Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veletek is volt ilyen? Ti...

Veletek is volt ilyen? Ti hogyan oldottátok a stresszt?

Figyelt kérdés
38-39. Hétben járok. Igazából már meg van minden, kész van mindem, össze vagyok már pakolva is, utána olvastam-érdeklődtem mindennek, de az utóbbi pár hétben stresszelek már mindenen. Pl hogy minden meg van, mindent elraktam, tudni fogok mindent? Még olyanon is aggódok, amit biztosra tudok. Apróbb kis pánikrohamok jönnek rám. És hiába nyugtat mindenki, nem segít. Már aludni se nagyon tudok. Valami jó tanács, vagy bevált módszer?

2016. febr. 10. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván stresszes ez az időszak, hiszen napokon belül teljesen megváltozik az életed. Még többedik gyermeket váró anyukáknál is teljesen normális a bizonytalanság ebben az időszakban!

Én a magam részéről igyekeztem élni az életem, amennyire csak lehetett. Január 5-re voltam kiírva, és szilveszterkor még elmentem bulizni (barátokhoz, házibuliba). Még táncoltam is, pedig bálna voltam. :)

Nekem ez vált be...

2016. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a befelé figyelés segített. Valójában nem is voltam stresszes a szülés előtt, pedig egyébként egy igazi paragép vagyok, mindenen képes vagyok pánikolni.

De annyira akartam, hogy a lányommal egymásra hangolódjunk, hogy az utolsó időben már csak ezzel foglalkoztam. Meg is lett az eredménye, nagyon jó szülésem volt, a beavatkozások (beöntés, burokrepesztés, gátmetszés stb.) és a fájdalom ellenére is jó szívvel emlékszem vissza rá, a gyerekem pedig olyan külsővel jött világra, mint a császáros babák (jó, a feje kicsit csúcsos lett, de egyáltalán nem látszott meggyötörtnek.)

Próbálj nem foglalkozni a külsőségekkel, minden eshetőségre úgysem tudsz felkészülni. És nem, nem fogsz tudni mindent. Sőt. Mindent meg kell tanulnod, és minden egyes nap egy újabb tanulási folyamat lesz. A lányom már 13 hónapos, és most már sokkal könnyebb, de még most is naponta tanít valamit! :)

Most eszembe jutott, hogy néha azért rám is rámtört a szorongás, ilyenkor bevettem egy két Sedatif PC-t.

Könnyű szülést!

2016. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!