Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyenkor haragudnál a párodra?

Ilyenkor haragudnál a párodra?

Figyelt kérdés
Ha váratlanul beindul a szülés és ő pont nincs ott mert dolgozik és felhívnád telefonon és közlöd vele hogy beindult a szülés de ő azt mondja hogy nem tud eljönni mert sok a munka.ti mit tennétek?
márc. 8. 16:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
89%

Ha tűzoltó, orvos vagy mentőtiszt, akkor elfogadnám.

De arra tippelnék, a férjed mást dolgozik.

márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem esne jól az biztos. Ne legyen fontosabb a munka, mint a gyerek születése. Abban maradtatok, hogy apás szülés lesz?
márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
93%
A párom olyan pozícióban dolgozik, amiből bármikor el tud jönni vészhelyzet esetén. Szóval ha ezt mondaná, tudnám, hogy kifogás és biztos megsértődnék.
márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van hogy ne legyen a munka fontosabb. Viszont sok szar munkahely is van ahol nem érdekli őket hogy szül a feleség. Ilyen esetben elkell fogadni nehogy kirúgják és pénz nélkül maradjatok.

Szóval számit hogy mit és hol dolgozik.

Mi volt megbeszélve

Milyen a munkahelye

márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy fentebb is írták, nyilván vannak olyan munkakörök, amelyeknél nehezebb megoldani hogy ott legyen melletted támaszul, bááár ebben az esetben felmerül a helyettesítő munkatárs lehetősége. Oké, lehet egy ügyelet vagy ilyesmi, de ebbe ne menjünk bele.

Azt hiszem te is tudod a választ a kérdésre, és fura, hogy már a kezdeteknél előrébb helyezi a munkát a családjánál. Azt hiszem joggal érzel neheztelést az irányába. Ha az én csajom hívna egy ilyen szituban, nem kérdés hogy mellette lennék. Persze a válaszhoz ismerni kellene a teljes történetet.

márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
41%
Én otthon lezuhanyoznék és jóllaknék, mert ki tudja, hogy mikor fogok újra enni. Utána felhívnám az orvosomat, bemennék a kórházba és történjen, aminek történnie kell. Aztán majd jön a párom, amikor tud. Vajúdás közben pont nem azzal fárasztanám magam, hogy még pluszban direkt haragszom is.
márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
53%

Akik szerint ne legyen fontosabb a munka, azoknak nyilván mindegy lenne, hgoyha apukát úgy aznap kibsznák a melóhelyről.


Igen, ez a valóság, sajnos. Sok helyen nem úgy működik, hogy apuka "lelép" a feleség szülése okán, de ha elmenne, simán ki is rúghatnák.

márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Egy irodában dolgozik és van hogy egyedül van és minden ráhárul.. sajnos ember hiány van nálluk.Nem erőltetem hogy ott legyen bent velem szűlésnél főleg hogy császár metszés lesz de azért ha már neki szülők gyereket akkor őrülnék neki ha ott lenne a közelembe és odajönne a kórházba és látnám hogy fontos vagyok neki és a gyereke.de nem tudom hogy ki hogy reagálna ilyen helyzetben.
márc. 8. 17:32
 9/59 anonim ***** válasza:
78%

Ha megbeszéltük az apás szülést, igen.

Tudni kellene tényleg, mit dolgozik, milyenek a körülmények.

Az én párom vezető beosztású, de meg volt beszélve a helyettesítés, amikor várható volt a szülés nálam.

Ha esetleg felmerülne a gyanú, hogy a munka csak kifogás, az megint más, és szerintem jó nagy probléma lehet a háttérben. Ezen viszont egy vajúdó nőnek nincs kapacitása agyalni, szóval halasztanám.

márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
91%
Az elfogadható, hogy néhány órán belül (munkahelye válogatja, hogy ez 1-4 óra) szabaddá teszi magát. Nálunk is kevesen vannak, de az apukát én magam zavarnám el a felesége mellé ilyenkor. Mint ahogy az anyukákat is elzavarom, ha telefonálnak nekik a bölcsiből.
márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!