Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek hagyjam hogy ha...

Szerintetek hagyjam hogy ha nem akar apás szülést?

Figyelt kérdés

Eddig még nem esett szó arról hogy a férjem is bent legyen a szülésnél de most már szó került róla mert nemsokára itt az idő rá. Mi jelenleg dániában vagyunk és itt fogok szülni s a szüleink romániában vannak és anyu és az öcsém karácsonykor voltak itt dániában és mivel április végén szülők ha minden igaz, nem tud itt lenni anyu mellettem mert nem engedik el a munka helyről. Apu pedig megjárta külföldön így azért nem akar jönni.

Itt volna barát/barátnő akivel lehetne de nekik is gyerek van hiába kérném még bármelyiket, tudom hogy segítenének de akkor is.

A férjem pedig nem szereti a kórházat s ami azt illeti én sem. De én szeretném ha ott lenne mellettem de úgy néz ki családtagra nem számíthatok és ez eléggé megijeszt. S másképp pedig azért nem akarja mert az ő édesanyja is kórházban volt mikor beteg volt s emiatt sem szereti.

Eléggé elszomorít ez a dolog de hát úgy néz ki bele kell törődjek hogy nem lesz mellettem szüléskor családtag.



jan. 30. 16:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

Mi az, hogy nem szereti a kórházat? Elég gyerekes felfogású.

Mondd el, hogy szükséged van rá ott bent, azokban az órákban. Ha méltóztatik téged és a gyereket maga elé helyezni, akkor igenis bent lesz, max ha nem bírja, az utolsó 10 percben kimegy. Akkor már kb úgysem számít, ki van ott. Előtte viszont nagyon jól esik, ha tudod fogni a férjed kezét egy-egy összehúzódásnál, vagy megitat, etet közben.

jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%

Ha akarata ellenére berángatod, konkrétan lehet neki akkora trauma, hogy rámegy a kapcsolatotok.... megéri?


Mi lenne, ha egyedül mennél? A szüléshez csak te kellesz, diszkíséret nélkül 🤷‍♀️

jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez egy olyan dolog, amit nem kellene erőltetni. Nálunk is sokat agyalt rajta a férjem, mert nem viseli jól sem a vér látványát, sem azt ha mást szenvedni lát, pláne engem. Végül bejött, de megértettem volna, ha nem. Nekem egyébként is volt több képszakadás, szerintem nagyon fel sem tűnt volna, ha nincs bent.
jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Menjen be hozzád az elején...aztán ha már ott tartasz menjen ki.
jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Ráeröltetni nem szabad. Másnem várjon kint, gondolom ott is van lehetőség a folyosón vagy az "apa váróban" lenni. Mi úgy beszéltük meg, ha nem bírja kimegy. Végül én "küldtem ki", pedig még csak vajúdtam, mert jobban stresszelt mint én, aggódott értünk, nem tudta mit csináljon, igazából: baromira zavart, hogy ott "téblábol" és látszott rajta, hogy teljesen stresszel, ami engem is stresszelt. Amikor megszületett a lányunk behívták, ő vitte mosdatni, aztán aranyóra. Hónapokkal később mondta el, hogy igazán nem akart bent lenni, csak engem nem akart cserben hagyni 🤷🏼‍♀️. Ha lesz mégegy akkor sem lesz bent.
jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
25%

Ezt neked kell tudni.

NÁLAM ez válóok lett volna

jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
6os ha ilyen miatt válsz, akkor jobb is a férjednek ha megszabadul tőled. Vicces, elvárod hogy ő teljesítse a te akaratod, de te semmibe nézed az övét. NÁLAM már repültél volna az első ilyennél.
jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
De milyen indok ez hogy nem szereti a kórházakat és ezért nem kísér el, miközben szükséged lenne rá? Ha esetleg a gyereketek beteg lenne és kórházba kerülne, őt se látogatná meg, mert fúj kórház? Meg egyáltalán, szülés után se akar meglátogatni amíg te bent leszel?
jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

Én meg nem akartam volna olyan emberrel együtt maradni aki akkor hagy magamra amikor a világon a legnagyobb szükségem van rá!

De szerencsére mindkétszer bent akart lenni!

#6

jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ferjem bejott, de mintha ott se lett volna. En teljesen magamba zarkoztam a vajudas es a szules kozben, egyaltalan fingom nem volt a kulvilagrol, nem is esett jol, ha mondjuk megfogta a kezem vagy hasonlo.

Egyszeruen annyira fajt, hogy masra nem tudtam koncentralni.

A masodiknal valoszinuleg nem is tud bejonni, mert a nagyobbra kell vigyaznia, mas nem tud. Bar az tok jo lenne, ha az aranyorara bejohetne legalabb, de szerintem sajnos nem fog osszejonni.

Szoval lehet, hogy abszolut igenyed se lesz ra, hogy valaki veled legyen, ilyen is van. De szerintem ezt nem lehet eroltetni, en se tettem, nem is akart eloszor bent lenni egyebkent, de vegul meggondolta magat.

jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!