Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok légyszíves komplikáció...

Írnátok légyszíves komplikációkat vagy maradandó sérüléseket sima, illetve császáros szülés esetén? Egyéb okok miatt olyan helyzetben vagyok, hogy nekem kell eldöntenem.

Figyelt kérdés
márc. 19. 18:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Miért neked kell eldontened? Komolyan érdekel.
márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok. Sokáig fájt, meg érzékeny volt, de sajnos úgy maradt. Semmiben nem zavar, csak esztétikailag van vele probléma.

Az jobban idegesített, hogy egy rohadt szót nem szóltak róla, még a zárójelentésben sem írták bele.

márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

# 11

Arctartásos a baba, amire azt mondták meglehet próbálni természetesen is, de lehet császár a vége. A másik ok, hogy nekem van egy nagy hemangioma a májamon, amire erőlködésre megpattanhat. De ez sem törvényszerű. Az orvos rám bízza melyik legyen.

márc. 19. 20:30
 14/24 A kérdező kommentje:
#13 Ez nagyon furcsa, hogy meg sem említették.
márc. 19. 20:31
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Császárom volt (36 óra vajúdás után). Inkontinencia és aranyér maradt, de ezek a terhesség előtt/alatt is voltak (csak kevésbé), illetve csúnya kötényhasam lett, ami kifejezetten a császár következménye (de számomra csak esztétikai probléma).
márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 2X szültem természetesen. Az első után fájt a gátsebem,úgy 1 hétig nehezen tudtam ülni és hashajtót szedtem,hogy kíméljem. Ennyi. Másodszor a doki egy zseni volt,úgy vágott és varrt, hogy vígan kisétáltam a szülőszobáról, mint, aki nem is szült. Esküszöm minimális fájdalmam sem volt, magam sem hittem el. A hegek nem is látszódnak, csak ha nagyon megnézem. Szerencsés vagyok/voltam, minden teljesen rendben van azóta is odalent. Most vàrom a harmadik gyerkőcöt, múlthétig faros volt, teljes pánikban voltam, hogy belengették a császárt, de szerencsére bedordult 🙂
márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem furcsa,hogy azt írjátok,hogy kötényhas a császár miatt lett. Nagynénémnek durván lett,2x szült hüvelyi úton,a második után lett és még egy barátnőm van,neki szintén hüvelyi után lett. Nekem nem maradt semmi császár után kérdező,lekopogom. Sürgős császárom volt,nem erre készültem lélekben sem. Nehéz volt a felépülés,de mert komplikáció miatt kivéreztem,így nehezen láttam el a lányom is,mivel vért kaptam,gyenge voltam,stb. Én egyébként a császárosokat láttam igazán szenvedni,a hüvelyi szülés utániak csak úgy felugrottak és csinálták a dolgukat még ilyen-olyan szakadás után is. Úgyhogy ez a nehezebbik út,sajnos,szerintem,viszont a hemangiómás téma azért olyan jól nem hangzik,ha az ott megreped valóban...
márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekem császárral született 0 vajúdás mellett, egyszerűen nem akart indulni. Utána nagyon nehéz volt mozogni, lassan gyógyultam. 4 hétig kellett mindennap injekcióznom magam vérhigítóval. 6 hétig mint egy mozgássérült, úgy mozogtam, utána lett jobb. Kötényhasam lett, de ez csak esztétikai probléma.

A második gyerekem természetes úton született. Őszintén, a szülőszobán könyörögtem a császárért, de orvosi indok nélkül elutasítottak. 2 nap alatt kB 2 órát aludtam előtte, sokat vajúdtam, és az utolsó 7 órát végig kiabáltam (Ezt szégyellem is, de ez van). Utána viszont sokkal jobb volt. Délután már sétáltam egyedül, be tudtam tenni a töltőt a konnektorba (császár után 1 nappal, még ez se ment)

A gátsebem fájt, meg az ülés, de én a természetest választanám, ha egyszer úgy hozza az élet.

Persze ez emberfüggő is, tesóm császár után 1 héttel, olyan volt, mintha mise történt volna 😊

márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
53%
Császár volt, majdnem belehaltunk mindketten. (program) Azóta hegsérvem van, és a katéter miatt nem mindig érzem ha pisilnem kell, sokszor lép fel inkontinencia.
márc. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most az, hogy másnak milyen sérülése lett, az a te szempontodból tök irreleváns, mert nem tudhatod, neked mi lesz/nem lesz.


Nekem 2 természetes szülés után az égvilàgon semmi szövődményem nem lett, pedig az első brutál nehéz volt. De pl. egy barátnőmnek meg annnyi problémája lett császár után a fájó sebtől a köldöksérvig, hogy azt mondta, soha többet szülés.

márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!