Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél be szabad vinni,...

Szülésnél be szabad vinni, olyan dolgokat amik minket megnyugatnak?

Figyelt kérdés

Most itt kifejezetten illőolajra gondolok, engem a citromos nagyon megnyugtat, és mennyi esélyem van arra, hogy engedjék, hogy vigyek be párologtatót? Es akkor abba tennék.


Majd tervezem megkérdezni a korházban a dokit ha úgy adódik, csak még egyenlőre nem mertem ilyen kérdéseket feltenni:'D pedig sok kérdésem lenne a szülésel kapcsolatban pl hogy engednék e a szabadon választot poziciót? Merr akkor én inkabb gugolva lennék semmiképp nem a hátamon.


De nálatok volt olyan, ami titeket szülés közben megnyugtatott és használhattátok, vagy pont nem engedték használni?



márc. 2. 20:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
31%

#19 De itt nem beszólogatásról van szó, hanem arról hogy előre eldöntötte hogy ő

- guggolva szül

- citromos páradiffúzorral SS ventilátor legyezésében

- és ő majd "kiáll magáért" ha valami nem úgy lesz ahogy ő gondolta.

márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%

Miert ne szulhetne ugy, ahogy akar? Majd lehet meggondolja magat kozben, de ha nem, legyen ra lehetosege.

Miert ne vihetne be dolgokat, amik megnyugtatjak? Majd max nem hasznalja, de legyen ra lehetosege.

Es biza, egy nonek ki kell tudnia allnia magaert sajnos .

Ez miert rossz?

Semmi rosszat nem akar a kerdezo, a lenyeg a lehetoseg lenne. De pont ezt veszik el tolunk nagyon sokszor.

márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
61%

#22 Azért rossz mert ezek miatt fogja a szülést rosszul megélni. Mert elvárásokkal megy bele, amik ha nem lesznek kielégítve kudarcként fogja megélni.


Ha eszébe se jut a citromos aroma diffúzor nem is fog neki hiányozni, de ha úgy megy oda hogy ő azt szeretné használni, de valamilyen okból nem lesz rá lehetősége (zavarja a szomszédban szülőt, zavarja a szülesznőt,orvost - igen zavarhatja, ő ott dolgozik, én se tudnék erős illatban a munkámra koncentrálni -, nem lesz szabad konnektor, vagy csak sokat kell lennie a közös vajúdó an mert sokan szülnek aznap), és esetleg ezen még vitatkozni is kezd akkor az sokkal negatívabb elmény lesz mint amennyit hozzátenne ha esetleg engedik használni. Felesleges kockázat minden ilyen elvárás.

márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
71%

Jo de nem kell teljesen idiotanak nezni az embert. Helyen kell kezelni az igenyeket es az elvarasokat, de en tovabbra is azt tartom, hogy amit lehetne, azt valositsuk meg.

Ezek azert nem olyan rohadt elvetemult otletek basszus.

Csak hat sajnos mar evtizedek ota belenk van verve, hogy szulni korhazban hogy lehet, pontosan ez tortenik mindenkivel, aki egy picit mast akar:

Hulyenek van nezve.

márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Amúgy én se azt tartom megalázónak, ha oxitocint adnának vagy itt ott bele könyökölnek a hasamba vagy esetleg tényleg segítség képpen rámszolnak, hogy ne kiabáljak hanem probaljak meg mondjuk csendsebben lenni mert pl ahogy én kiabálnék csak az erőm megy el úgy, èrtitek.


Nalam a bunkózás az az lenne, ha nem lennenek megértőek és tényleg olyanokat mondanának, hogy fogjam be vagy, annyira bunkóznak hogy már megbántanak, vagy tényleg olyan miatt szólnak be amiről nem tehetek.


De amugy a szüléses videók amiket néztem, mind olyan volt ahol, volt ez a haskönyöklés amit ti is mondtatok, meg a csaj brutál màr szinte kínos modon kiabált, szoval nem az ilyen kis laza magyar szülős vidiket nézem ahol epidurál van meg még beszelgetnek is meg mosolyognak és tényleg pàr ora vajudás alatt megvan a baba.


Attól még, hogy elsőnek fogok szülni és teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen tèren , nekem tényleg nem ilyen életbevágóan fontos, hogy jaj legyen ventillàtor vagy citromos olaj.

Mert ezek màr tényleg csak ilyen komfort dolgok lennének nekem.



Az viszont, hogy ha én megpróbálnék guggolva vajúdni vagy abban a pillanatban úgy érzem, hogy még szülni is képes lennék úgy de ők ilyen berögződésből valamit rámerölretnének ami nekem nem jó, hogy kizárólag csak is háton, még ha úgy jobban fáj akkor is úgy kell legyek, na az viszont màr tényleg megalázónak gondolnám..


Tudom minden esetben a gyerek a fontos, hogy jól legyen ha ez miatt kell tényleg háton szüljek meg emiatt vágnak gátat meg emiatt lesz majd császàr meg ilyesmi akkor engem tényleg hidegen hagy mennyire fáj ha a gyerek élete múlik rajta, akkor én mindent is rájuk bizok.


De ha semmi komplikáció nincs en is és a baba is jól vagyunk, akkor szerintem jogomban áll eldönteni, hogyan akarok szülni hogy epp fejenallva vagy goggolva vagy ahogy jól esik.

Lehet szülésnel meggondolom magam.

márc. 3. 13:37
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Én fájdalomcsillapítóval szerettem volna szülni, gátmetszés, könyöklés, oxitocin nélkül.

Kb kinevettek, hogy ezt mégis hogy képzelem. Háborítatlan szülést akarok, abba hogy fér bele a fájdalomcsillapító? Különben is az nincs, oxitocin van, gátmetszés pedig ALAP az első 2 babánál.

Szerencsére az utolsó pillanatban farfekvéses lett a kisfiam, így császármetszéssel született, aminek ezek után örültem, mint majom a farkának.

Ha fizetsz érte, akkor biztos lehet, amit szeretnél kérdező.

márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%

"Miert ne szulhetne ugy, ahogy akar"


Azért, mert tetszik vagy sem, az állami kórházakban nincs sem elég hely, sem munkaerő ahhoz, hogy az anyukák egyéni kívánságaival tudjanak foglalkozni.

márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
97%
Illóolajat és ventillátor helyett inkább olyanokba gondolkozz, hogy helyes légzéstechnika elsajátítása. Az tényleg nagyon sokat számít :)
márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kommunikáción rengeteg múlik. Főleg egy ilyen helyzetben, amikor az ember extrán érzékeny. Ugyan néha hatékonyabb, ha rádörrennek a szülő nőre, hogy mit (ne) csináljon, azért elég rosszul tud esni. Sokkal jobb, ha értelmes emberként kezelve elmondják, hogy mit és miért kell, feltéve, hogy nem sürgősségi a dolog. Nekem már az sokat dobott az egészen, hogy bemutatkozott az, aki éppen vizsgált vagy csinált velem valamit (4 váltást "fogyasztottam" el az első szülésemnél). SZVSZ önmagában nem az a szülészeti erőszak, ha gátmetszés stb. történik egy teljesen indokolt és jól kommunikált helyzetben, hanem amikor a nő passzív szenvedője az egész szülésnek, mint egy kicsi gyerek, akire rászólnak, ha nem jól viselkedik vagy kérdez, nem tudja, mi és miért történik vele, csak úgy van a rendszerben, teljesen elveszve egy idegen helyen, ismeretlen helyzetben. És ez az, ami miatt szerintem beszélni kell róla. Nem azért, mert jajj, világvége, ha valakinek oxitocint kötnek be (kétszer volt) vagy gátmetszést végeznek (kétszeres gátvédelem, ezúton is köszönet és gratuláció a dolgozóknak), mert tök jó, hogy ha szükséges, van ezekre lehetőség, ahogy a császárt is már egy elég biztonságos műtét. De az érzelmi mindenfélén rengeteg múlik a szülésnél, lehet, hogy épp az ilyenek miatt éli meg később valaki traumaként. Vagy azért, mert szülés előtt irreális elképzelései voltak az egészről.

Nem tudom, a szülésre felkészülésnek mi az optimális mértéke, szerintem jó, ha nem teljesen fogalmatlan az ember, de azért ne is akarja megrendelni a szülésznőtől, orvostól, hogy természetes szülés lesz, epidurállal, oxitocin és gátmetszés nélkül. 13-as voltam.

márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Voltam kórházban - más miatt, és volt egy szobatársam, az illóolajozott, mert "nem lesz kórház szag".


Na VOLT kórház szag ÉS az ilaltosító is egyben. Kb elhánytam magam tőle, szóval az illatosítot szerintem felejtsd el. Ha közös szobában vajúdsz, nem tudhatod, ki mennyire érzékeny a szagokra.


Nagynéném asztmás, ő mindentől befullad.

márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!