Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a pontos és részletes...

Mi a pontos és részletes menete egy tervezett császármetszésnek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, az előkészületek, maga a folyamat, meddig tart, utána meddig nem lehet felkelni, lehet-e fájdalomcsillapítót kérni, segit-e valaki pl a zuhanyzásban utána, stb?
dec. 11. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Követem. Nekem is aktuális napokon belül...
dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Szülésznő, nőgyógyász megvizsgált, ctg aztán oxitocin. Kaptam katétert, borzalmas volt. Betoltak a műtőbe, érzéstelenítés, először bőr alá, aztán rendesen, ezek egyáltalán nem fájtak. Éppen elkezdték a műtétet, én kicsit pánikoltam, a szülésznő nyugtatgatott, hogy mindjárt kint van a baba. Csodálkoztam, hogy ilyen gyorsan? Már kint is volt, megmutatták, majd elvitték. Engem összevarrtak. Valamit adagoltak, mondták, hogy ettől úgy fogom érezni, mintha ülne valaki a mellkasomom, de csak hányingerem lett tőle és reszkettem. Az egész mindennel együtt max háromnegyed óra volt. Betoltak a szobába, 6 órán át nem kelhettem fel. Utána fel kellett kelnem és elmenni zuhanyozni, hajat mosni nem engedtek. Nem segítettek semmiben. Fájdalomcsillapítót adtak reggel-este, ha akartad bevetted, ha nem, nem. Nekem a sebem miatt nem kellett, viszont borzalmas fejfájásom lett másnapra, arra meg nem tudtak mit adni. A fejfájás rosszabb volt, mint a sebem.
dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jaj köszi. Én a hányingertől félek a legjobban.
dec. 11. 21:45
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem előző nap be kellett feküdnöm, elvileg másnap reggel 7-re voltam beütemezve. Este csak könnyű vacsora, utána nem volt szabad enni. Hajnalban közölték, hogy délután 4-re tettek át, de közben beindultak a fájások. Elvittek felkészíteni. Először kaptam beöntést, elmentem wcre, aztán zuhanyozni. Kórházi hálóinget kaptam, befektettek az egyik szobába. Orvos megvizsgált kézzel, aztán rámraktak egy ctg-t, infúziót, kaptam savlekötőt. Megjött a férjem, őt is beöltöztették. Aztán katéter, ez nem volt fájdalmas, viszont kellemetlen. Betoltak a műtőbe, kaptam spinális érzéstelenítőt, ez olyan volt, mintha erősen megnyomnák a hátad, de nem fájdalmas. Nekem magasra sikerült beadniuk, kicsit bekábultam tőle, akkor átállították az ágyat, jobban lettem. Orvos elkezdte a műtétet, néha "megrángatott", egyszer gyomron vágott, mert magasan volt a baba. Ekkor elhánytam magam🫣. Babám végre kint volt, aztán összevartak, kapcsoztak. Átemeltek másik ágyra, kitoltak, kaptunk együtt kb 1 órát..Picit elvitték, engem meg betoltak az osztályra. Adtak fájdalomcsillapítót, kaptam méhösszehúzó valamit, ez fájásokat okozott, nagyon fájt. Fejemet nem emelhettem, de magasan kellett feküdnöm az ágyban, anesztes utasítása volt. Sok vizet kellett innom. Gyakran bejöttek hasat nyomkodni, ettől majd sírva fakadtam úgy fájt. Az első felállásban segítettek és a fürdésben is. A második felállás volt nehéz, akkor nagyon megszédültem, az idős ápolónő pedig berángatott a fürdőbe és kaptam hidegzuhanyt (ne rinyáljon anyuka). Át kellett sétálnom ezután minden cuccommal a másik osztályra, ott végre velem volt a babám. Clexane-t vinnem kellett, ezt naponta egyszer beadták, meg még volt egy infúzióm. Kb ennyi.
dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Regényt tudnék írni, e császárom volt. Amúgy kórháza válogatja, mi hogy zajlik, hol mi a szokás. Esetleg érdeklődj olyanoktól akik adott kórházban szültek császárral, szinte minden kórháznak van saját szülészetes Facebook csoportja. Ami velem történt most 5 hónapja szívesen leírom. Reggel 7re kellett menni a szülészetre. Adatfelvétel után át kellett öltöznöm saját hálóingbe. Kérdezték volt-e reggel széklet vagy kérek-e pezsgőkúpot. Az idegtől a holnapot kifostam reggel (már elnézést a vulgaritasért), így hanyagoltam a kúpot. Bekísert szülésznő a szülőszobára, a műtéti megfigyelőben kaptam ágyat. Ott előkészített, infúziót kötött, gyógyszer próbát végzett, adott savlekötőt amit még kellett innom, majd feltett nst-re. Közben jött a doki aki műtött, csinalt egy uh-t a fekvéséről és megvizsgált (mondjuk nem értem miért, de mindegy). Közben a férjemet amúgy elküldték, és szóltak hogy mikor hívhatom. Az a várakozás szörnyű volt, pedig csak én vártam, nem volt előttem senki. Mikor megérkezett a műtéti team, be kellett sétálnom a műtőbe, vinnem kellett az infuziom, mert azt is kaptam, mivel ugye nem ihattam éjfél után, egy kis sóoldatot folyedékképp. A műtőben aztán a combomra tettek egy fém lapot, belebujtatták a lábaim ilyen rongycsizmába, felhúzatták a hálóingem és jött a szúrás (nekem ez a mumusom), ügyes volt az anesztes, most elsőre betalált. Abban a pillanatban lábujjaktól felfelé elindul a forróság és akkor felgyorsul minden. Hirtelen nekem esett "ezer " ember, elfektetnek, EKG tapasztanak, kezemet lekötözik, katétert tesznek, bár szerencsére azt már nem éreztem, leterítik a műtéti steril részt és ha kész, jöhet a doki. A baba nagyon hamar kint van, főleg ha első császár. Többediknél, már azért nehezebb bejutni. Közben a karodon q vérnyomásmérő pár percenként automatikusan mér, ha normálisak akkor szólnak hozzád is és beszelgetnek veled is( nekem most nem volt ilyen szerencsém). Ha sikeres a spinális érzéstelenítés, akkor nem érzel semmit, csak mikor veszik ki a babát, olyan mintha a tüdődet is kihúznák, és rángatnak, de nem vészes. Van ahol megmutatják egyből, van ahol később hozzak vissza puszira vagy csak kint látod. Az egy csodás pillanat mikor felsír. Aztán téged összeraknak, az változó mennyi idő. Elsőnél 25 perc volt kb. Másodiknál 50, harmadiknál 40. Mikor kész vagy gratulál a doki és jön a fogdmeglegény és átrak a saját ágyadba. Na az egy kemény pillanat mikor a hasadra teszik a kezed és érzed, hogy fogsz egy löttyedt, hideg valamit ami vegulis a saját hasad,de nem érzed és meglatod a saját lábaid ahogy emelnek, de nem tudod mik azok a fadarabok. Aztán jön a neheze. Nálunk egyből ahogy kivették apa ott volt míg mérték és öltöztették és megkapta, engem már együtt vártak az örzőben. Míg ott voltam, kb 4-5 órát, végig velünk volt a baba és apa, bármikor szoptathattam, közben folytak az infuziók, vérnyomásmérő a karomon ment néha és sajnos megkezdték a hasnyomkodást. Amire nagyon figyelj, ne emeld meg a fejed, mert attól fog fájni. Szóval ott fekszel bugyi nélkül és mikor nyomkodnak nézik a takaró alatt mi ürül és mennyi. És ahogy megy ki az érzéstelenítés egyre jobban csillagokat látsz tőle. A felkelés is változó, nálunk 10 óra eltelte után jönnek segíteni. Csaszarvonal applikációban el tudod sajátítani a helyes felkelési technikát, (és sok minden mást is), akkor segítenek megmosakodni és egyet sétálni. Később újra jönnek, akkor kiveszik a katétert és onnantól a magad ura vagy. Első éjszaka a babát nem szokták nálad hagyni, de én.most kértem. Egész éjjel rajtam aludt ,ha megébredt szoptattam. Minél többet mozogsz annál gyorsabban regenerálódsz, és érdemes a császárvonal appot, Facebook csoportot olvasgatni. Brutal hosszú lett, de ha még érdekel valami szívesen válaszolok.
dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ, mi miatt lesz programcsászár.
dec. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm szépen Mindenkinek! Ezek a hányásos részek elijesztenek mert hányásfóbiàm van, de hát bízzunk a jó szerencsében 🤞.

Jaj utolsó előtti, én nem szeretek ilyen csoportokba belépni, mert bár biztos hasznos, de nem akarok pont arról a kórházról rémtörténeteket olvasni, ahol én szülök majd (így sincs jó tapasztalat sajnos az ottani orvosokkal, személyzettel...), de köszi a tippet, én inkább azért itt informálódok.

Utolsó! Hát sajnos úgy tűnik eddig hogy előbb ki kell venni a babát,mert sok a magzatvíz és el fog kezdeni öregedni a lepé.ny és ezt nem akarják megvárni. De legkésőbb a 35-36.heten , tehát egy hónap múlva akarják. Csak még minden olyan bizonytalan.aztan lehet semmi sem lesz, és lehet majd megszülök a 38.heten spontán,ki tudja. Csak felkészítettek, hogy nagy valószínűséggel nem kockáztatnak majd, és nem várják meg a 37.hetet ha továbbra is ilyen ütemben nő a magzatvíz mennyisége, mert sajnos az ok ismeretlen és az sem lenne vicces, hogy most , a 32. Vagy a 33. Héten spontán repedne meg a burok a sok víz miatt és akkor s.o.s.-be kellene mindent csinálni.

De köszi tényleg mindenkinek a hasznos válaszokat! Jó azért tudni,kivel mi történt, bár én gyakran nézem ezt a Jön a baba Hadas Krisztàval, ott is sok okossàgot lát, hall az ember. Bár sokszor jobb nem tudni mi vár ránk. De az éltet, hogy legyen egy szép, egészséges babám, hogy velem mi lesz, az másodlagos.

dec. 12. 06:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló miatt lett programcsászár, előző este kellett bemenni, kaptam egy megelőző antibiotikum infúziót, másnap, mielőtt betoltak a műtőbe kaptam nyugtatót, majd érzésetelenítettek, kb fél óra volt mindennel együtt, utána nem volt hányinger, csak ne mozgasd a fejed és igyál sok vizet. Vigyél be fedeles, szívószálas poharat.

Zuhanyzásnál addig segítettek, hogy bekísértek, a többit én oldottam meg, vagyis egy nedves törülközővel mostam le magam, nem mertem beállni a víz alá.

dec. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj nyolcas, de jó, hogy van egy sorstàrs. Vagy hát na , nyilván nem jó dolog ez így, de érted? Ha gondolod, leírhatod akár privátban is hogy mik voltak pontosan az előzmények, de persze nem sértődök meg ha nem szeretnd! Igen, tudom, hogy a fejet nem szabad emelni.
dec. 12. 07:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Szintén hányásfóbiás császáros anyuka vagyok. Nekem egy pillanatig nem volt hányingerem egyébként sem a császár közben, sem utána. Egyedül akkor mikor a savlekötőt meg kellett innom mert az borzalmas ízű volt. Mondták is hogy ez azért kell hogy ne hányjak, mondom én mindjárt ettől fogok hányni :D

De nekem még így a fóbiámmal együtt is szép élmény maradt a császár, és jövő nyár elején érkezik a 2.babánk szintén császárral.

dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!