Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hallottam, hogy a szüléstő...

Azt hallottam, hogy a szüléstől való rettegés miatt egy nagyobb pszichiátriai kivizsgálás után lehet császárral szülni. Ez igaz? Mit kell megtenni egy ilyen papírért?

Figyelt kérdés
Hogyan vizsgálják ki, hogy tényleg mentálisan nem tudod elképzelni a hüvelyi szülés gondolatát, és nem csak egyszerűen félsz a szüléstől?

2022. okt. 12. 07:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%

Beszélgetéssel, tesztekkel.

De gondolj arra, hogy te is így születtél. 😇

2022. okt. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat a személyes véleményem miatt, ha megsértek vele valakit, de akkor is leírom, ha emiatt mindenki le fog pontozni. Az a nő, aki képes annyira betojni a természetes szüléstől, hogy inkább pszichológiai, pszichiátriai kivizsgálásra megy, az inkább ne vállaljon gyereket. A rokonaid és barátaid szemében ettől aztán tuti, hogy nem leszel népszerű, aztán majd jön a következő kérdésed ide azzal a témával, hogy miért néz téged mindenki hülyének, mert császárt akarsz.

Az ember történelme során megszámlálhatatlan alkalommal szültek a nők, csak a mai korunk rákfenéje, hogy mindent meg akarnak úszni az emberek.


Az oké, ha egészségügyi okokból császárra van szükség, de az csak téged és a hozzád hasonló agybajos nőket minősíti, ha képesek mentális problémáról papírt kérni csak azért, mert lusták normálisan utána járni a szülésnek és álomvilágban élve elhiszik, hogy a császár a könnyebb út. Hát nem könnyebb, akkor nem, ha nincs indok rá. Az pedig nem indok, hogy félsz a szüléstől. Ez a legbugyutább indok, amivel lusta és tudatlan nőként takarózhatsz. Ettől aztán nem leszel szuperanyu, meg hős azért mert megúszva a természetes dolgokat hoztad világra a kölyködet. Ellenben a környezettől, amiben élsz, a hátad mögött majd mindenkinek meg lesz a véleménye rólad. Ne csodálkozz majd, ha gyengének leszel titulálta és nem fogják ezután elfogadni azt a megfogalmazást a te esetedben, ha arról beszélsz majd, hogy világra hoztad a gyereked, vagy megszülted.


Amúgy ilyen mentalitással majd később, ha a gyerek lusta lesz tanulni, te leszel az a szülő, aki inkább elviszi majd felmentetni őt abból a tantárgyból...


Szánalmas

2022. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

“csak a mai korunk rákfenéje, hogy mindent meg akarnak úszni az emberek.”


KIVÁLÓ MEGLÁTÁS!

2022. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

2-essel nagyon egyetértek.


Szerintem a következő lépcsőfok itt is a béranya lesz, mint külföldön, és akkor már a terhességgel sem kell bajlódni, hisz az is csak nyűg.

2022. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%

A császár tovább fáj, mint a természetes szülés, amúgy.

Mit is akarsz megúszni.

Olyanfajta fájásaid lesznek, mint az erős menstruáció fájások, de 50-szer erősebb. Nem folyamatosan, hanem először fokozatosan, majd jön a végső kitolás extázisa, ami a világon a legnagyobb csoda! És mivel életet hozol világra, ahogy felsír, meglátod, a hasadra teszik, nem emlékszel az előző pillanatokra, hanem elmerülsz a boldogságban.

Erre gondolj, ne papírra, ne pszichológusra. Lelkiismeretlen orvos magánklinikán megcsinálja, pedig fölöslegesen szabdaltatod fel magad.

2022. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Én is rettegek a szüléstől, a menstruációs görcseim is annyira fájtak, hogy volt, hogy elájultam, vagy kórházba kerültem miattuk, de soha eszembe sem jutna császárt kérni csak ezért. Túl kell élni és kész, elég sokan túlestek már rajta a történelemben… Teljesen igaza van a 2-es válaszolónak. Szerintem is szánalmas.
2022. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem úgy megy, hogy "nem tudod elképzelni" és akkor elmesz az orvoshoz, aki lepecsételi, hogy tenyleg nem. Akinek valóban pszichiátriai szakvélemény alapján pcs-t rendelnek, annak eleve van kezelőorvosa, mert valamilyen pszichiátriai betegsége van, kezelés alatt áll, diagnózisa is van általában már, az orvosa ismeri, es ő állapítja ezt meg. Normal esetben ez nem ugy megy, hogy beesel a pszichiaterhez, elmeseled, hogy nem akarsz hüvelyi úton szülni, es már kapod is a papírt. Ki kell akkor teged vizsgálni, hogy mégis miféle psziches betegseged van, ha van. Diagnózis kell. Hónapokig, evekig kell járni, van, akinek evekig tart a diagnózus felállítása. Úgy értem, egy igazi rendes pszichiaternél. Nyilvan letezik, aki penzért, sok pénzért elad neked egy ilyen papírt, valaki biztos ír neked privatban ilyen dokit.

Egyszerüen menjél el magánklinikára, ott be lehet fizetni a pcs-t, ha neked ez kell. Ha tényleg fontos. Ha tb-re kéne a pcs, akkor bizony el kell viselni a diliflepnit is mellé.

2022. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Egyet is értek a másodikkal meg nem is feltétlenül. A probléma itt az alapoknál kezdődik. Nem szabadna úgy hozzáállni, hogy a császár biztonságosabb és könnyebb. Mert sokszor nem az. Viszont sajnos az, hogy mit szól az ember környezete szerintem a legtöbb ilyen szinten rettegő nőt nem érdekli. Szülés felkészítőre kellene menni, megfelelő könyveket olvasni és akkor rájön az ember, hogy a traumatikus szülés élményt nagyon sok esetben mi nők saját magunknak generáljuk.. Az alapokat kellene helyretenni, de amíg mindenki úgy áll hozzá, hogy a természetes szülés szörnyű kínok között vergődés, de majd kérek egy papírt és akkor felnyisszantanak és kinn a baba helyette, addig az ember inkább elhiszi ezt a kényelmes hazugságot..


Kedves kérdező! A kérdésedre a válasz, hogy valóban van ilyen papír és a pszichológus biztos kiállítja, ha valóban ennyire rettegsz..és talán jobban is jársz vele, mert ez a rettegés az, ami majd gátolni fog, hogy szép élményed legyen, de azért én javasolnám neked, hogy adj még annyi esélyt a dolognak, hogy legalább utánaolvasol a téma lelki részének is és a császár metszésnek is, mert bizony, amit az von maga után sem gyerekjáték pláne nem egy újszülött mellett.. ha valaki nem áll készen, mert csak arra épít, hogy akkor a “szülés” maga könnyebb az is egyenes út a depresszióhoz.

2022. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

Komolyan inkább mentálisan sérültnek nyilváníttatnád magad, mint egy szülés?


A szülés az első áldozat a gyermekünkért, amin végig kell menni vagy így, vagy úgy.


De ha fizikálisan amúgy meg egészséges vagy, nemhogy örülnél, hogy megúszod természetes szüléssel.

2022. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%

Fuh, de megy itt feljebb a gyalázás. Kérdező, teljesen tökmindegy hogy szülöd a gyereked, a válaszok remek példa arra, hogy már most le kell tojni más véleményét, ha te úgy gondolod, nem megy természetes úton, ez van. (Lepontozhattok véranyák, épp nem érdekel :D)


Magán pszichiáterhez érdemes ekkor menni. Nekem a magán nődokim felajánlotta, hogy ha komoly gondjaim vannak, erre van lehetőség és segít abban is, mit célszerű mondani. Megfobtoltam de nem éltem vele. A nődokimmal átveszéltük mi lesz a szülés menete, és az megnyugtatott (igaz ez a régebbi rendszerben volt). Fel voltam készülve a természetes szülésre - igaz a gyerek nem, kétszer nyaka körül a zsinór, sehogy se jött volna ki, császáros lettem, 5 nap múlva alig éreztem bármit is belőle, szóval a regeneráció se volt hosszú.


Magánon kívül ilyen szakvéleményt kapni szerintem esélytelen.

De érdemes azért szülésfelkészítőre is elmenni, belehallgatni (szülni jó videók pld youtube-on), nekem az nagyon segített.

2022. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!