Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés utáni zuhanyzás...

Anneee25 kérdése:

Császármetszés utáni zuhanyzás hogy zajlik? Érheti a friss sebet víz?

Figyelt kérdés
A protokoll része,hogy 6 óra fekvés után fel kell állni és el kell menni zuhanyozni. Ilyenkor ez hogy zajlik, normális zuhanyzás?

márc. 6. 23:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nemlehetett csak mosakodni. Kb 2 nap után engedték meg, akkor levették a kötést. Nemkaptunk rá vízálló kötést és otthonra se kötötték be. Úgy látszik tényleg minden kórház másképp jár el kb mindenben.
márc. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megyeszékhely,2022,itt is 6 órát szoktak. Úgy tudom most sincs másképpen,de lehet változott. Pedig nekem komplikált is volt,vasat is kellett kapnom vénásan,kivéreztem kicsit és felállni is alig bírtam. De nyilván az a cél,hogy el tudd látni a gyermeked,itt is rooming-in van. Ahogy mások is írták,alulról átmosdatott a nővér,a többi ilyen cicamosdás volt inkább,hogy az ember felfrissüljön,nekem a katétert is kihúzták ott. Kötés volt a műtét helyén,de volt,hogy vizes lett,akkor kaptam rá másikat,de direktbe amíg kötés volt rajta nem mosdattam vízzel.
márc. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Megyeszékhely. 12.44-kor született meg a kisfiam és másnap hajnalban keltettek, hogy menjek zuhanyozni, mert utána hozzák a babát szopizni. Persze segítettek felállni, vetkőzni, öltözni. A zuhanyzást egyedül csináltam, vigyázva arra, hogy a seben lévő tapaszt minél kevésbé áztassam el.
márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Erheti viz, csak nem szabad aztatni.
márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt ajánlották, hogy ne a sebre engedjem közvetlen a vizet, hanem a mellkasomra irányítsam a zuhanyrózsát, a vizet pedig csak hagyjam a sebre lecsorogni. Ezt addig kell csinálni amíg le nem esik a varr,tehát be nem gyógyul a seb.
márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen is 6 ora utan felallitottak ,kilökdöstrk a zuhanyba, bőgtem. Nemntudtam felkelni,annyira fájt,es elhordtak minden sz@rnak. Sose bocsájtom meg nekik, vegul megsajnaltak es belemnyomtak minden gyogyszert amit lehetett. Mikor a zuha y alatt álltam,hatulrol kirantottak a katetert. Baromi jo volt az is. A gyerekosztalyra engem tolokocsiban toltak le, de az utanam jovot lesetaltattak!! Bőgött, majdnem összeesett mire lejött 1 emeletet. Nem normálisak.
márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
12# vagyok. 16-os off lesz,de nálam is kirántották a katétert. Mint eüs,aki elég sokat húzott már ki,láttam hogy a ballont le se engedi,hanem csak ránt egyet. Sietett,haladt volna. Ha alapból nem véreztem volna biztos vagyok benne,hogy a vizeletem is véres volt,napokig fájt. A másik nekem is beszólt,mert brutál nehezen álltam fel és hogy ne csorgassam már végig a vért úgy álljak már fel. Majd hogy nem haladok? A folyosón. Ezután persze visszavette a stílust miután látta,hogy elájulok mindjárt,zúgott a fülem,forgott minden,a falat fogva lépkedtem a zuhanyig meg vissza. Azt mondta ne nézzek a tükörbe ilyen fehér ajkat nem látott még meg arcot,megijednék. Ezt mind úgy,hogy komplikáció miatt sürgős császárom volt,az alapprobléma miatt már kivérezve kezdték meg,majd jött a császár utáni vérzés,úgyhogy kellett vénás vas is,de azért kirángatott 80-as hemoglobinnal meg a 20-as hematokrittal. :D De ez tényleg off,csak átérzem. Itt egy ilyen ember volt,szerencsére a többi normális volt. Mindenhol vannak ilyen állatok. :( Én azért ezen változtatnék,hogy tényleg még pár órát hadd pihenjen az ember,szedje össze magát.
márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!