Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél be szabad vinni,...

Szülésnél be szabad vinni, olyan dolgokat amik minket megnyugatnak?

Figyelt kérdés

Most itt kifejezetten illőolajra gondolok, engem a citromos nagyon megnyugtat, és mennyi esélyem van arra, hogy engedjék, hogy vigyek be párologtatót? Es akkor abba tennék.


Majd tervezem megkérdezni a korházban a dokit ha úgy adódik, csak még egyenlőre nem mertem ilyen kérdéseket feltenni:'D pedig sok kérdésem lenne a szülésel kapcsolatban pl hogy engednék e a szabadon választot poziciót? Merr akkor én inkabb gugolva lennék semmiképp nem a hátamon.


De nálatok volt olyan, ami titeket szülés közben megnyugtatott és használhattátok, vagy pont nem engedték használni?



márc. 2. 20:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Minden kórházban mások egy kicsit a szabályok. Viszont hiába lesz nyár a ventilátort nem javaslom, a babák szeme könnyen begyullad, vigyázni kell, hogy ne menjen rá huzat, még akkor sem, ha nem hideg levegőről van szó
márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
56%

“Ilyenkor meg nő bennem az a vágy, hogy na majd én kiállok magamért és nem lesz egy rossz élmény, de hát lehet jobban járok akkor ha kusba türöm a dolgokat?”


Hat, igen. Nem merunk szolni ha megalaznak es ha veletlen felszisszenunk, leuvoltik a fejunket, hogy mit orditunk. Ha meg elmondjuk, mit hogy szeretnenk, es mit nem, akkor azert fognak felmosorongykent banni velunk, mert naccsasszonykodunk. Soha nem jo semmi.

márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahol szültem, elvileg be lehetett volna vinni a szülőszobára (a csoportos vajúdóba nem hiszem). Ugyanakkor én valószínűleg a legkellemesebb illattól is kidobtam volna a taccsot. A kórháznak nincs szülésfelkészítője? Ott ki szoktak az ilyenekre térni és a testhelyzetre is. Nálunk elvileg lehet ezerféleképpen vajúdni/szülni, gyakorlatban mindkétszer fekvés lett belőle: az egyiknél teljesen hulla voltam, a másiknál a baba fekvése miatt kötelező volt ágyon fekve szülni. Pont a másodiknál tapasztaltam azt, hogy mennyire máshogy tud tolni az ember ülve/guggolva vagy fekve. Nekem mondjuk pont, hogy vissza kellett tartanom a babát, annyira gyorsan akart jönni.

Tök jó, ha van elképzelésed arról, mit szeretnél, még jobb, ha van melletted valaki, aki képviseli az érdekeidet és támaszt nyújt, de vannak olyan dolgok, amikhez nem érdemes körömszakadtáig ragaszkodni. Nem lehet mindent előre eltervezni egy szülésnél.

márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem
márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%

Amit csinálsz egyenes út a negatív szülésélményhez.


"Nagyon sok oktató videót néztem" - A szülést nem kell tanulni, ott helyben a hajadra kenheted az oktató videókat, csak arra jók, hogy hamis kép alakuljon ki benned a szülés ről, főleg ha epidurál mellett mosolyogva szülő anyukákat nézel.


A kórházi szemelyzethez már most úgy állsz hozzá, mintha az ellenséged lenne akitől meg kell védened magad. Ez szörnyen egészségtelen hozzáállás. Azért mész kórházba szülni és a kórházi dolgozók azért vannak ott, hogy te is és a babád is egészségesen jöjjetek ki onnan. Minden amit mondanak vagy tesznek a szüléssel kapcsolatban az ezért történik. Ha ezt elfogadod és bízol bennük akkor lehet pozitív szülésélményed.


És most jöjjön egy-két pozitív példa az egyes blogokon szörnyűség ék beállított beavatkozásokról.

Oxitocin - Én csak a kitoláshoz kaptam, semmit sem éreztem belőle. Barátnőm kapott vajúdás hoz is, de örült neki mert így 6 óra alatt megszült. Nekem van egy olyan elméletem, hogy akik azt mondják utána sokkal jobban fájt azoknak volt igazán indokolt hogy adták, mert előtte nem fájt eléggé, azaz nem volt megfelelő a tágulás.


Burokrepesztés: Ebben nem tudom mi lehet a rossz, utána már legalább tudja az bér hogy nem sok van vissza.


Fekve szülés: Aki nem készül másra azok nagyon nagy részének tökéletes póz, mint a hozzászólásokban is olvashatod.


Gátmetszés: Ez az amit mi laikusok nem tudunk megítélni mikor szükséges és mikor nem. Én láttam a gátvédelemmel szült szobatársam babájának a fejméretét és az én gátmetszéssel született babám fejméretét és egyértelmű volt nekem miért volt szükséges. Ekkora baba elképzelhetetlen lett volna hogy kijöjjön belőlem.


Szülés után olyan vacakul voltam hogy én magam kértem hogy ejszakára vigyék el a csecsemősök, csak szoptatni hozzák.

Másnap éjszaka még mindig nem volt elég tejem, szegény gyerek csak üvöltött, én magam kértem hogy adjanak neki valamit. Infúzió ól szívtak le cuccot fecskendőbe és azt adták neki, valószínűleg ezt könyvelnék el "cukros víznek".


A lényeg hogy én úgy jöttem ki onnan, hogy mindenki kedves volt, az ellátás szuper volt, az egyetlen ami miatt nem mondom azt hogy ezután egy pozitív élmény az az hogy olyan rohadtul fáj, hogy az elmondhatatlan. Aki arra készül hogy majd valami finom illatban meg halk zene közben félhomályban mindenféle beavatkozás nélkül csak úgy kicsusszan belőle a baba és a vip szobában majd csak a boldogságban úszik, az ezt depresszióba sodrós negatív élményként élné meg, ami semmiáson csak a hozzáálláson múlott.

márc. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 babyboom567 ***** válasza:
83%

A 15-ös válaszoló minden szavával egyetértek!

Még annyit tennék hozzá,(akkor is ha másnak ez fájdalmas gondolat,és lehet lepontozni),hogy ez a frincsfranc "szülésélmény" extrán túl van hypolva.A szülés lényege, hogy a baba egészségesen megszülessen, és az anyuka is egészséges maradjon.PONT.

A szülés annak ellenére,hogy egy természetes folyamat,életveszélyes az anyukára és a babára is.Ez nem egy all inclusive nyaralás ahol megmondod,hogy mi hogy történjen,hogy hatalmas élmény legyen.

Bizalom nélkül borítékolható a sz@r "szülésélmény".

márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
41%

Nem ertek egyet. Miert ne lehetne a szules lenyege azon tul, hogy megszuletik rendben a babad, egy szep, kellemes szuleselmeny, amire szivesen gondol vissza az ember? Miert ne valosulhatnanak meg az anya keresei?


Lehet mashogy is! Nekem ez megvalosult, hala a jo egnek, csak a szpmoru az, hogy ezert rengeteg penzt kellett fizetnem, mert nalunk a helyi korhaz az kritikan aluli ilyen szempontbol. Nem volt felesleges oxi, beszologatas, piszkalas, hagytak szepen beken. Amikor kertem, akkor kaptam segitseget a vajudas alatt, amikor nem, akkor nem zavartak. Nem fajas kozben vizsgaltak, nagyon ovatosak voltak, kerdeseket tehettem fel, valaszoltak, biztattak, nem bantak velem alarendeltkent.


Nyilvan azert is, mert minden megfeleloen haladt a vajudas kozben, persze ha pl felmerult volna a csaszar, nem utasitom el, nem biralom felul az orvost. Illetve gatmetszes az volt, de en ezt a reszet nem bantam, ez volt a legkevesebb, nagyon gyorsan gyogyultam. Ezt is megbeszeltuk, hogy miert kellene, hogyan latjak jonak, miert nem mukodik nalam a gatvedelem, nem csak esz nelkul vagtak es hagytak ketsegek kozott.


De a szules igenis lehet szep elmeny, nem kell, hogy megalazo legyen!

Nagyon sajnalom, hogy sokan igy gondolkoznak, hogy mindegy, hogy, csak jojjon ki a baba.

Nem, rohadtul nem mindegy, de kinek mi.

márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 babyboom567 ***** válasza:
74%

Ez a felfogás a baj, hogy el van hitetve a szerencsétlen nőkkel, hogy egy orvosi beavatkozás "megalázó".Lóf@aszt.

Ügyeletesnél szültem,szülésznővel,kaptam oxitocint is,mert nem voltak fájások,volt gátmetszés is,volt hasbakönyöklés is,mert rövid volt a köldökzsinór.Egyáltalán nem éreztem megalázva magam,és nem is voltam megalázva semmivel sem.Csak az idióta berögződés miatt érzik egyesek, hogy a beavatkozásokkal őket megalázni akarják.

márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
62%
18: ha szukseges, ezekkel semmi baj nincs. Nem is ezek miatt erzi az ember megalazonak. Hanem amit irtam a #12 valaszomban, sokakkal ugy bannak, mint a kutyaval. Anyuka miert ordit, fogja be, nem igaz, hogy nem tud nyomni, gyenge bena, vicceskednek a ferjoltessel a varrasnal, es a tobbi. Az ember a legkiszolgaltatobb helyzeteben van, igy is kellemetlen amikor maga ala kakal vagy pisil, nem kell meg felesleges beszolasokkal tetezni a dolgokat.
márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
63%
#17 De itt senkinek se volt megalázó. Abban hogy megvizsgálnak, burkot repesztenek, oxitocint adnak, összevarrnak nincs semmi megalázó, csak vannak olyanok, mint te, akik megpróbálják belesulykolni az emberbe, hogy de ez igenis az és szülészeti ERŐSZAK ha bármilyen olyan beavatkozást végeznek amit. A kismama nem úgy képzelt el előre.
márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!