosnál, ő látja, jobban megtudja ítélni. Minden jót!
2010. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kivették az epém, mégis 12 órát vajúdtam, szülhetsz simán, ezért nem császároznak meg!
2010. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se fognak ez miatt császározni, mert unokatesómnak pl volt egy autóbalesete, és a hasát fentről lefele végigvágták úgy hogy a köldökét kikerülték. Kb 20-25 cm-es a heg. Szóval nagyon szép lett a hasa, de muszáj volt, mert azt hitték belső vérzése van. Na a lényeg az, hogy ő is szült és nem császározták. Nem szakadt fel neki.

Nyugi veled sem lesz semmi baj! Könnyű és gyors szülést kívánok Neked!

2010. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!