Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől?

Rettegek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Második gyermekünk lesz, most lépek a 38.hetbe.

Az elsőnél nem igazán féltem, úgy voltam vele, majd alakulnak a dolgok, csak legyünk túl rajta és legyen minden rendben.

Most, hogy tudom kb mi vár rám fájdalom szempontjából elkap a pánik. Hacsak joslot érzek, akkor is belegondolok, hogy ennél mennyivel rosszabb lesz.

Aztán félek hogy indul be a szülés. A férjem kb 1 óra alatt érne haza a munkából, innen még jó 40 perc a kórház. A kislányomra anyósom fog vigyázni, ő 20 percre lakik tőlünk. Tehát meg kell várni a férjem, hogy hazaerjen és kirakni a mamanal a kislányunkat onnan tovább a kórházba. Bízom benne persze, hogy pont itthon lesz a férjem.

Amitől viszont a legjobban félek, hogy nem lesz erőm megszulni a kicsit. Lehet, hogy naiv, buta gondolat, de ettől rettegek.

Amikor a nagy született, többször is mondta a szülésznő a szülőszobán, hogy már csak ennyi és ennyi nyomás és kint van, de nekem annak a számnak a sokszorosa után sikerült megszulnom a kicsit.

Testileg és mentálisan is baromi fáradt vagyok. Éjszaka alig alszom, napközben csak azon agyalok miket kell még megcsinálni, rogeszmem lett, hogy tiszta, felporsgivozott, felmosott, rendezett házat akarok itt hagyni, ha megyünk szülni. Amikor a gyerekkel játszok is csak arra tudok gondolni mit tudnék közben pakolni.

Nyugtassatok meg, hogy ezekkel nem vagyok egyedül, mert már kivagyok magamtól.



márc. 9. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem lesz erőd vákuummal/császárral kiszedik. Van elég fejlett az orvostudomány.

Én valamiért egy picit sem félek tőle, pedig első gyerek lesz. Sőt, én örülnék is a császárnak. Jobban viselem az olyasfajta fájdalmat, volt már hasi műtétem, mint mondjuk egy görcsös fájdalom.

márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, én inkább attól félek, ami szülés után jön, életben kell tartani egy pici embert.

De teljesen normális, hogy félsz, bár hidd el, nem kell, a szülés meglesz.

márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Szia. A császáros szülés alternatíva. Lehet ezt is választani.
márc. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ami a pakolás illeti, tipikus feszekrako ösztön. Próbálj változtatni a hozzaallasodon. Ha nem lesz kutakaritva, hát majd kitakarit a férjed, míg te a babával a kórházban vagy. A szules: minden szülés más... Én is túl vagyok egyen, jelenleg 40+4napos a másikkal... Megertem, én is minden nap szeretnék túl lenni rajta már, ugyanakkor nincs hozzá kedvem, nem érzem, hogy "na ma van erőm ezt végigcsinálni"... De egyszer már kibirtam, kibirom most is... Én is alig bírtam a babát kinyomni, de azért van ott a személyzet, hogy segitsen... Nekem speciel a hasamra konyokoltek (tudom, hogy egyesek szerint ez verlázító erőszak), én örültem neki... A baba már nem érezte jól magát, esett a szivhangja, valószínűleg megcsaszaroztak volna, ha másképp nem megy... Így viszont sikerült ☺️

Ami a kórházba menetelt illeti... Legyen mindenre terved - ha elfolyik a magzatviz, rögtön szólsz a férjének, o pedig rögtön jön.... Ha verzel, nem tud a férjed rögtön jönni, stb, mentőt hívsz... Ha felgyorsulnak az események, míg a ferjedre varsz, szólsz a szomszednak, hogy vigyen be /taxit hivsz. Érdemes előre leegyezni.... Akkor a gyereket is gyorsan el tudod vinni a mamahoz, te is 20perc alatt a kórházban leszel és a férjed meg utanatok megy... Csak legyen minden megtervezve.


Sok sikert és boldog babazast kívánok!

márc. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem fog bent maradni. :D jó, tudom, ez nekem se segített, amikor ezt mondták (egyszer szültem eddig, végül császár lett), de erre nem igazán tud az ember mit mondani. Persze, hogy félsz, aki szült már, tudja, mekkora fájdalom, szerintem aki "elfelejti", annak vagy nem is fájt annyira, vagy nagyon szerencsés...de nyugi, ez mindenhogy max 1-2 nap, és túl vagy rajta, aztán ott lesz veled a tündéri kisbabád! 😊 Utolsó pár hétben pedig én is megőrültem, egyáltalán nem vagyok az a tisztaság mániástípus, sőt...😅 Na de akkor folyton atsikaltam tokatol bokáig az egész lakast, és már szó szerint egy idegroncs voltam, hogy nem csillog minden, mire jön a baba 😂
márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tisztaságmániás típus * autokorrekt kijavított rosszul 😅
márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így voltam. Az elsőnél nem féltem mert lesz ami lesz. 36 órás volt a vajúdás+szülés (indítot), a végén már elájultam a tolófájások között. Rettegtem, az utolsó hetekben gyakran sírtam a második szülés előtt, hogy ezt nem bírom ki.

Az előtti este 11-kor, hogy be kellett volna feküdni indításra elkezdődtek itthon a fájások. Szépen nyugiban vajúdtam itthon ahogy jól esett. 4-re beértünk a kórházba és 6-ra meglett a baba.

Nyugalom, minden rendben lesz. :)

Váratlan helyzetekre tényleg találj ki forgatókönyvet a bejutással kapcsolatban. A taxi/szomszéd/barát valóban jó opció, akkor a kislányodat is le tudjátok tenni.

márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
A császár sajnos nem választható, pedig én is azt ajánlanám. Szerencsére nekem indokolt volt.
márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
És ez 39 héttel korábban nem merült fel?
márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
7es nekem eddig mindenki azt tanácsolta, hogy inkább vajúdjak itthon, csak akkor menjünk be a kórházba ha már nagyon úgy érzem hogy mindjárt szülök. Valószínű ezért is volt könnyebb neked a 2. Érdekes én a szüléstől világ életemben féltem, most már hogy közelít annyira nem, hiszen hiába óriási fájdalom, de természetes, tehát úgy lettünk kitalálva, hogy elviseljük :) Inkább én is attól félek jobban, hogy mihez kezdek a babával, nem is annyira itthon, mert itt azért lesz segítségem, hanem még a kórházban, mert ahogy hallottam felénk a nővérek nem túl segítőkészek én meg tuti ki fogok borulni :D
márc. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!