Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés utáni zuhanyzás...

Anneee25 kérdése:

Császármetszés utáni zuhanyzás hogy zajlik? Érheti a friss sebet víz?

Figyelt kérdés
A protokoll része,hogy 6 óra fekvés után fel kell állni és el kell menni zuhanyozni. Ilyenkor ez hogy zajlik, normális zuhanyzás?

márc. 6. 23:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Hol van ilyen protokoll? Ahol engem császároztak, ott 24 óráig mé a fejemet sem emelhettem fel.
márc. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem se lehet, nekem a sima laparoszkópos műtét után is lavórt hoztak, nem mehettem el zuhanyozni, pedig négy seben nem volt összesen 6 öltés.
márc. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
SOTE II-n 6 óra után felállítottak, és elkísértek zuhanyozni. Minimális cicamosdás volt. Segített a nővér felhúzni a bugyit. De a lényege inkább hogy lássák, hogy megy-e egyedül minden, ergo rám bízhatják-e a babát rooming-inben.
márc. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Vidéki városban szültem. Itt simán zuhanyoztam felállítás után nővéri segítséggel.
márc. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhely. Reggel 6-kor volt a műtét, délután fél 4-kor kísértek el fürdeni. Csak ilyen átöblögetés volt, leginkább a nemi szervek környékére koncentrálódott. A többi részen épp annyira, hogy felfrissüljön az ember. Maximum 2-3 percet vett igénybe. Utána törcsi, tiszta köntös és kísértek vissza az ágyba. Addig kaptam tiszta ágyneműt. Másnap reggel, mikor kivették a katétert, már egyedül mentem fürdeni, az is csak egy gyors cicamosdás volt. Akkor már vehettem fel bugyit, tehettem be betétet.

A sebet nem érheti víz, vagyis hát le lesz ragasztva úgyis. Nyilván nem fogod a kötést locsolgatni. Próbáld meg minimálisra csökkenteni az átázást.

márc. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pécs, 6 órával a műtét után felállítottak, zuhanyoztam, és vízálló kötést kaptam.
márc. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly Szolnokon úgy emlékszem 12 óra fekvés után, a nővér segítségével megmosdottam. Hihetetlenül jól esett.
márc. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan a szobatàrsaimtól tudom csaj, de simán tusoltak, majd fertőtlenítő és kaptak új kötést az első tusolás után. Nekik azt mondták áztatni nem szabad a sebet, de ha rámegy a víz véletlen az nem baj. Hazabocsájtás előtt le is vették a kötést emlékeim szerint, szóval kb. 3 napig volt kötözve csak.
márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt kórháza válogatja. Pesten szültem múlt évben. 6 óra után megmosdattak segítettek öltözni majd felállítottak és szobába bekísértek. Ekkor már késő éjjel volt nem volt zuhanyzás. Eleve a műtét végén olyan kötést adtak ami vizlepergető, de mondták azért ne álljak órakat a zuhany alatt. Hazamenetelkor cserélték és mondták legalább 2-er cseréljem le a varratszedésig. Ha netán vizes lenne gyakrabban.
márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
12 órát feküdni kellett. Utána sem zuhanyozhattam le,csak jóval később. Megyeszékhely.
márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!