Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok légyszíves komplikáció...

Írnátok légyszíves komplikációkat vagy maradandó sérüléseket sima, illetve császáros szülés esetén? Egyéb okok miatt olyan helyzetben vagyok, hogy nekem kell eldöntenem.

Figyelt kérdés
márc. 19. 18:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Baratnom csaszarral szult ket honapja, az elso par nap nehez volt a korhazban, meg az elso het is otthon, de aztan gyorsan felepult. O azt mondja, nem is gondolta volna, hogy ennyire jol fogja viselni, es orul neki, hogy igy alakult, pedig surgossegi csaszarja volt.
márc. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként mindentől függetlenül, a császár egy nagy hasi műtét, annak minden kockázatával, a hüvelyi szülés pedig természetes folyamat. Nyilván a császár után stasztikiailag több lehet a komplikáció is, attól függetlenül,hogy ki hogyan élte meg és lett-e problémája akár császár vagy szülés után.
márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 flora08 ***** válasza:
Megértem, hogy tájékozódni szeretnél és kíváncsi vagy a tapasztalatokra, de ahogy végig olvastam a válaszokat, szerintem inkább csak még jobban elbizonytalanítunk vele :( Pont ezért, amit a korábbi válaszolók is írtak, hogy nincs két egyforma anyuka, vagy két egyforma szülés. Nem lehet tudni, előre ki hogyan éli meg, és hogy szerez-e sérüléseket a szülés során (és ha igen, milyet). A kérdésedre válaszolva: az én kisfiam császárral született, farfekvéses volt. A születését követő napokban rettenetesen szédültem, és hetekkel később is gyengének éreztem magam, nem volt étvágyam sem. A babakocsis sétákat eleinte utáltam, azt is megerőltetőnek éreztem. Természetesen erre azóta sem kaptam választ, egyetlen orvost sem érdekelt, hogy ez miért van, sem a kórházban, sem hat héttel később. Gyűlöltem, hogy mindenki azt hajtogatta, hogy mozogni kell, mozogni, mozogni, ne hagyd el magad! Mintha az ilyen univerzális gyógymód lenne...hát, mozogtam amennyit csak lehetett, nem feküdtem naphosszat. Még a gyerekorvos is megdicsért (ahová el kellett vigyük egyhetesen), hogy jaj, anya császár után milyen fitt. A szobatársam a természetes szülés után mozdulni alig bírt, ő is azt mondta, hogy de jó nekem, milyen ügyesen mozgok. Nézőpont kérdése. A hegem rettenetesen csúnya, kidomborodik és a széle olyan érzékeny, hogy folyton sebes, gondolom, kidörzsöli a bugyi. Mutattam az orvosnak annyit mondott, hajlam, ha volna más műtéti hegem az is így nézne ki. Majd a következő császármetszésnél kivágjuk (!) aztán reméljük a következő szebben gyógyul. Köszi a tippet. Amúgy nem tervezünk még egyet, de köszi. A katétert olyannyira kapkodva tette fel a szülésznő, hogy nagyon fájt, égetett, csípett és órákkal később sem javult. Azt mondta jaaaa, lehet megsérült a nyálkahártya...azóta sokszor fájdalmas a pisilés (két és fél éves lesz a fiam). Akárhogyan is alakul, a legjobbakat kívánom Nektek!
márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem, jól vagyok hála az égnek, ezek nem az én tüneteim csak altalanossagban írtam.

Nekem kb 1 hónapig fájt, abból az első 1 hét volt pokol, míg kinem szedtek a varratokat. Utána könnyebb lett, 3-4 hétig lassan mozogtam. 4 éve volt a császárom, de semmi nem látszik belőle.

Én ha terhes leszek, ismét a császárt választom. (az első PCS volt a gyerek állapota miatt) túlságosan félek a komplikációktól, oxigén hiány, stb. Így én a császárnal maradok.

márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!