Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Semmi előtejem sincs a 38.héte...

Semmi előtejem sincs a 38.héten sem és császárral szülök. Lehet, hogy nem fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
Nincs előtejem, pedig sokan mondták, hogy nekik már a 30.hét előtt, de utána mindenképp volt valamennyi. És mivel császár lesz és akkor sok nőnél még nehezebben indul be a tejtermelődés félek, hogy a kórházban semmi tejem nem lesz a babának. Az is lehet, hogy még kolosztrum sem lesz, ami nagyon fontos lenne neki? Más hogy volt ezzel az egész dologgal?

jan. 26. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt. 2 nappal szülés után indult be, utána 22 hónapig szoptattam.
jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mindenkinél. Nekem sem volt, mégis szoptattam.
jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jaj de jó ,hogy ezt írjátok! Nekem a védőnő azt mondta, hogy császárnál nem ritka ,ha akkor indul be ,mikor már hazajövünk 3-4 nap után a kórházból. Meg hát itthoni nyugis környezetben nyilván nem stresszel senki, mint sajnos a kórházban ahol szülök, hogy na mi van már, miért nincs tej?! Remélem tényleg menni fog, fél évig mindenképp szeretnék szoptatni.
jan. 26. 23:55
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt, egyik alkalommal sem (2 császár volt). 3-4 nappal császár után lövellt be a tejem mindkétszer.
jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor van remény 🙂.
jan. 27. 01:46
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan spontán szültem, de egy csepp elotejem sem volt előtte, 13honapos koráig szoptattam (az eleje nehezen indult, de főleg azért, mert nem tudott jól szívni).

Most a 35.hetben szintén nincs még elotejem...


Anyosom is spontán szült, neki még nem látszott a pocakja, és már átázott a felsője a tejtől, mégse tudott 1-2honapnal tovább szoptatni (az okokról polemizalhatnank, állítólag egyik reggel még volt sok teje, délután meg már nem.... Plusz akkoriban a kórházban 3orankent 20oercre kaptak meg a babát szoptatásra, a nap többi részét pihenessel, trécselessel töltötték - ezt ő mondta).

Ezt csak azért hoztam fel példának, hogy az elotej megléte nem jelenti azt, hogy sokáig fogsz tudni szoptatni, ahogy a hiánya sem, hogy nem fogsz tudni.

jan. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Jaj tudom ám én is, hogy nincs összefüggésben a kettő, csak mégis bennem van , hogy mi van ha? Nálunk mondjuk tesómnak a 12.héttől volt előteje és 3 éves koráig szoptattam unokahúgom a császár után, szóval tényleg nem lehet kiszámítani.
jan. 27. 04:36
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggésben a kettő.

Van, aminek van előteje, mégsem sikerül a szoptatás, és van! Akinek nincs, és már a kórházban belövell.

jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Nekem a védőnő azt mondta, hogy császárnál nem ritka ,ha akkor indul be ,mikor már hazajövünk 3-4 nap után a kórházból. "


Aki természetesen szül, annak is jellemzően csak a 3-4. napon indul be, nem a kórházban.

jan. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem függ össze az előtej és a kesőbbi tej mennyisége. Nekem mindhárom terhességem alatt folyt az előtejem, betétet kellett tenni a melltartómba, mert csorgott, de a szülés másnapjára eltűnt, végül nem is lett tejem, hiába próbaltam meg mindent.
jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!