Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent István kórházban és a...

Málnaszörpi kérdése:

Szent István kórházban és a Honvédban is találtam 1-1 nagyon szimpi orvost. Ti melyiket választanátok szülésre ?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok és kórházat keresek a szülésre. Azt olvastam, hogy ha magánban járok terhesgondozásra, utana befogadó nyilatkozattal szülhetek abban a kórházban, ahol az orvos rendel (ezt az orvosok is megerősítették)

márc. 29. 07:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

De az orvosodnál nem. Akkor sem szulhetsz nála ha ő az ügyeletes.

Így választott orvosnál csak magánklinikán szulhetsz. Persze terhesgondozásra jarhatsz ahhoz akihez szeretnél.

márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Befogadó nyilatkozattal lehet másik kórházban szülni, DE hivatalosan az akihez jártál terhesgondozásra hozzád sem érhet, mert ez az új szabály. Itt volt aki írta nála megoldotta a doki, de ismerősi körben nem hallottam ilyet, és én is azt tapasztaltam múlt évben szültem. Államiba jártam mindig ugyanahoz a dokihoz. Kórházban voltam a szülés előtt sokáig és az egyik viziten mondta is a főorvos, hogy xy-hoz jártam így a császárnál akkor a másik aki műthet z lesz mellette.
márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szüléshez nem választhatsz orvost, csak ha magánban szülsz.Pont.
márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A Szent István kórház szülészetéről jókat hallottam ismerősöktől/rokonoktól, de személyes tapasztalatom nincs mert én a körzezes kórházban szültem a gyerekeimet és a következőt is ott tervezem.

Jól írták, mindegy hol dolgozik az orvosod. Állami kórházban nem lehet jelen a szülésnél a terhesgondozást levezető orvos.

Pont ezért nekem most januárban mondta is a dokim akihez 20 éve járok, hogy ne menjek a magánrendelőjébe. Végigviszi az SZTK-ban a terhesgondozást (amúgy is oda tartozom ahol dolgozik) mert úgysem lehet majd ott amikor szülök, ne fizessek neki feleslegesen.


Ettől függetlenül érdemes lehet kórházat választani ha attól te nyugodtabb vagy de nem biztos, hogy "befogadnak" ha nagyon leterheltek.

márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Viszont a doki tudja a beosztast elore,igy meg lehet beszelni mikor ugyel vagy van bent 8 vagy 24 ,12 orat es akkor meginditja az utolso heten. En biztos igy csinalnam.
márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5# Biztosan ez a baba érdeke is,de megsúgom nálunk megyeszékhelyen december óta se nem indíthat és már a programcsászárt se végezheti az az orvos,aki magánba hozzád nyúl. Azelőtt lehetett. Az elsőnél pont akkor lett komplikációm,amikor a dokim ügyelt. Ő csinálta. Most a másodikkal vagyok,már nem fog tudni,másik ügyeletes nyúlhat hozzám max. Ugyanaz a dokim. Rossz,de ez van sajnos. Kis városba,kis kórházba azért ez kikerülhető.
márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Mivel körzetesben szülhetsz csak így kizárásos alapon azt. Főleg hogy nem lehet orvost fogadni.
márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
5öe, oké de minek szülsz ha nem a gyereked érdeke az első?
márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
5# Nálunk hozzá sem nyúlhat a terhesgondozást végző orvos a kismamához nem, hogy megindítsa a szülést. Akkor sem ha ő az ügyeletes, amennyiben van másik elérhető orvos az osztályon.
márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tavaly óta nálunk is így van. Nem nyúlhat hozzád az az orvos, aki a terhesgondozást végezte.

Egy kórházi dolgozó

márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!