Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent István kórházban és a...

Málnaszörpi kérdése:

Szent István kórházban és a Honvédban is találtam 1-1 nagyon szimpi orvost. Ti melyiket választanátok szülésre ?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok és kórházat keresek a szülésre. Azt olvastam, hogy ha magánban járok terhesgondozásra, utana befogadó nyilatkozattal szülhetek abban a kórházban, ahol az orvos rendel (ezt az orvosok is megerősítették)

márc. 29. 07:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%
Pfff...Abszurdisztán. Komolyan, ott van az orvos, és nem láthat el? Akkor mi a francnak van a szülészet?
márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11es, azért hogy ott szüljenek az emberek. Általában 2 ügyeletes orvos van
márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
#12 Klassz. És ha az egyik épp operál, a másik meg nem láthat el, akkor hagynak meghalni vagy mi a fene?
márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ott van, hogy ha nincs épp másik orvos aki el tud látni. Tehát ha ő ügyeletes, és a másik épp műt, akkor a doki foglalkozhat vele,d míg a másik oda nem ér. De ha végig nála szülsz indok nélkül, akkor a dokit viszik a munkaügyi bíróság elé
márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Megerősítem, amit az előzőek írtak.


Az én dokim a Jánosban van, felváltva jártam hozzá a magánba és a Jánosba, az utóbbiban állította ki az igazolást a szívhangról, a beutalókat a vérvételekre (genetikai UH-ra nem, mert arra az Istenhegyibe mentünk), csinált UH-t, egy alkalommal CTG-t is, vezette/pecsételte a kiskönyvet, járóbeteg ellátásról állított ki járóbeteg vizsgálati lapot, a felhőben állított ki recepteket stb.


2x voltam nála a magánban, saját döntésem alapján, először, hogy a férjem is lássa a szívhangot, mert a kórházban erre nem volt lehetőség + egyszer amikor meg akartuk vele beszélni a szülés körüli lehetőségeket. Amikor a magánba mentem ott semmit nem vitt be a rendszerbe és nem kaptam számlát a vizsgálati díjról, el is mondta, hogy ezért, mert ha bármi nyoma marad, hogy ő engem a magánpraxisában kezelt, akkor ha úgy alakul, akkor nem nyúlhat hozzám a kórházban.


Azt nem tudom, hogy intézte volna el, hogy lakhely szerint nem oda tartozóként mehessek oda szülni, azt mondta, amíg ő a kezelőorvosom addig minden ott dolgozó foglalkozni fog velem, senki nem fogja nézegetni hol lakom (ezer éve ott dolgozik, bár nincs vezető pozícióban).


Azt, hogy nála szülhess úgy szokták elintézni, hogy papíron más kezel, tehát ő csinál mindent, de más írja alá.


Viszont. Az én dokim hétköznapokon 8-14-ig van bent + általában havi 1x ügyel hétvégén, így a világon semmi nem tudta volna garantálni, hogy nála szüljek, és az hogy más orvos aztán hogy kezelt volna... én nehezített pályán mozgok, kor és lombik miatt, így magánklinika lesz.


Mindettől függetlenül a Jánosban van PIC, a szülésznőit nagyon dicsérik, az orvosállomány vegyes, viszont a csecsemőosztályosokról nagyon sok rossz véleményt olvastam, hallottam.

márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
És most látom, hogy a kérdező az Istvánt és a Honvédot írta, szóval amúgy meg irreleváns, amit a Jánosról írtam. :)
márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ezt pontosan tudom, hogy szülészt nem választhatok, de a honvedban meg a gondozást sem tudod végigvinni ugyanazon orvossal (ezt írtak a tájékoztatóban, hogy random adnak orvoshoz időpontot) , nekem ez fontos lenne, hogy végig ugyanaz kísérjen a szülésig, ezért választom a magánt.
márc. 29. 17:03
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
8 as a 40.-41 heten, sot a 39.en sem lesz baja. Csak szetazik a gyerek, a bore, nol a korme ,hizik, nem sok ertelme van az utolso hetekben ,csak riziko hogy belekakil es tudore megy es fertozest kap. Teljesen erettek a 37.hettol is.
márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18# Húha...vannak problémák. Látszik nem vagy képbe,hogy sok indított szülésnél mennyi komplikáció van. Plusz sokan azért szeretnék,ha magától indulna az a gyerek el. Azért mert te a gyakorin megállapítottad,hogy érett már akkor is,attól még nem lettél se orvos se valaki a témában. :D De jót mosolyogtam.
márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Volt indított és magától beindult szülésem is. Ég és föld a különbség. Biztosan nem vállalnám az indítást csak azért, hogy a választott orvos legyen jelen.
márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!