Van jogom ehhez?

Figyelt kérdés

Ahol élek, az csak ideiglenes lakcímem, az állandó lakcímem az, ahol születtem.

Viszont nem vagyok egyáltalán megelégedve az ideiglenes lakcímemhez tartozó (ez egy másik megye , mint ahova az állandó lakcímem szól) kórházzal. Megtehetem azt, hogy szülni az állandó lakcímem szerinti valamelyik kórházban szülök, ahol normálisabb a személyzet és a felszereltség is sokkal modernebb?


dec. 12. 23:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Hova szól a lakcímkártya?
dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Megteheted, de nem igazán díjazzák, ha csak szülni esel be, terhesgondozásra meg máshova jársz.
dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát nyilván mostantól oda járnék terhesgondozásra, ahol szülnék is. Elmondanám miért döntöttem így és ha fogadnak így is, akkor tök jó lenne.

Első, bocsi,de nem szeretném ezt így itt elárulni.

dec. 13. 06:56
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Lol 3... Nem a konkrét címedet kérdezte 😂 hanem hogy hova vagy bejelentve, mondjuk ezt meg közölted a kérdésben. Természetesen szülhetsz ott is, ha akarsz.
dec. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az állandó lakcímem mint írtam is egy másik megye, ahol születtem én is és laktam, míg férjhez nem mentem. Az ideiglenes lakcímem meg a szomszéd megyébe szól, ahová férjhez mentem és az ottani kórházban nem szeretnék szülni, hanem annak a megyének, ahol születtem valamelyik kórházàban tervezem. Remélem, így azért érthető.
dec. 13. 07:14
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként elsőre is világos volt. És igen, szerintem mehetsz. Ott szerepel a lakcímkártyádon a cím, akkor el kell látniuk.
dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6! Na végre! Köszi. Azt hittem érthetőnek fogalmaztam, de úgy tűnik nem mindenkinek. Meg egyébként most azt honnan tudná bárki is , hogy ha nem is abba a kórházba járok terhesgondozásra az elejétől ahol szülni szeretnék, hogy mondjuk nem azért oda megyek, mert pl a szüleimnél voltam látogatóba és akkor kezdődtek a fájàsok. Nyilván nem így akarom intézni, de ez is életszerű lennem. Az viszont tuti, hogy ahol lakom, ott nem szeretnék szülni. Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak a kórházzal eddig.
dec. 13. 07:54
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"állandó lakcímem szerinti valamelyik kórházban"


Nincs olyan hogy valamelyik kórház. Az állandó lakcímed is egy konkrét kórházhoz tartozik, oda mehetsz szülni. Ha máshova mész és még nem elég előrehaladott a szülés megtehetik hogy átszállítanak a lakcímed szerintibe. Az állandó lakcímed az elsődleges.

dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kértem befogadási nyilatkozatot a kórháztól, előtte ott voltam terhesgondozáson. Szüléskor beadtam azt a papírt és fogadtak.
dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Azt ugye tudod, hogy a baba lakcíme születés után a te állandó címed lesz? Így védőnőhöz is oda kell majd vinned...
dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!