Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vállalt valaki veszélyes...

Vállalt valaki veszélyes szülés után következő gyereket?

Figyelt kérdés
Második terhességemből 29. héten született meg a lányom, sürgősségi császárral, én majdnem elvéreztem, életveszélyben voltam. Ez már 10 éve volt. Azóta volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy nem ajánl újabb terhességet, és volt, aki azt, hogy simán lehet. Van olyan, aki bevállalta?
febr. 20. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos ajánja, hogy nem, hallganék rá. Persze ha 1 ajánlja, 1 nem, akkor, ha akarnék még gyereket, kérnék még véleményt, további vizsgálatokat.
febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, de ezt neked kell mérlegelni.

Lombikos baba 39 évesen szültem. Majdnem 7 évig küzdöttünk érte. A placenta teljesen fedte a méhszájat. Programcsászár volt ahol komplikáció volt majdnem meghaltam. A méhemet épphogy megmentették. A főorvos azt mondta fenáll a lehetőség, hogy a következönél is gond lenne és ő nem javasolja. Nem is akartam 40 felett még egyet szülni örülök, hogy egy sikerült ezt neki is elmondtam.

Ha úgy is döntetek, hogy legyen még egy mindenképp elötte vizsgáltasd ki magad. Lehet valami jó irányba változott és nem lenne gond, de ugye ezt megjósolni nem lehet. Elviekben minden terhesség más még ugyanazon anyánál is, de ugye ezt nem lehet megjósolni, hogy nem lesz semmi baj.

febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy a kislányodnál mi volt az oka, hogy olyan hamar ki kellett vegyék. Vele volt valamilyen probléma vagy veled? Ha veled, akkor mi volt az? Fennáll-e még? Ilyesmik jutottak eszembe.
febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Én vállaltam.


Elsőt a 39.héten szültem. De én is majdnem elvéreztem, a méhembe belenőtt valahogy a lepény. Ahogy leszakadt, azonnal műtöttek, kaptam a vért, intenzíven voltam 3 napig.


3 évre rá jött az érzés, hogy szeretnénk mégegyet.

3(!) orvos véleményét kértem ki, mind a 3 nyugtatott, nem lehet baj.


Belevágtunk, meg is fogant rögtön.


Szülésig semmi gond nem is volt. Viszont császár közben vették észre, hogy vérzik a méhem. jobban megnézték, szét volt repedve több helyen belül. Ahogy hozzáértek, vérzett. Próbálták rendbe tenni, de az lett a vége, hogy ki kellett szedni. Annyi helyen vérzett már, elvéreztem volna.

febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Nálam olyan probléma volt a végén,sürgős császár is lett emiatt 35+2-n,ami ismétlődhet is akár,sajnos,de nem biztos. Szerencsére a kislányomnak nem lett semmi baja,se oxigén,se koraszülött osztály nem kellett,mindent időre csinált,stb. Később sem lett gond. Nagy szerencse volt,hogy azonnal ahogy tünetet éreztem berohantam,hívtam a dokim,így egyből fény derült és rendbe volt minden. Mindig két gyereket szerettünk volna,de azért picit orosz rulett is,úgyhogy nagyon vacilláltam mi legyen. Inkább attól félve,hogy 35 hét előtt jönne elő újra. Több dokival konzultáltam erről,akik jártasak ebben,támogatóak voltak,a sajátom pedig akihez meddőségi kezelésre is jártam korábban,plusz ezer éve ismerem,ő ismerte ezt is fel,ő császározott aznap,ő is támogatott. Ő viszi most a második terhességem. Belevágtunk,figyelek amire lehet,étkezésemre vérnyomásomra,súlyomra,vizeletemet,többszöri vérvétel,stb. 24 hetes leszek,merőben más most eddig minden,mint az elsőnél. Ott már itt volt 1-2 tünet. Megelőzni így sem tudom,sajnos,de felismerni időben legalább fel lesz. Benne vagyok csoportba is,sokat tájékozódtam. Bízok a legjobbakban és nem agyalok ezen. Tény,hogy ha az a több orvos azt mondja,hogy inkább ne vállaljak be,vagy egy is közülük,akkor más a helyzet,akkor félnék és biztos nem vállaltam volna úgy. Nyilván a felelősség így is az enyém,ha gond lesz,de jobb,hogy támogatnak. Ha a 30-33 hétig nem jön elő,akkor leszek igazán nyugodt. Szerencsére most gyerek mellett gyorsabban telik az idő,nincs idő agyalnom sokat,hipp hopp telnek a hetek. :D Végigvinni valószínű nem engedik 38-tól tovább,de erről majd a héten beszélek a dokimmal. De ez nem zavar,picit örülök is neki,mert legalább megelőzzük még mielőtt ténylegesen gond lenne. Ha végig rendbe lesz minden,akkor hálát adok a sorsnak és a szerencsémnek. Ha probléma lesz,hát nem tudom..akkor sajnos ez van,hiába agyalok ezeken. Baj máshol is történhet,ahol nem volt előzmény,sajnos. Több gyereket viszont nem szeretnénk ettől függetlenül egyébként,de ha akarnék se lenne emiatt több ilyen bevállalás. :D Ez menjen végig most már rendben.

Neked kell érezni kérdező.

febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Igen vállaltam még 2, természetesen orvosi konzultáció után.
febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
75%
5-ös válaszoló, leírnád mi volt a bajod?
febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
99%-ban semmi, de semmi befolyása nincs ennek a következő terhességre. Általában olyan oka van, ami hirtelen lép fel, de nincs tartós hatása az anya szervezetésre, és nincs szervi oka.
febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a PIC-en a szobatársamnak endomrtriózis miatt műtött méhe nem bírta és kirepedt, ezért lett koraszülött a babája. Azt mondták az orvosok neki, hogy valószínűleg a következő babánál ugyanez lenne. De sok olyan eset is van, hogy nincs kapcsolat a kettő között.
febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Méhszájgyengeség miatt volt koraszülött, de mivel mostmár ezt tudjuk, erre lehetne figyelni.

Azt gondolom, hogy nem lehet megjósolni, hogy mi történne, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy más is hozott-e ilyen döntést.

febr. 20. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!