Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veletek aludt szülés után a pici?

Veletek aludt szülés után a pici?

Figyelt kérdés

Ahol én szültem lehetőség volt arra, hogy első éjszaka a csecsemősöknél legyen, velem aludjon, vagy arra, hogy kb fél éjszakát legyen csak ott.

Én az utóbbi mellett döntöttem.

Délután fél 5-kor született, előző éjszaka sem aludtam már, borzasztó kimerült voltam. Tudom, hogy valaki napokig vajudik, de nekem akkor ez is elég volt.

Hajnali 4 körül hozták át hozzám, este 9-10-kor vitték át.

Azóta, mikor eszembe jut, borzasztó lelkiismeret furdalásom van, hogy épphogy megszületett, és meg hagytam, hogy elvigyék, pedig nekem kellett volna vele lennem. Ezen már nem tudok persze változtatni.

Nálatok hogy volt az első éjszaka a kórházban?



jan. 20. 12:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Mikor szültél? Azért kérdezem, hogy lehet-e még a hormonokra fogni, hogy ennyire agyalsz ezen útólag :)

Nálunk úgy volt, hogy szülés után pár órával végig velem volt a fiam. De emlékszem mennyire tomboltak a hormonjaim az első hetekben :)

Nyugodj meg, szerintem ezen annyira felesleges már agyalnod, valószínűleg a babád is olyan fáradt volt (azért nekik is kimerítő a szülés), hogy végig aludta amég nem volt veled. Szuper, hogy volt lehetőséged pihenni, és utána frissebben ellátni a babád!

jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%

Velem volt. Éjjel 11kor született. Indítás után, így már napok óta nem aludtam. De pörgetett az adrenalin.

Itt "bababarát" a kórház, nem veszik be a babát estére, csak ha anyuka nincs magánál.

jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Te se voltál anyukáddal a kórházban, érzed hogy ez bármit okozott volna? En nem, a testvérem se, a férjem se. Nem ezen múlik a kapcsolatotok hogy első éjszaka hol aludt.


Nekem is a csecsemősöknél volt első éjszaka, mert én fel se tudtam kelni az ágyból.


Én éjszaka vajúdtak (még előtte már 2 napja), délelőtt szültem, de vérszegény lettem, elájultam ha felálltam. A kiskocsiból se tudtam kivenni önállóan, így az első éjszakáját nem velem töltötte. Hajnalban hozták szopizni.

jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Hajnali 1-kor szültem, 6-ig nem tudtam elhagyni a szülőszobát és mire szabadultam, nem volt hely a gyermekágyon, így engem a terhes osztályra tettek, a kislányom meg ment a csecsemősökhöz. Alapvetően nem okozott lelki törést, második éjszaka nem aludtam és próbáltam feldolgozni az eseményeket. Nekem az volt szinte sokk, amikor könyörögnöm kellett a gyerekemért. 10 óra körül lementem hozza a csecsemősökhöz, hogy szeretném látni, megpróbálni megszoptatni. Bunkó stílusban le lettem teremtve, hogy ne gondoljam már, hogy kiadják, mit gondolok, leülök itt a huzatos folyosón szoptatni? Nagyjából 5 perces vitába kezdtünk mire kicuppantották a cumit a szájából, a kezembe adták és közölték, hogy legalább kéreckedjek be vele valamelyik szobába... Nekem ez iszonyat mély nyomot hagyott. Nem trauma, vagy lelkiisimeretfurdalás, hanem őszinte döbbenet, hogy milyen állapotok uralkodnak az eü-ben és valahol törés, hogy veszekednem kell a fél napos gyerekemért.
jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 8-kor szültem, estére már a helyzethez képest egészen fitt voltam, meg nem is kérdezték még, hogy le akarom-e adni. Akkor, mikor átkerültem a gyerekágyas osztályra, mondták, hogy hagyjam ott nyugodtan pár órára és pihenjek, akkor kb 2 órát volt ott. Szerintem ne agyalj ezen, azt a pár órát, amíg nélküled volt, jó eséllyel végigaludta. Tök mindegy volt neki, hogy az ágyad végében a kiskocsiban teszi ezt vagy a csecsemősöknél. És legalább te is aludtál.
jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%

Velem volt mindkettő, egyedül voltam velük vip szobában.

Én sem nagyon aludtam, az elsővel ahogy lefeküdtem éjfélkor aludni elkezdett szivárogni a magzatvíz, úgyhogy mentem készülődni, 10:15kor született meg és éjszaka ordított szinte végig, úgyhogy nem nagyon volt pihenés. A másodikat indították, 5kor kellett kelnem hogy beérjek a kórházba, későn fekvő vagyok és rhadtul be voltam szrva, úgyhogy itt sem nagyon aludtam, a következőn meg nagyon fájt a fogam, akkor azért nem aludtam... Nem jutott eszembe hogy beadjam őket, az elsővel dekkolt ott velem a szobában az első éjszakán a csecsemős nővér...

jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se legyen lelkiismeret furdalasod. Én 11kor szültem, az első órában velem volt a baba, aztán elvittem, mondták, hogy majd este adják oda, ha már feleltem, de egyedül ne próbálkoztak felelni, várjam meg a novereket. Én nem is bírtam volna, egy órát varrtak szülés után, megfordulni is csak segítséggel tudtam. Végül a nappali műszaknak nem volt rám ideje, az esti műszak meg mire hozzám jutott, volt este is. Végül este 20kor került hozzám a baba, aztán éjjelre megint elvitték, és reggel 9 körül hozták be, aztán már velem maradt.

Nem bántam, mivel előző éjjel nem aludtam (éjfél előtt feküdtem le, és hajnali fél egykor folyt el a magzatviz), és az utána következő napokban kB 40 perceket aludtam egész éjszaka.

Nekem a nővérke is azt mondta szülés után, anyuka, most pihenjen, a babáról egész életében lesz még ideje gondoskodni, de most aludjon, gyűjtsön erőt.


Most újra szülés előtt állok, és én azt kívánom, szülessen valamikor este 6korul, akkor reggelig méltóan kipihenem magam, és aztán együtt lehetünk.


Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, nem fog negatívan kihatni hosszutavon a babára, a kapcsolatotok, ha az első éjjelt külön tölti.

jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
Kék fényezni kellett úgyhogy úgy volt velem ahogy veled is. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Amikor megszültem akkor rajtam volt ugye, majd elvitték hogy majd hozzák. Én csak vártam, vártam a szobában de nem jött senki és elaludtam. Úgy elaludtam kb 10-től hogy délután 4-ig nem tudtak felkelteni. Legalább kipihented magad. Én azóta sem aludtam olyan jót, pedig már 10 hónapos a kis kincsem. Igaz 1-2x kel, de az egyben alvás hiányzik.
jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod semmi baja nem lesz. Én császáros voltam és komplikációk voktak. Az örzőbe kb fél órát velünk volt majd elvitték. Nála is nálam is gond volt másnap reggel kb 8 fele hozták. Semmi baja nem lett. Neked is kell pihenni. Én fel se bírtam volna kelni hozzá ha van valami annyira szarul voltam.
jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Az elsőt hajnali 2kor szültem.

Szerda reggel 6kor keltem, 8ra mentem nst-re, ott benn fogtak. Este burkot repesztettek, éjjel szültem. 4ig hármasban voltunk. Akkor elvitték a fiam, engem áttoltak az osztályra. Reggel 6kor már meg is kaptam. 24 órája "talpon voltam", a kutyát nem érdekelte.


Másodikat reggel 9kor szültem. Elötte 4 órát aludtam, mielött beindultak a fájások. 11kor vittek osztályra és hozták is a lányom.


Itt nem vigyáznak rájuk.

jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!