Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok légyszíves komplikáció...

Írnátok légyszíves komplikációkat vagy maradandó sérüléseket sima, illetve császáros szülés esetén? Egyéb okok miatt olyan helyzetben vagyok, hogy nekem kell eldöntenem.

Figyelt kérdés
márc. 19. 18:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Császár: fájó derék, kötényhas,

Osszenovesek, seb a hasadon ( bár az idővel majdnem eltunik, halvanyodik). Első 1-2 hónap fáj a seb, lassabban mozogsz, front érzékeny lehet a seb. Ilyenekre gondoltál?

márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, pont ilyenekre. Köszönöm! Sajnálom, hogy szenvedsz miatta.
márc. 19. 18:58
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Nekem természetes szülés közben keresztbe szakadt a csiklóm 😭

Akkor nem szóltak, mikor már otthon voltam, akkor vettem észre.

márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3 Jézusom, ez nem hangzik túl jól. Jól vagy azóta? Maradt vissza belőle valami?
márc. 19. 19:02
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
Én a császárt választanám. Őszintén mondom annyi rosszat hallok a természetes szülésről, kb amit a 3-as is írt, hogy engem elrettent. Na meg a sok bunkó orvos, hogy ne visits nem fáj az annyira és hasonlók. Császárom volt, de inkább választanám megint azt.
márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon lassan épültem fel a sürgősségi császárból, de másodjára is azt választanám, ha tudnám hogy van aki segít ellátni a babát és segít nekem ha kell.
márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Egy 4 és egy 4,5 kilós babát szültem természetes úton.

Semmi problémám nem volt/nincs.

márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Én kétszer szültem természetesen, és semmi bajom nem lett utána, a másodiknál konkrétan a babát se adtam oda a csecsemősöknek, vittem magammal, majd felültem az ágyra és szoptattam. A szobatársaim néztek is, hogy nem úgy festek, mint aki most jön a szülőszobáról. Pedig mindkét gyerekem pufi és dinnyefejű volt. Nem minden szülés horror, csak ezek kevésbé ragadják meg az ember figyelmét, mint a durva dolgok. Ami meg lehet sima és császáros szülés esetén is.
márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Természetes szülés után vérszegénység. Nem tudtam egyedül WC-re menni mert elájultam volna, a nővérek kísérgettek. 2 adag vért kaptam.

Nagy dózisú vasat kellett szednem amitől olyan szorulásom lett hogy csak kúppal volt székletem. Persze aranyeres is lett úgyhogy csillagokat láttam a kúp felrakásakor.

A gátmetszéstől hetekig nem tudtam se ülni se rendesen menni. (Plusz ugye a vérszegénység miatti szédülés), 3 hetes baba mellett 15 perces séta után rosszul voltam.

Az nem tudtam ülnit úgy kell elképzelni hogy az ágyban fekve ebédeltem.

A verszegenység miatt a tejem is nehezen indult be, szenvedtem a szaporítással, végül vegyes táplálású maradt.

6 hét alatt szerencsére minden elmúlt de az első 4 hét az nagyon kemény volt. Akkor azt mondtam hogy ennél rosszabb nem lehet a császár. Ők hogy hasi nagy műtét, de a hasad más, mint az hogy odalent fáj minden, ráadásul közben vérzel, nem tud szellőzni mert betétben vagy folyton. Tényleg szörnyű.


És akkor még magának a szülésnek a fájdalmáról nem beszéltünk. Az valami pusztító, olyan fájdalom nincs még a földön. Közben mondtam nem érdekel a gyerek csak szedjék ki belőlem, pedig éveket vártunk rá. Olyan gondoltam voltak, hogy hogy lehetek ilyen hülye hogy ezért lombikoztam, és még fizettem is a sok vitaminért... Ilyen teljesen elborult gondolatok, aztán utána már gondolkodni se tudtam nem voltam magamnál.

márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

A baráti körömben fél év leforgása alatt 8-an szültünk. Nekem volt császárom, mert a lepény rossz helyen tapadt meg többieknek természetes. Mind jól vannak nekik semmi komplikáció nem volt. Nem azt mondom, hogy nincs mert lehet, de sokkal kevesebb a horrorsztori, mint ami kering a neten meg az elbeszélésekben.

Én nagyon megszenvedtem a császárt. Sírtam felkeléskor hetekig annyira fájt. Alig bírtam mozogni ellátni a babát ráadasul vért is kellett kapnom annyi vért veszítettem a műtétkor és attól is le voltam gyengülve. A drén helye sokkal lasabban gyógyult. A hegem frontokra még mindig érzékeny. Meg még pár finomság amit inkábn nem részleteznék. Igazából akár természetes módon akár császárral szül valaki mindig ott a pakliban, hogy nála lesz valami. Nem tudhatod előre. Lehet másnap vígan futkosol, de az is lehet, hogy brutálisan szarul leszel. Erre nincs recept, hogy na majd biztos semmi nem lesz. Vagy lesz vagy nem.

márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!