Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van ehhez jogom?

Szerintetek van ehhez jogom?

Figyelt kérdés
van egy négy éves kislányunk,és nagyon szeretnék neki kistesót,viszont párom azt mondta, hogy még ne.Nagyon vigyáz,nehogy terhes legyek.Óvszerrel védekezünk. Kislányunkat rettentően imádja,de fél főleg a szüléstől, mert nálam komplikációk voltak az elsőnél, és kis híján ott maradtam. :( persze annak nagyon kicsi az esélye, hogy másodszorra is ez lenne, de hajthatatlan. Azt mondja, hogy majd pár év múlva,még ne, persze ha véletlenül becsúszna,imádná, de tervezettbe még nem szeretne másodikat.De amennyire vigyáz, becsúszni tuti nem fog sajnos, így az merült fel bennem, hogy ha iratok fel magamnak gyógyszert, és elkezdem szedni, és abbahagyom,ő nem tud róla, és terhes leszek az nagy szemétség lenne a részemről? Ő mondta, hogy ha becsúszna megtartjuk, meg imádni fogja.Szerintetek?
2012. júl. 4. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén, ez az egyik legszemetebb dolog amit nő el követhet a párja ellen. Már bocs, próbáld meg megbeszélni vele, mert ha csak attól fél, hogy nehogy ott maradj, akkor szerintem észérvekkel meg lehetne győzni, de ha még nem készült fel egy második műszakra akkor várjatok még.
2012. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nagy szemétség lenne és nincs hozzá jogod!

Inkább beszéld meg vele, akár minden nap, mondd el 1000x, hogy mennyire szeretnéd és miért, és milyen lenne az életetek, és hogy indokolja meg, miért nem szeretné, mert nem lesz bajod, az nem jó ok, de ne a háta mögött!

2012. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az elintézési módja!
2012. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem lenne szép dolog, így teherbe esni. Ha ő még nincs rá teljesen kész, mert fél attól, hogy megint komplikációk lépnek fel a szülésnél.

Én se szeretnék még egy 3. babát, pedig úgy terveztük a legelején, hogy 3-ig nem állunk meg, de mivel az elsőnél is volt zűröm, a másodiknál, meg nem akart összehúzódni a méhem, s most meg egy olyan autoimmun betegség támadta meg a szervezetem, ami miatt betegen születhet a harmadik baba, kezdünk belenyugodni, hogy nálunk már nem lesz több szülés.

Bár a Párom szokta mondogatni, hogy próbáljuk meg, hátha mégis egészséges lenne, én viszolygok egy kicsit az egésztől.

S a teherbe esnék, fel nem kötném magam, de nem örülnék neki!!!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtudod tenni, ami egyébként egy rettentő nagy szemétség,soha soha egy panasz szót nem lesz jogod mondani és nem lesz jogod a férjedre bármit mondani, ha nem segít meg ilyesmi.
2012. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel....így nem szabad gyerekhez "jutni".....

Engem is féltett a férjem a 2. babától, nagyon rossz szülésem volt az első stb. De a köv. terhességnél átzongoráztuk az egészet, és mondtam, hogyha közbe kell szólnia ne tö.köljön , vigyenek inkább csázározni:) 3 óra alatt semmi extra nélkül megszületett a 2. picink, és nemhogy paráznia nem kellett, de még simán nézegette is a kis fejét ahogy jön ki....Az teljesen felülírta nála za első szülésünk "kalandosságát":) Szóval várj mége gy picit, lelkileg hadd rázódjon össze, és beszélgess vele erről...de önkéntesen ne vágj bele a "babacsinálásba"!!

2012. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekvállalás mindkét szülő akaratán múljon. Tényleg a végén azt kapod egy nehéz helyzetnél, hogy "csináld egyedül, nem én akartam".
2012. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többieknek, de én feltennék még egy kérdést magamban. Biztos, hogy csak emiatt nem akarja a férjed? Vagy ebbe kapaszkodik, és ez jó kifogás neki.

4 év hosszú idő, ha eddig nem dolgozta fel a szülés élményét, akkor már nemigen fogja.

Nem lehet, hogy annyira szereti a lányotokat, hogy nem akarja megosztani a szeretetét és még nem ismerve a kistesót, már most betolakodónak érzi?

Próbálj puhatolózni nála e téren is!

2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem szép dolog.

És amit írok lehet hogy csúnyán fog hangzani, de én így gondolom: nem mindegy, hogy becsúszik a gyerek, vagy "felcsináltatod" magad. Lehet hogy párkapcsolatban élsz, és nem ezzel akarod megfogni magadnak, de akkor is ez a szitu lenne.

2012. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs jogod hozzá, és akár még rosszul is elsülhet.
2012. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!