Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalat érdekelné anyukákt...

Tapasztalat érdekelné anyukáktól: Akinek az első szülése terminus túllépés volt és hosszú vajúdás oxitocinnal, hogy alakult a második?

Figyelt kérdés
Elsőre 42 hétre indult meg magától, 5 perces fájásokkal mentem kórházba de 13 órával később sem nyílt a méhszáj 1,5 ujjnyinál nagyobbra így burokrepesztes után oxitocin infúzióval vajúdtam további 8 órát. Kegyetlen volt az első erősebb fájástól számítva úgy 26 óra volt a vajúdás a végére már alig voltam magamnál a fájdalomtól, rengeteg oxitocint kaptam. Most másodjára fogo szülni, szerintetek van rá esély hogy most rövidebb lesz vagy legalább hogy ne kelljen 8 órán át oxitocint kapnom? Ha elsőre nem nyílt magától elég gyorsan a méhszáj másodjára sem fog ?

jan. 15. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia . Első szülesem , magától indult majd 23 óra után (ebből)kb 7-8 óra oxi adagolás ) fejeződött be.Kegyetlen volt.

Második kislanyommal indítottak .Oxi után 3 óra alatt megszületett.Nagyon fájt ,de nagyon gyors volt .

jan. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyumnak első szülésénél 72 óra vajúdás volt a végén oxitocinnal.


A másodiknál apum majdnem nem ért be, nem kellett oxi.


Nagyimnál hasonlóan, az első szülés lassú volt, a harmadik gyerekkel a két utcára lévő lakásból úgy ért be a kórházba, hogy már a folyosón tolófájásai voltak.

jan. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem aztmondta az orvosom hogy egy 2.szülés gyorsabb mint az első. De ezt nem tudni hogy kinyílik e a méhszáj magától vagy sem :(
jan. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első szülés 41. hétre magától indult, 14 óra vajúdás után a baba rosszul reagált az oxitocinra, így megcsászároztak. 3 ujjnyi tágulásig jutottam.

Második szülés kiírt nap előtt 2 nappal indult magától, 3 ujjnyiig pár óra alatt könnyen eljutottam, majd megint leállt, megint császár. Azt mondják a 3 ujjnyi azért ment könnyen mert a testem emlékezett a legutóbbira :)

jan. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én dupláztam az elsőt (23 és 47 óra). 😅 De a második indult magától, az elsőt indították, úgyhogy haladunk. 🤣
jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első 41+3ra indult, hosszúra nyúlt, baromira elfáradtam, alig éreztem már a tolófájásokat is, úgy könyökölték ki belőlem a gyereket, aki nem sírt fel, oxigént kellett kapnia, szerencsére minden oké vele, lassan 7 éves, de még 5 perc és lehet csak vegetálna.

A második a kiírás napja előtt este olyan 10-fél 11 kor indult, 10 perces fájásokkal. Itthon vajúdtam, egyáktalán nem volt olyan szörnyü, tusoltam, sminkeltem 🙈😅 Majd reggel olyan fél 6 körül bementünk a kórházba, a végefél rohadtul fájt már, de a kisfiam 10:30kor kb. 2 nyomásra megszületett pont a kiírás napján.

jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első szülés indítás, 4,5 óra vajúdás.

Második szülés magától indult be, 2,5 óra vajúdás.(egyébként ez egy álom szülés volt.gyonyoru emlék.)

jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!